اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایو موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درایو موتور

من میخوام بدونم uln2003 چی رو تقویت میکنه و اصلا میشه برای درایو موتور استفادش کرد؟اگه میشه چجوری؟

پاسخ : درایو موتور

uln2003 جریان رو تقویت می کنه با مراجعه به دیتاشیت می بینید که در هر خروجی جریان به حدود 600mA می رسه
    بستگی به موتور داره که در حد و جریانی مصرف داره ، معمولا برای موتور استفاده نمی شه (چون موتورها معمولا جریان زیادی مصرف می کنند) اما برای راه اندازی رله ها کاملا مناسب هستند

دیدگاه

شما چند تا تایپیک برای یک سوال ایجاد میکنید آخه !
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76811.0

uln2003 :
      بافری است با گیت نات

دارای 8ورودی و 8 خروجی

از هر خروجی میتونید نیم آمپر جریان بکشید

برای درایو کردن موتور استفاده میشه - بجای پ امپ ربات - بجای 8عدد ترانزیستور npn - و....

تاحالا هم ندیدم که بسوزه...راضی ام ازش
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

کلا آی سی های درایور موتور ها جریان رو تقویت می کنند.
        شما اگر برای رباط می خواهید
        L298 هست.برای هر 2تا موتور یکی - زود داغ میشه و حتما هیتسنگ می خواد.جریان قابل تحملشم کم هست
        L6203 هم هست.( که من این آی سی رو پیشنهاد می کنم چون داغ نمیشه و آمپر زیادی رو روی خودش تحمل می کنه 2 آمپر)و برای هر موتور یکی می خواهی.

دیدگاه

L298 درایور جون سختیه و با هیت سینک بهتر هم می شه. به این راحتی داغ یا از دست نمی ره

دیدگاه

من پیشنهاد میکنم برای درایور از سری BTS استفاده کنی مثل BTS7710GP یا BTS7810GP آمپر 12 تا 20 تامین می کنه واسه خنک کردنشم علاوه بر هیتسینگ به فن هم نیازه نه که جریانش خیلی بالاست واسه موتورای آمپر بالا استفاده میشه زیاد داغ میکنه! :read:
            تفاوت بین نابغه و کودن بودن در این است که نابغه بودن محدودیت های خودش را دارد!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X