ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2011/03/11
    46
    0

سوالي در مورد IF راديو

سلام
    با کاربرد و نوع رنگهاي آي اف ها و بوبين هاي نوسان ساز آشنايي دارم و ميدونم که تست شان مثل ترانس هستش.
    يعني با توجه به شکل زير پايه هاي 1 و 2 و 3 بايستي به هم راه بدهند. همينطور پايه هاي 4 و 5 به هم.

ولي من اخيرا چند تا از همين آي اف ها رو با رنگهاي مختلف از پاساژ امجد تهيه کردم که موقع تست فقط پايه هاي 1 و 3 به هم راه مي دهند و بقيه ظاهرا هيچ اتصالي ندارند!!
    نکته قابل توجه اينجاست که در همه رنگها حتي قرمز ( نوسان ساز) و يا سفيد و .... همين اتفاق تکرار شد. البته يه چند تايي هم به همون روش تستي که اول اشاره کردم جواب داد ( که البته بعضي هاشون قبلا تهيه شده بودند)

به نظر شما آيا آي اف هاي من با توجه به نو بودن معيوب هستند يا کاربرد ديگري غير از فرکانس هاي راديويي دارند؟؟؟

2009/08/01
    528
    16

پاسخ : سوالي در مورد IF راديو

تا جایی که من میدونم ترانس IF بعنوان کوپلاژ و فیلتر LC بین طبقات بکار میره و چون از دو سیمپیچ تشکیل شده عدم وجود ارتباط بین پایه های هر طرف توجیهی نداره مگر دو حالت اول اینکه شما برای تست از حالت تست اتصال کوتاه مولتیمتر استفاده کرده باشید و اهم اون کویل از رنج کاری این حالت که معمولا 2کیلو اهم هست بیشتر بوده که البته احتمالش ضعیفه و یا اینکه قطعه چینی هست که دیگه نیازی به توضیح نداره.چند وقت پیش یک سری ترانزیستور قدرت چینی گرفتم که نو بودند ولی اکثرشون اتصال کوتاه داخلی داشتند.
    2011/03/11
    46
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    تا جايي که من ميدونم ترانس IF بعنوان کوپلاژ و فيلتر LC بين طبقات بکار ميره و چون از دو سيمپيچ تشکيل شده عدم وجود ارتباط بين پايه هاي هر طرف توجيهي نداره مگر دو حالت اول اينکه شما براي تست از حالت تست اتصال کوتاه مولتيمتر استفاده کرده باشيد و اهم اون کويل از رنج کاري اين حالت که معمولا 2کيلو اهم هست بيشتر بوده که البته احتمالش ضعيفه و يا اينکه قطعه چيني هست که ديگه نيازي به توضيح نداره.چند وقت پيش يک سري ترانزيستور قدرت چيني گرفتم که نو بودند ولي اکثرشون اتصال کوتاه داخلي داشتند.
    سلام
    بله درست مي فرمائيد ، من هم قبول دارم نبايد پايه هاي دو طرف به هم اتصالي داشته باشند و فقط به همون روشي که گفتم بايد باشد. ولي نميدونم چرا با اينکه نو بودن اينطوري شد؟؟؟ حتي با اهم بالاي مولتي متر هم جواب نداد!
    البته علاوه بر کوپلاژ و فيلتري که عرض کرديد رنگ قرمز اين نوع ترانس ها مختص ايجاد نوسان با فرکانس 455 کيلوهرتز در موج AM راديو هستش. واسه FM هم فرکانس نوسان ساز حدود 10.5 مگاهرتز هستش ولي رنگ بوبين اونو فراموش کردم. همينطور در فرکانس هاي مورد استفاده در تلويزيون از رنگهاي ديگري استفاده ميشه
    2009/08/01
    528
    16

من به مقتضای کارم این ترانسها رو از همه رنگ و به تعداد زیاد دارم دیروز بعضی از اونها رو تست کردم و نتیجه این شد که پایه های هر طرف به هم راه میدند و مسلما ترانسهای شما معیوبند ولی یک پیشنهاد دارم قسمت جعبه فلزی این ترانسها براحتی از هسته جدا میشه و براحتی هم سوار میشه کافیه با احتیاط یک مقدار از کنار پایه ها با چاقو به جعبه فلزی فشار بیارید بعد از برداشتنش میتونید داخلش رو ببینید ممکنه قطعی از محل اتصال سیم به پایه های خروجی باشه که با یک لحیمکاری ساده حل میشه.
    2011/03/11
    46
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz_t
    من به مقتضاي کارم اين ترانسها رو از همه رنگ و به تعداد زياد دارم ديروز بعضي از اونها رو تست کردم و نتيجه اين شد که پايه هاي هر طرف به هم راه ميدند و مسلما ترانسهاي شما معيوبند ولي يک پيشنهاد دارم قسمت جعبه فلزي اين ترانسها براحتي از هسته جدا ميشه و براحتي هم سوار ميشه کافيه با احتياط يک مقدار از کنار پايه ها با چاقو به جعبه فلزي فشار بياريد بعد از برداشتنش ميتونيد داخلش رو ببينيد ممکنه قطعي از محل اتصال سيم به پايه هاي خروجي باشه که با يک لحيمکاري ساده حل ميشه.
    پيشنهاد خوبي بود . ممنون
    راستي اگه بخوام اينارو تهيه کنم جايي سراغ داريد يا خودتان احتمالا ميفروشيد که من بصورت اينترنتي اقدام کنم. هزينه هاش هم مسئله ايي نيست!
    2009/08/01
    528
    16

شما چک کنید اگر موفق نشدید و نتونستید از بازار نوع خوبش رو تهیه کنید پیام بدبد در خدمتم.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6