اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر مناسب برای برگها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر مناسب برای برگها

با سلام .
    شما فیلتری می شناسید که برگها را تشخیص بدهد. من در اینترنت خیلی جستجو کردم اما پیدا نکردم.(content based image retrival)

پاسخ : فیلتر مناسب برای برگها

با فیلتر صرفا می تونی ویژگی استخراج کنی ... باید از شبکه عصبی استفاده کنی .. کاری نداره
    به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

منظور من برنامه ای با مطلب بود که برگها را تشخیص بدهد. (cbir) اگر ممکن است بیشتر درباره شبکه های عصبی توضیح بدین من در اینترنت جستجو کردم اما راه حل ان را پیدا نکردم.
      اگر روش فیلتر هم توضیح بدین ممنون می شم.

دیدگاه

سلام.
        دوست عزیز اگه سوالم خیلی پرت هست ببخشید، منظورت از برگ، برگ درخت هست؟ یه تصویر از برگ درخت داریم میخواهیم اونو تشخیص بدیم؟ اگه اینطوره برگ کدوم درخت در چه زمینه ای؟ یعنی مثلا برگ ها به صورت مجزا شده هستن، یا قرار توی تصویر شلوغ پلوغ برگ رو هر جا که بود تشخیص بدیم؟
        موفق باشید.
        شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
        هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
        چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

با سلام.

منظور یک برگ است.زمینه ندارد. با توجه به محدودیت برگها از هر نوعی می تواند باشد زیرا من 100 تصویر برگ از یک نوع را در جایی ندیدم.
          شما می توانید مرا در حل این مسئله یاری فرمایید؟ اگر شما الگوریتم این کار رو درسایتی دیده اید در صورت امکان ادرس سایت را بفرمایید.

دیدگاه

سلام.
            تعریف پروژه هنوز برای من گنگ هست.
            --
            اگه قرار باشه عکس برگ ها رو با کیفیت مشخص، با رنگ زمینه ثابت (مثلا تصویر تمامی برگ ها در یک زمینه سفید رنگ هست) و از هر برگ مثلا 100 نمونه داشته باشیم و دسته بندی برگ ها رو داشته بشیم، یعنی مثلا برگ 1000 تا درخت هست و درخت ها شماره گذاری شده هستن میدونیم کدوم برگ مال کدوم درخت هست. با شبکه های عصبی و فیلتر PCAآ‌ میشه این کار رو کرد. یعنی برگ ها رو با کد بندی درخت ها به شبکه عصبی میدیم تا آموزش ببینه بعدش برگ جدیدی رو که شبکه اون رو آموزش ندیده بهش میدیم ببینیم چیکار میکنه.

فکر میکنم یه دسته بندی کلی از برگ درخت ها هم داشته باشیم خوبه. مثلا برگ های پهن، برگ های سوزنی و ... این کار رو راحتر میکنه.

شبیه پروژه ای که در سایت گذاشتم میشه، فقط ما اینجا تصویر اعداد رو یاد دادیم که میتونیم تصویر برگ ها رو آموزش بدیم.
            http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,12029.0.html

اگه اینطوره بگید برای چه کاری و در چه مقطع تحصیلی ای میخواهید تا کار رو شروع کنیم.
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام.
              این پروژه مر بوط به درس پردازش تصویر هست که در مقطع لیسانس تدریس می شود . با توجه به اینکه ما فقط 3 فصل اول کتاب گونزالس را اموختیم. این پروژه خیلی سنگینه و اصلا" نمی دونم از کجا باید شروع کنم . از شما خیلی ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.راه ساده تری به غیر از این فیلتر سراغ ندارین. ضمنا" پروژه برای خود ما هم دقیق تعریف نشده است. به همین خاطر است که می گم خیلی سخته و فقط گفتند cbir رو درباره 100 برگ انجام بدهین!!!!!!!!!!!. باز هم ممنون از اینکه وقت می گذارین و سوالات مرا جواب می دین.

دیدگاه

سلام.
                خواهش میکنم خوشحال میشم اگه کمکی از دستم بر بیاد.

ببینید استفاده از فیلتر PCA کار مشکلی نیست روندش در متلب کاملا مشخص هست ولی فهمش مشکله من خودمم تسلط کافی روش ندارم.

در مورد روشی که گفتید اولا از استادتون شرایط دقیق پروژه رو بپرسید با اون مشخصاتی که من گفتم، مثل اینکه تصویر برگ ها در چه زمینه ای هست و از هر برگ چند نمونه داریم و ... .
                در مورد این روشی هم که گفتید CBIR من اطلاعاتی ندارم، اگه مطلب آموزشی در موردش دارید یه لینک بدید بخونم شاید بتونم کمکی بکنم.
                موفق باشید.

دیدگاه

تعریف دقیق پروژه:

چند نوع برگ داریم که در پایگاه داده قرار داده ایم.(حاصل 100 نوع برگ در دسته های متفاوت)حالا به کاربر یک برگ را نمایش داده و برنامه باید برگ مشابه را در پایگاه جستجو کند و سپس انرا نمایش دهد.این کار مشابه جستجو در پایگاه داده تصویر بود که یک عکس را مطابق توصیفی که کاربر وارد می کرد نمایش می داد. امادر اینجا محتوای تصویر را بایستس مورد جستجو قرار بگیرد.به این صورت که تصویر مشابه عکس را کاربر نمایش دهد به این کار content based image retrival می گوییم.

روند کار به این صورته که بایستی یک سری ویژگی برای هر نوع برگ در نظر بگیریم و سپس بر اساس آن ویژگی عکس اول را با اناع برگهای پایگاه داده مقایسه کنیم و سپس انرا به کاربر نشان دهیم.مشکل ما این است که نمی دونمیم 2 تا عکس و یا بیشتررا چطوری با هم مقایسه کنیم .

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

دیدگاه

کسی راه حلی به نظرش نمی رسد؟

دیدگاه

سلام.
                      مطلب آموزشی در مورد CBIR ندارید، زبان اصلی؟

دیدگاه

از corr در matlab استفاده کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X