اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیگنالهای چشم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیگنالهای چشم

سلام.از دوستانی که با eog کار کردن میخواستم بدونم توی حرکت چشم به سمت راست بعد از این حرکت به سمت راست ،یک حرکت دیگه به سمت چپ داریم؟(یعنی واسه اینکه چشم به حالت عادی خودش برگرده)و اینکه شکل سیگنالهاشون با هم (حرکت چپ و راست )دقیقا چه تفاوتی داره؟ ممنون

پاسخ : سیگنالهای چشم

سلام
    EOG کلا خیلی کم کاربرد داره بهتره که این سوالتون رو تو فروم های خارجی بپرسید.
    راجع به حرکت چشم هم فکر نمی کنم برگشت به حالت قبل باشه چون طبق چیزی که من از درس هامون یادمه تو خواب هم مثل حالت بیداری چشم در مراحل ابتدایی خواب حرکت داره و اصلا پریودیک و پیش بینی شده نیست یعنی ممکنه به چپ بره و سپس بالا.
    در پناه حق

دیدگاه

پاسخ : سیگنالهای چشم

سلام سیگنال EOG یک مقدار DC می باشد که اگر الکترودها در دو طرف چشم باشد با حرت چشم به یک سمت مثلا راست ولتاژ dc ثبت ، افزایش می یابد و با حرکت برگشت چشم به راستای مستقیم ولتاژ صفر و اگر به سمت چپ چشم را حرکت داد همان ولتاژ اما با پلاریته معکوس ثبت خواهد شد. که می توان یک کاربرد مفید این سیگنال را در حذف آرتیفکت های چشمی در ثبت سیگنال eeg یا مطالعات خواب و تشخیص مرحله rem حرکات سریع چشم دانست.
      اگر الکترود ها در بالا و پایین نصب شود حرکات چپ و راست چشم تغییرات سیگنال ندارد فقط بالا و پایین.
      ممکن هم جابه جا گفته باشم چون من تخصصم emg است.
      موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X