اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک نظر و حرکت جدید.قابل توجه همه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک نظر و حرکت جدید.قابل توجه همه

من در نظر دارم البته با کمک مدیران سایت یک همایش در یک سالن اجتماعات راه بدندازیم.
    تا همه بچه ها از نزدیک با هم آشنا بشن و ایده ها و اهداف رو حضوری مطرح کنیم.
    هم برا سایت مفید هست هم برای بچه ها هم یک حرکت جدید در این صنعت هست.
    دوستانی که با این ایده موافقن نظر خودشون رو اعلام کنن.
    از مدیران عزیز هم خواهشمندم نظر خودشون رو اعلام کنن.
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

پاسخ : یک نظر و حرکت جدید.قابل توجه همه

روباه جان شدیدا با نظرت موافقم :agree:
    حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

پیشنهاد جالبیه
      بیشتر توضیح بده هدفت از این گرد همایی چیه؟
      اینو در نظر گرفتی که بچه ها هر کدوم یه نقطه ی ایرانن و اومدن و جمع شدنش و هماهنگی بین اینا کلی کار میخاد
      چون محسط مجازیه یه جورایی کارت سخت تر میشه ولی نشد نداره
      اول از همه اهدافت را بگو تا واسه همه شفاف سازی شه :biggrin:

دیدگاه

من در نظر دارم البته با کمک مدیران سایت یک همایش در یک سالن اجتماعات راه بدندازیم.
        کار جالبی هستش ولی اگه بیشتر توضیح بدید.....
        مثلآ کجا ؟ کی ؟ و ....

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان بخصوص آقای بلورچیان
          آقای بلورچیان من بیشتر قصدم بچه های AVR بود که اونجا مطرح کردم ولی عذر میخوام
          این کار با یک برنامه ریزی خیلی دقیق انجام میشه.
          سالن اجتماعات که میشه از خیلی جاها استفاده کرد.
          یک فراخوان میدیم و یک فرم ثبت نام با عکس برای کسانی که مایل هستند قرار میدیم.
          یک روز رو در تهران در نظر میگیریم برای این کار.
          من فکر مینم که حامیان ECA از این موضوع خیلی خمایت کنند و با این حساب نباید مشکلات مکان و هزینه هم باشه.

اهداف :

آشنایی اعضا با همدیگر

بررسی دستاورد های هر شخص در طول دوران تحقیقات

همبستگی فکری اعضا به سمت یک رویکرد کلی

بررسی عملکرد ECA

دعوت جمعی از بزرگان این صنعت

معرفی اهداف ECA

در کل با این حرکت و تعداد اعضا ما میتونیم این سایت مجازی رو به یک پژوهشگاه ملی تبدیل کنیم و در هر شهر یک نمایندگی با مشارکت وزارت فرهنگ و آموزش ایجاد کنیم.

میشه گفت این حرکت جرقه ایی بر یک تحول اساسیه

من فکر میکنم خیلی ها با این موضوع موافق باشن.

با یک فراخوان میشه متقاضیان رو دید.
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

بنده هم موافقم

با اینکه در شهرستان هستم ولی با کمال میل حاضرم بیام تهران و در این همایش شرکت کنم :smile:

ِِDie for Life, Not Live to Die
            Freedom Fighter
            " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام دوستان
              منم با این کار موافقم و اگه همایشی یا برنامه ای باشه من با کمال میل شرکت میکنم
              کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

دوستان سلام.
                تشکر از روباه جان به خاطر پیشنهادی که مطرح کردن.
                ---
                من یه روند رو بگم، از ابتدایی که سایت تاسیس شده تا الان شش تا 7 تا قرار ملاقات داشتیم، دو تاش عمومی بوده ولی نه به صورت همایش اینچنینی، بقیه هم جلسه همکاران سایت بوده برای برنامه ریزی و پیش بردن امور سایت که آخریش همین تیر ماه گذشته بود.
                اون گردهمایی هایی عمومی که داشتیم رو همزمان با نمایشگاه هایی مثل نمایشگاه کتاب یا نمایشگاه سخت افزار کامپیوتر گذاشتیم که دوستانی که شهرستان هستن و برای نمایشگاه کتاب میان هم بتونن شرکت کنن.
                ---
                در مورد پیشنهاد روباه جان که بدون شک سایت تصمیم داره به این سمت بره، اون اهدافی که "روباه" جان مطرح کردن جزو اهداف سایت هست ولی درمورد زمان و چگونگی پیاده سازی اون بحث هست.
                اکثر اعضای سایت دانشجو هستن، الانم فصل امتحاناته بعدش هم که شروع ترم هست تا تابستون، از اون طرف مکانی که بالای 50 نفر رو بتونه جا بده، و احتمالا جا برای خواب یه عده از این دوستان، هزینه پذیرایی و ... اینها همه باید مشخص بشه.
                میتونیم تا موقعی که تاریخ حدودی همایش رو تنظیم میکنیم، در مورد ابعاد کار و نحوه برگذاری و تامین هزینه ها و حامیان و محتوای همایش و ... بحث کنیم.
                موفق باشید.
                شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
                هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
                چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

