اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حمایت مستقیم افراد از پاسخگویان .

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حمایت مستقیم افراد از پاسخگویان .

سلام ...
    پیشنهادم این هستش که تشکرهای از نوع ریالی با رنگی بولد و متفاوت داشته باشیم ... هر شخصی بتونه یک میزان اعتبار رو از ECA خریداری کنه و به میزانی که اعتبار داره بتونه از افراد تشکر ریالی بکنه ...

شاید بخندین و بگین ... اگر اینجوری بشه ... که کسی دکمه تشکر رو نمیزنه ... اینجوری از اعتبارش کم میشه و به اعتبار پاسخگو اضافه میشه ... خوب من با این مخالفم ... این قضیه یه مدت طول میکشه تا براش فرهنگ سازی بشه .... ولی به عنوان مثال اگر استادی جواب درستی به من بده و من از او تشکر کنم ... تاثیر به صورت فیدبکی خواهد گذاشت ... اساتید جواب های بهتر و قانع کننده تری میدهند ... اشخاص نیز تشکر های مقبولی به ایشان عطا میکنند ... وقتی من نوعی ببینم که استادی به خوبی جواب پرسش من رو داده ... خوب سعی میکنم ایشون رو خوشحال بکنم .

این امر نیز باعث میشود به مرور زمان محتوی سایت بالا برود .
    سپاس معلمی را که اندیشیدنم آموخت .... نه اندیشه ها را

پاسخ : حمایت مستقیم افراد از پاسخگویان .

پیشنهاد جالبی است.
    بنده نیز به شخصه حاضرم هر چند ناچیز به نحوی در قبال استفاده ای که از علم اساتید می کنم، به صورت مادی تشکر کنم.
    شاید ناچیز باشه ولی خب وقتی پاسخی ده ها تشکر می گیره و بعضی ها هم مادی تشکر کنند، اندازه هدیه ای ناچیز به پاسخ دهنده می شود و باعث افزایش انگیزه است.
    بنده کاملا موافقم.
    البته هیچ اجباری در استفاده از این نوع تشکر و یا مقدار آن نباشد و هر کس به اندازه توانایی و کرم خود هزینه کند.
    لطفا بقیه دوستان هم نظر بدهند.
    بانک اطلاعاتی مسابقات رباتیک ایران
    http://robocenter.ir/Match/DefaultMatch.aspx
    آموزش جامع ساخت ربات به زبان فارسی در 110 صفحه
    http://www.4shared.com/document/u_72uaga/Robotic_Mechatronic.html

دیدگاه

پیشنهاد بسیار خوبیه حتما عملی میشه :rolleyes:

دیدگاه

سلام ..

این قدردانی به نطرم خیلی خوب هست؛ امــا نه به صورت مستقیم توسط کاربران .. شاید خوب باشه اگر در پایان هر فصل (--سه ما یکبار--) / (--یا هر تناوب دیگه ای--)؛ کاربران و همکارانی که برای مجموعه زحمت کشیدن بیش از سایر دوستان؛ توسط نظر سنجی عمومی ای که در سایت صورت میگیره؛ انتخاب بشن و برای اونها یک هدیه (--میتونه حتی تخفیف فوق العاده ویژه از فروشگاه باشه--) به همراه یک لوح تقدیر تهیه و به این دوستان تقدیم بشه تا هم انگیزه ی مضاعفی برای ادامه ی فعالیت این عزیزان باشه و هم به نوعی ترغیبی باشه این کار برای سایر کاربران تا اونها هم برای فصل (--دوره ی--) آینده تلاش کنن .. منبعی هم که از اون هدیه و لوح تهیه میشن؛ میتونه توسط کاربران پرداخت بشه به این صورت که هر دوست، هر میزان که مایل بودن؛ به یک حساب خاص که صرفا برای این منظور پیش بینی میشه، انتقال بدن .. با این روش هم کاربران نظرها و نهایت قدردانی شون رو منتقل کردن (--دموکراسی--) و هم مجموعه به صورت رسمی از این عزیزان تشکر به عمل میاره .. امید که بتونیم همگی، دست در دست هم، برای پیشرفت علمی، عملی و فرهنگی مجموعه تلاش کنیم .. پیروز باشید ..
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
          سلام ..

