اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسم این چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسم این چیه؟

سلام بر دوستان عزیز
    کسی میتونه بگه اسم این قطعه چیه و تو مدارات دقیقا چه کاری انجام میده؟

کــــــــاش آدم

هيــــــــچوقــت نفهــــمــه

يـــــه حـــرفايـــــــ ي دروغ بـــــــــوده!

پاسخ : اسم این چیه؟

چوک !!!
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33628.0

دیدگاه

دوست عزیز از لینکی که گذاشتی ممنونم . تو این لینک همه چی بود جز اونی که من میخاستم!!! همش در مورد خرید وفروش و اولیه و ثانویه بود!
      خودم یه اطلاعاتی در موردش دارم و اینکه یه نوع سلفه یا بهتر بگم یه ترانس. اما سوال اینه که کاربرد ترانس تو مدارات AC ه و این قطعه تو مدارات DC چیکار میکنه؟؟؟؟
      کــــــــاش آدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eca1367
        دوست عزیز از لینکی که گذاشتی ممنونم . تو این لینک همه چی بود جز اونی که من میخاستم!!! همش در مورد خرید وفروش و اولیه و ثانویه بود!
        خودم یه اطلاعاتی در موردش دارم و اینکه یه نوع سلفه یا بهتر بگم یه ترانس. اما سوال اینه که کاربرد ترانس تو مدارات AC ه و این قطعه تو مدارات DC چیکار میکنه؟؟؟؟
        با سلام ترانس برای مبدل های acیا بهتر بگم جایی که برقتون ای سی هس استفاده میشه.ترانس کاربردش اینه که اولیه و ثانویه اش با هم ارتباط مکانیکی ندارن یا بهتره بگم عنصرایزولس واگه مشکلی بخواد پیش بیاد یا واسه قسمت قبل اولیه است یا بعد ثانویه.وهمینطور برای طراحی ها کاربرد داره مخصوصا در سوئیچینگ و اونم نسبت تبدیلش
        کار ترانس سوئیچ با تغییر ولتازه که با نسبت تبدیلش نسبت مستقیم داره ویکی از پارامترهای طراحی است.
        کلا هنو ترانسی نداریم که دی سی رو به دی سی تبدیل کنه چون اگه بود این همه مبدل واسه چی می خواستیم :read:
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با تشکر از احسان جون. آقا احسان من خودم برقیم و میدونم ترانس چیه :biggrin: . تو ترانس جریان متغیر با زمان تولید شار متغیر با زمان می کنه و این شار متغیر با عبور از هسته و سیم پیچ ثانویه طبق قانون القای فاراده در سیم پیچ ثانویه ولتاژی رو متناسب با تعداد دور اون القا میکنه. در حالی که تو dc هسته به اشباع میره و چون شار متغیر نیست اصلا القایی صورت نمی گیره.

حالا یه بار دیگه سوالمو از دوستان الکترونیکی می پرسم.
          این قطعه تو مدارات dc دقیقا چه کاری انجام میده ؟؟؟

پیشاپیش سپاسگذارم
          کــــــــاش آدم

دیدگاه

سلامی 2باره
            من میدونم که میدونی ترانس تو دی سی کار نمیکنه ولی چرا تو مبدلا هس :angry: :angry:
            چون که اگه با فرکانس 50 هرتز بخوایم کار کنیم هسته بزرگ و درنتیجه انداره یک کارتنی چیزی میشه پس راهش بالا بردن فرکانس از طریق کلید زنی توسط ترانزیستورهاست دوست خوبم
            یعنی برق ای سی اول دی سی میشه توسط مثلا یک تمام پل بعد این میره سره 4تا ترانزیستور کلیدزنی میشه (تو نیم پل 2تاس)بعد میرسه به ترانس تو شکل شما (فرکانس بالا و ولتاز ای سی شده دقت کن)و ترانس اونو میگیره و بعد ترانس 2باره مراحل دی سی رو میریم برای بار دیسیمون
            برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
            راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

اسمش که از قیافه ش معلومه! ترانس!
              اما کارش!
              توی منابع تغذیه خطی، از ترانس با هسته ی آهن نرم استفاده میکنن.این ترانسها ابعاد بزرگی دارن و وزن شون هم زیاده و در حالت کلی بازدهی کمتری هم دارن(مدار نهایی منبع تغذیه خطی مدنظرم هست).
              واسه اینکه حجم و وزن مدار بیاد پایین و راندمان هم بره بالا، از ترانس با هسته ی فریت استفاده میکنن(همین عکسی که گذاشتین) و با استفاده از سوئیچ های الکترونیکی مثل ترانزیستور دوقطبی یا ماسفت یا... فرکانس رو افزایش میدن.به عبارتی اول ولتاژ ورودی برق شهر مستقیما یکسو میشه و میاد به همین ترانس و از طریق اون سوئیچ الکترونیکی شروع میکنن عبور جریان از ترانس رو قطع و وصل میکنن.به عبارتی ترانس به عنوان بار(Load) اون سوئیچ هست.ادامه ی توضیحات هم دوستمون فرمودن:
              نوشته اصلی توسط ehsanajal
              یعنی برق ای سی اول دی سی میشه توسط مثلا یک تمام پل بعد این میره سره 4تا ترانزیستور کلیدزنی میشه (تو نیم پل 2تاس)بعد میرسه به ترانس تو شکل شما (فرکانس بالا و ولتاز ای سی شده دقت کن)و ترانس اونو میگیره و بعد ترانس 2باره مراحل دی سی رو میریم برای بار دیسیمون

دیدگاه

دستتون درد نکنه. یه چیزایی دستگیرم شد
                کــــــــاش آدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X