دوستان یه پیشنهاد : یک نامه ی بلند بالا به دفتر ریاست جمهوری بنویسیم و ازشون درخواست امکانات کنیم ، اگه بشه مجابشون کرد که این قضییه چقدر برای رشد علمی کشور مفیده ، شاید شاید شاید شاید یه نیم نگاهی بندازند ،یه سنگه دیگه ، میندازیم !!!
                  نظرتون چیه ؟ :mrgreen:
                  حضرت علي (ع) : خداوند از جاهلان پيمان فراگيرى علم نگرفته ، مگر آنكه قبلا از دنشمندان پيمان تعليم دادن گرفته است .

دیدگاه

سلام.

خیلی خیلی عالیه. فک کنم خیلی ها هم بیان. :nerd:

البته به نظر من گرد همایی باید هدفش کاملا مشخص باشه تا کاملا جنبه علمی داشته باشه. یعنی باید برنامه ریزی دقیق داشته باشه.

یعنی این جوری باشه که هر کسی که شرکت میکنه بدونه چه اطلاعات و تجربیاتی قرار کسب کنه .

براتون آرزوی موفقیت میکنم

Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

با سلام
                      به نظر من:
                      ایده ی عالیه ولی شاید در سالهای آتی.
                      کار اصلی که ما باید انجام بدیم سامان دهی مدیریت فرومه و یا اصلا خوده فرومه!!روند فعلی عالیه
                      ولی اگه ما بخوایم اون هدف هایی که از آینده ی ecaداریم رو به ثمر برسونیم روند فعلی به این زودی جوابگو نیست.
                      تقریبا همه ی اعضای فروم دانشجو هستن و این شامل ادمین های سایت هم هست.تقریبا تمام زحمات فروم بر عهده ی آقایان بلورچیان و نحوی هست.(با کمک همکاران سایت) و مسلمه که همه ی دانشجوها این مکافات رو دارن:
                      1- دانشگاه و درس ها
                      2-کمک هزینه ی دانشگاه بعضا
                      3-نگرانی های آینده مانند سربازی،اشتغال،ازدواج،مسکن،اکثرا جیب خالی که هر کدوم واسه خودشون یه مشکل اساسی هستن.
                      4-مشکلات و هزار و یک جور گرفتاری شخصی.
                      5.......
                      حالا ما هم میخوایم اهدافمون رو در eca با اینا موازی قرار بدیم .
                      خوب مشخصه که بااین روند مشکله به جایی برسیم.
                      باید چی کار کنیم :روند کار رو طوری پیش بگیریم که که eca رو سری با مشکلاتمون قرار بدیم و ازش به عنوان یه فرصت استفاده کنیم و یا یه راه حل برای رسیدن به اهداف شخصی و سایت.
                      البته روی سخنم با مسئولان سایت هست.راه کارها رو تیتری میگم:
                      1-ساماندهی مدیریت فروم:
                      به نظر من مدیرا و مسئولان سایت باید دو دسته باشن.دسته ی اول فقط جنبه ی نظارتی دارن و کارشون فقط نظارت بر روند اجرایی فروم و سایت هست که این افراد به علت اشتغال به تحصیل نباید به کارهای اجرایی بپردازند و این یه امر طبیعیه.
                      دسته ی دوم وظیفه ی اجرایی دارن و وظیفشون بر عهده گرفتن روند اجرایی سایت هست.نکته ی قابل توجه اینه که این افراد نباید هیچ مشغله ی درسی و کاری داشته باشن!اینها همون هایی هستن که باید ecaرو در متن کار و فکرشون قرار بدن و ازش بتونن برای رسیدن به اهداف اقتصادی شون استفاده کنن.
                      البته قضیه به این سادگی هام نیست ولی چهارچوب و الگوریتم اولیش همینه.
                      2-تعیین اهداف eca:
                      خوب ما باید اول معلوم کنیم که از eca چی میخوایم و چه اینده ای براش ترسیم کردیم.
                      3-برنامه ریزی:
                      زمان !!!!مهمترین پارامتر همینه.ما باید معلوم کنیم که از کی میخوایم به اهدافمون برسیم.اهدف کوتاه مدت و بلند مدتمون چیه .مثلا باید مشخص کنیم که تا فلان تاریخ باید حجم فروش فروشگاه به فلان تومن برسه و یا باید مشخص کنیم که مثلا میزان بازدید روزانه از سایت باید به فلان تعداد در روز تا فلان تاریخ برسه.یا حجم تبلیغات در فروم باید تا فلان تاریخ باید به اینقدر برسه .ecaدر اخر سال 87 باید کجا باشه در سال 90 و اینچنین...

