اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سنسور جریان acs712-30A

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سنسور جریان acs712-30A

سلام دوستان. من میخوام یه آمپرمتر قدرت درست کنم. یعنی قابلیت اندازه گیری جریان وسایل برقی 220 ولت رو داشته باشه مثل پنکه. لامپ. یخچال...
    آیا سنسور جریان acs712-30A این قابلیت رو داره؟؟
    آیا اگه من یک مصرف کننده 220 ولتی رو بهش متصل کنم یه وقت نمیترکه؟؟!
    ممنون میشم کمکم کنید

پاسخ : سوال در مورد سنسور جریان acs712-30A

نه نمیترکه ...
    فقط 220 ولت به صورت AC هست باید از یکسو ساز ایده آل استفاده کرد ... یعنی AC ,DC داره ... به Datasheet مراجعه کن .
    سپاس معلمی را که اندیشیدنم آموخت .... نه اندیشه ها را

دیدگاه

ممنون دوست عزیز. یعنی با جریان متناوب مشکل داره؟؟ از چه یکسوسازی پیشنهاد میکنید استفاده کنم؟

دیدگاه

سلام .
        در داخل datashett مدارش هست ... نتونستی یکسو ساز ایده آل بسازی ( بگو برات شماتیکو بزارم )
        یکسو ساز ایده آل رو با LM358 هم میتونی بسازی.

دیدگاه

داخل دیتا شیت همون فیلتر خازنی و المانهای دیگه منظورتونه؟؟
          اگه لطف کنی و یکسوساز ایدهآل رو برام بزاری ممنون میشم هرکدوم که به نظر خودتون بهتر بود. بازم تشکر

دیدگاه

از مزایای ACS712-30 این است که امکان عبور جریان های AC در هر دو جهت را دارد و برای استفاده از آن نیازی به یکسو ساز نیست. بنابراین می توانید آن را با جریان بار خود سری کنید که به ازای جریان صفر در خروجی آن 2.5 ولت و به ازای جریان 30+ آمپر در خروجی 4.5 ولت و به ازای 30- آمپر حدود 0.5 ولت ولتاژ ایجاد می شود و تغییرات آن هم خطی است.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوال در مورد سنسور جریان acs712-30A

نوشته اصلی توسط طراح
              از مزایای ACS712-30 این است که امکان عبور جریان های AC در هر دو جهت را دارد و برای استفاده از آن نیازی به یکسو ساز نیست. بنابراین می توانید آن را با جریان بار خود سری کنید که به ازای جریان صفر در خروجی آن 2.5 ولت و به ازای جریان 30+ آمپر در خروجی 4.5 ولت و به ازای 30- آمپر حدود 0.5 ولت ولتاژ ایجاد می شود و تغییرات آن هم خطی است.
              سلام استاد ...
              امیدوارم خسته نباشید ... منظور من یکسو ساز ایده آل سر ورودی آی سی نبود ... بلکه منظورم روی خروجی آی سی هست ... در بین رفرنس ها و Sample هایی که در Datasheet موجود است ... فقط یک نمونه وجود دارد که خروی آن به AD وصل شده ... این مدار به نظر من مشگل داشت ... چون زمانهایی که ولتاژ خروجی آی سی بین 0 تا 7. باشد ... خروجی صفر خواهد بود و این یعنی نوعی برش از سیگنال ورودی ... همان سیگنالی که میخواهد بیانگر میزان جریان کشیده شدن رو برای ما مانیتور کنه ... بنابریان به شماتیک Application 4 موجود در صفحه 12 اعتماد نکردم و بجای اینکه از دیود برای یکسوکنندگی استفاده کنم ... از یکسو ساز ایده آل استفاده کردم که تلفاتی هم نداشته باشم ... اگر مسیر رو اشتباه رفتم ... راهنماییم کنین ... با تشکر .

