اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مدار کنترلر با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مدار کنترلر با میکرو

با سلام من یه مدار میخوام بسازم به این شکل که یه سلکتور دارم که 8 تا حالت مختلف داره و یه ولوم یا همون پتانسیومتر.

ما 8 تا روتین مختلف داریم که توی همه ی اونها از Do ... Loop استفاده شده. حالا من میخوام با چرخوندن این سلکتور انتخاب کنم که میکرو به کدوم یک از این روتین ها بره.

داخل هرکدوم از این روتین ها یه سری wait هست که میخوام با چرخوندن این پتانسیومتر مقدار این wait ها کم رو زیاد بشه. (تو کم و زیاد کردن Wait ها مشکلی نیست مشکل اینجاست که به محض اینکه ولوم چرخید باید مقدار اون خونده بشه و داخل یه متغیر Set بشه)

باید چه طوری این کار رو انجام بدم؟

با تشکر.

پاسخ : ساخت مدار کنترلر با میکرو

زیاد پیچیده نیست
    شما اول یه تایمر به صورت اینتراپتی درست میکنید که بصورت دوره ای فعال میشه و در روتین اون پتانسیوتر ها را میخونی و مقادیر آنها را در متغیر هایشان ذخیره میکنید
    بر میگردید به برنامه اصلی و برنامه اصلی کار خودش را به صورت عادی انجام میده
    اگر سرعت بالاتر میخواهید میتوانید هر با فقط یکی از پتانسیوتر ها را بخوانید تا حجم برنامه اینتراپتت زیاد نشه
    موفق باشید :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

شما اول یه تایمر به صورت اینتراپتی درست میکنید که بصورت دوره ای فعال میشه و در روتین اون پتانسیوتر ها را میخونی و مقادیر آنها را در متغیر هایشان ذخیره میکنید
      ممنون دوست عزیز من فقط یه پناسیومتر بیشتر ندارم
      در ضمن سوال اول من رو جواب ندادید من یه سلکتور هم دارم به جز پتانسیومتر که کارش تعیین اجرای اون هشت تا روتینه اون رو چه طوری باید انجام بدم؟
      در ضمن ممنون میشم یه نمونه کد هم برام بزارید من تا حالا با وقفه ها کار نکردم.

یه چیز دیگه من اگه بخوام به صورت دوره ای بخونم خب چه کاریه که با اینتراپت ها کار کنم تیکه کدی که داخل روتین وقفه گذاشتم رو کپی میکنم داخل روتین ها
      من میخوام هر وقت که مقدار پتانسیومتر تغییر کرد روتین وقفه فراخوانی بشه

با تشکر.

دیدگاه

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپ

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپیک را حذف نمایید !
        خواستن توانستن است !

دیدگاه

بهتره نقشه ی سلکتور و اینکه چطور به مدار وصل میشه رو میذاشتی. من این راه یادم اومد که به هر کانال سلکتور یه دیود وصل کن که طرف دیگه ی دیود وصله به اینتراپت میکرو.اینطوری اصولا با هربار تغییر سلکتور، یه اینتراپت داده میشه و بلافاصله تو برنامه میری موقعیت کلید رو میخونی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X