به نظر من مدیران و مسئولان باید یه جا جمع شن و با همفکری همدیگه و صاحبان اندیشه و تجربه باید یه جنبشی اغاز کنن و در مرحله ی اول باید برای سایت اساسنامه تتنظیم و سیاست گذاری انجام بشه.
                      حسی که من بعد از خوندن اونچه نوشتم بهم دست داده اینه که کی میره انهمه راهو...
                      ولی با آرزو به جایی نمیرسیم.
                      قبول کنیم که روند فعلی ما رو به اهداف بزرگ نخواهد رساند(دیر خواهد رساند) و در این میان هیچ کس مقصر نیست......
                      من قبلا تصمیم داشتم یه تاپیک با همین مضمون باز کنم و اینایی رو که گفتم بع اطلاع برسونم یه 10 تایی نکته دراورده بودم که در گذر زمان گم شد.
                      از مدیریت فروم اقایان نحوی و بلورچیان و مسئولین هم بخاطر زحمات بی وقفشون تشکر میکنم .

دیدگاه

[move]سلام به تمامی دوستان[/move]

فکر خیلی عالی است ولی چرا سال دیگر H A M E D جان چون اگر از همین امروز اقدام کنید تا سال دیگر طول خواهد کشید.

موفق باشید.

[glow=red,2,300]به امید دیدار [/glow] :wow:
                        کمتر سخن گویم
                        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

حامد جان صبحت بخیر به ساعتی که پست دادی توجه کردم ساعت 3 صبح بود !!!! :eek:

منم با نظر حامد موافقم.
                          سایتهای درباره الکترونیک فارسی خیلی زیاد نیست.
                          اما اگه بخواهیم یکی که خودمونی تر و راحت تر بتونیم باهاش ارتباط برقرار کنیم.
                          و بروز باشه ECA است.
                          بخاطر همین بیشتر باید بهش رسید.
                          من جزو اولین نفراتی در ایران بودم که نسخه ی فارسی همین CMS ای که داریم باهاش کار می کنیم رو تست کردم.
                          SMF که مخفف Simple Machine Forum است. نرم افزار خوبیه اما زیاد روی یوزر فریندلی بودنش کار نشده و مدیر سایت برای یه ماژول ریختن روی سایتش پیرش می کنه.ولی با این حال بازم از لحاظ نرم افزاری امکانات بیشتری می شه به کاربر داد تا هم کاربر راحت تر باشه و هم اینکه از سایت استفاده بیشتری بشه.
                          امیدوارم که سایتتون روز به روز بهتر و بهتر بشه

دیدگاه

بسیار عالی ....
                            حقیقتش رو بخواین سوای این بحثی که مطرح هست .... این طرز فکر دوستان و این همدلیتون واقعا برا من خیلی عجیب هست .... شاید خیلی وقت بود اینطوری خوشحال نشده بودم!!!
                            درسته بحث چیز دیگه ای هست ولی واقعا باید بگم که وجود شما دوستان تنها دلگرمی بنده به فعالیت مستمرتر این سایت هست.

دیدگاه

من فقط به یک نکته اشاره میکنم:
                              چیزی که جامعه بشری رو عقب میندازه احساس ناتوانیه.
                              هر کاری مشکلاتی داره اگر ما بخواهیم فقط مشکلات رو زیر زره بین بزرگنمایی کنیم تنها و تنها خودمون رو عقب میندازیم.
                              وقتی به راحتی میتونیم بگیم در سالهای آتی یعنی حتی خودمون رو هم قبول نداریم.
                              من یاد گرفتم همه چیز شدنی هست همه چیز در زمانی که ما براش تعیین میکنیم.
                              زندگی دست ماست,حرکت,زمان,خوشبختی و ...
                              خیلی از کار ها رو شاید من در حدش هم نبودم ولی با اولین قدم آغاز شد و با قدرتی به نام اعتماد به نفس پیشرفت و از پیشکسوتانش هم بهتر شد.
                              آره خیلی راحت میتونیم بگیم نشدنیه,نمیشه,سخته,مشکلات زیاده و ...
                              اما یکی به این سوال من جواب بده آیا کسی رو میشناسید که تو خونه خوابیده باشه و ادیسون شده باشه؟
                              یا کسی رو میشناسید که با شکر شکر گفتن دهن همه رو شیرین کرده باشه؟
                              اگه همه چیز سر جاش باشه و بخوایم کاری رو انجام بدیم که از یک بچه هم بر میاد.

حرکت در مسیر آب از ماهی مرده هم بر میاد

با یک نظر خواهی خیلی کوچیک میتونیم استقبال از این حرکت رو ببینیم و با یک اقدام قدرتمندانه در کمترین زمان به نتیجه برسونیمش.
                              من همکاری رو از کسانی میخوام که متفاوتند و احساس میکننن که میتونن حرکت زندگی رو تا حد زیادی بدست بگیرن.

یا حق

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X