دیدگاه

مطلب اول اینکه خروجی به ازای جریان صفر (در ورودی) برابر 2.5 ولت است و در مدل 30 آمپر هیچگاه از 0.5 ولت کمتر نمی شود. بنابراین مشکلی که در مورد برش سیگنال ذکر کرده اید در جریان هایی نزدیک به 30- آمپر می تواند بوجود بیاید و این مسئله البته به نوع دیود انتخاب شده از نظر ولتاژ Forward بستگی دارد. اما اگر هدف اتصال به ورودی ADC در میکروکنترلری مانند AVR است می توانید این اتصال را مستقیما انجام دهید و نیازی به یکسوسازی در خروجی نیست.
                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام و با تشکر از دوستان خوبم.
                  آقای "طراح" ببخشید اسمتونو بلد نیستم. من الان به فرمایش شما سنسور رو مستقیما به ورودی adc میکرو متصل کردم. که دقیقا به گفته شما خروجیش درسته. من میخوام ورودی سنسور رو به ولتاژ ac بدم. اما من الان نمیدونم چه برنامه ای بنویسم که بشه باهاش جریانهای ac یا حتی dc رو اندازه گرفت. میشه شما یا یک از دوستان که بلده یه نمونه ساده از این برنامه رو لطف کنه بنویسه. اگه این کارو بکنید خیلی ممنون میشم.

دیدگاه

سلام ...
                    نام جناب طراح ... استاد اوژن کی نژاد هست ... تقریبا کمتر کسی هست که کار الکترونیک انجام میده و ایشون رو نمیشناسه ........
                    حدس میزنم شما جدیدا وارد این سایت شدین که با ایشون آشنائیت ندارین ... ویدیو های AVR و آنالوگ ایشون رو تقریبا همه دیدن ...
                    من که خودم خیلی از پست های ایشون استفاده کردم . خدا خیرشون بده .

و اما جواب پرسش شما ...
                    برادر این که دیگه کاری نداره ... جناب طراح هم گفتند شما خروجی آی سی رو میدین به ADC میکرو ...
                    حالا شما نیاز دارین که ولتاژ خروجی آی سی رو بخونین ... از هر سورسی که دارین میتونین استفاده کنین ...
                    از تابع های آماده کدویژن هم میتونین استفاده کنین ... اگر ولتاژی که خونیدن 2.5 بود یعنی جریان 0 هست اگر 4.5 بود یعنی 30 آمپر ...
                    یه رابطه خطی ( تناسب ) مینویسی پروژه تمومه دیگه ...

دیدگاه

سلامــــ
                      بله من چون زیاد کار الکترونیکی انجام نمیدم متاسفانه از تجربیات دوستان و اساتید کم بهره ام. خیلی خوبه که افرادی مثل شما و جناب آقای کی نژاد هستند که در فضای مجازی به افرادی با تجربه کمتر کمک میکنن. بله دوست عزیز حق با شماست من میتونم از این روش استفاده کنم.
                      دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید ایلخانی

و اما جواب پرسش شما ...
                        برادر این که دیگه کاری نداره ... جناب طراح هم گفتند شما خروجی آی سی رو میدین به ADC میکرو ...
                        حالا شما نیاز دارین که ولتاژ خروجی آی سی رو بخونین ... از هر سورسی که دارین میتونین استفاده کنین ...
                        از تابع های آماده کدویژن هم میتونین استفاده کنین ... اگر ولتاژی که خونیدن 2.5 بود یعنی جریان 0 هست اگر 4.5 بود یعنی 30 آمپر ...
                        یه رابطه خطی ( تناسب ) مینویسی پروژه تمومه دیگه ...
                        سلام مجدد به دوستان. من هر طور فک میکنم برنامه رو نمیتونم کامل بنویسم آخه تازه کارم. فایل زیر برنامه و فایل پروتیوسی هستش که من قرار دادم لطفا از دوستان هر کی بتونه کمکم کنه. من میخوام جریان ac رو اندازه بگیرم.
                        خواهشن کمکم کنید. خیلی ممنون

http://uplod.ir/0cahpbhcpugt/ACS712-30A.rar.html

دیدگاه

دوستان لطفا کمکم کنید. من نمیتونم رابطه خطی رو بنویسم. چه طور باید این کار رو بکنم.
                          با تشکر

دیدگاه

دوستان قسمت بالا یعنی چه؟
                            من مداری داشتم که با یک مقدار جریان بیشتر(فکر نمیکنم از 5 امپر هم گذشته باشد) انچنان acs ها سوختند که میکرو روهم با خودشون هم مسیر کردن
                            حالا به دنبال دلیل هستم
                            ولتاژ 300 ولت دی سی و 220 ولت ac بوده
                            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

از این سنسور تو اینورترهای موتور 3 فاز استفاده شده و ازش برای محاسبه جریان پیک و خطای OC استفاده کردن .البته برای تنظیم جریان برحسب توان اینورتر یه opamp هم گذاشتن و گینشو با یک مقاومت تنظیم کردن.

اینورترهای 0.5 اسب تا 3 اسب
                              فقط وقتی اتصال کامل بشن میترکن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X