این قدردانی به نطرم خیلی خوب هست؛ امــا نه به صورت مستقیم توسط کاربران .. شاید خوب باشه اگر در پایان هر فصل (--سه ما یکبار--) / (--یا هر تناوب دیگه ای--)؛ کاربران و همکارانی که برای مجموعه زحمت کشیدن بیش از سایر دوستان؛ توسط نظر سنجی عمومی ای که در سایت صورت میگیره؛ انتخاب بشن و برای اونها یک هدیه (--میتونه حتی تخفیف فوق العاده ویژه از فروشگاه باشه--) به همراه یک لوح تقدیر تهیه و به این دوستان تقدیم بشه تا هم انگیزه ی مضاعفی برای ادامه ی فعالیت این عزیزان باشه و هم به نوعی ترغیبی باشه این کار برای سایر کاربران تا اونها هم برای فصل (--دوره ی--) آینده تلاش کنن .. منبعی هم که از اون هدیه و لوح تهیه میشن؛ میتونه توسط کاربران پرداخت بشه به این صورت که هر دوست، هر میزان که مایل بودن؛ به یک حساب خاص که صرفا برای این منظور پیش بینی میشه، انتقال بدن .. با این روش هم کاربران نظرها و نهایت قدردانی شون رو منتقل کردن (--دموکراسی--) و هم مجموعه به صورت رسمی از این عزیزان تشکر به عمل میاره .. امید که بتونیم همگی، دست در دست هم، برای پیشرفت علمی، عملی و فرهنگی مجموعه تلاش کنیم .. پیروز باشید ..
          سلام دوست عزیز آقای حسام الدین ...
          احتمال که نه ... اطمینان دارم شما نسبت به من ابعاد بسیار وسیع تری رو مد نظر دارین ... ولی این جوری اگر باشه چند تا حسن داره ...

1- اولا من نوعی دوست دارم و باید از پاسخگوم تشکر کنم ... اگر این کارو بکنم یک نوع اعتبار نزد ایشان برای من حاصل میشه .
          2- اگر من اعتبار ریالی از پاسخگو بکنم ... اعتبارم پیش سایر دوستان هم بالا میره ... پس میل به تشکر ریالی برای من حاصل میشه .
          3- اگر تشکر ریالی در ذیل هر پست وجود داشته باشه ... پاسخگو بشتر و کامل تر و دقیق تر جواب میده ...
          4- روش شما مشگلاتی داره ... من چرا تمایل داشته باشم که تشکری رو بکنم که برای من اعتباری رو بوجود نیاره ؟
          5- برای ECA هم میتونه خیلی مفید باشه ... علتش هم اینه که همه نیاز ندارن معادل ریالی اعتبارشون رو دریافت کنن ... این امر باعث میشه سرمایه ECA بالا بره .شاید ECA میلیون ها تومن اعتبار بفروشه ولی کاربران نیاز به نقد کردن اعتباراتشان را نداشته باشند .
          6- روند انجام تشکر اتوماتیک خواهد بود هر کسی بیشتر زحمت بکشه ... جواب قانع کننده تری بده ... بهتر جواب مبگیره و بحث قرعه کشی و 3 ماه یکبار و ... هم پیش نمیاد .
          7- من دقت کردم کارشناسان بسیار خوبی بودن که پس از مدتی دیگه پست ندادن ... چرا ؟؟؟

وخوب خیلی چیزهای دیگه که وسعت دیدم بهشون نمیرسه .

دیدگاه

سلام
            من کاملا مخالفم
            انگیزه تمام کسانی که چندین ساله تو این سایت فعالیت میکنن تنها و تنها به اشتراک گذاشتن اطلاعات هستش.

فرض بگیریم شخصی مثل استاد کی نژاد (که شخصا روزانه برای خواندن پستهاشون به سایت مراجعه میکنم ) برای ارسال یکی از پستهاشون (طبق فرمایش خودشون) 5 ساعت مطالعه کرده اند. اگر ایشان منفعت مادی برایشان مد نظر بود به نظر شما تو اون 5 ساعت چقدر میتوانستند کاسبی کنند؟ سایت بابت یک پست چقدر میتونه به ایشون پرداخت کنه؟

اصولاً وارد شدن بحث مادی در محیط علمی و آموزشی، تیشه به ریشه ی آموزش خواهد زد. این مسئله رو میتونید با نمونه یابی در سایتهای دیگه بررسی کنید. مثلا فرومهای معرفی مثل avrfreaks که هم از نظر تعداد اعضاء هم از نظر قدمت، در سطح بالایی قرار داره چرا تا حالا همچین کاری را نکرده؟

به نظر من پرداخت پول به اون شخصیه که وقتش رو گذاشته و به تاپیکی پاسخ داده، توهین محسوب میشه.
            http://imenbazar.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر افشارنوری
              سلام
              من کاملا مخالفم
              انگیزه تمام کسانی که چندین ساله تو این سایت فعالیت میکنن تنها و تنها به اشتراک گذاشتن اطلاعات هستش.

فرض بگیریم شخصی مثل استاد کی نژاد (که شخصا روزانه برای خواندن پستهاشون به سایت مراجعه میکنم ) برای ارسال یکی از پستهاشون (طبق فرمایش خودشون) 5 ساعت مطالعه کرده اند. اگر ایشان منفعت مادی برایشان مد نظر بود به نظر شما تو اون 5 ساعت چقدر میتوانستند کاسبی کنند؟ سایت بابت یک پست چقدر میتونه به ایشون پرداخت کنه؟

اصولاً وارد شدن بحث مادی در محیط علمی و آموزشی، تیشه به ریشه ی آموزش خواهد زد. این مسئله رو میتونید با نمونه یابی در سایتهای دیگه بررسی کنید. مثلا فرومهای معرفی مثل avrfreaks که هم از نظر تعداد اعضاء هم از نظر قدمت، در سطح بالایی قرار داره چرا تا حالا همچین کاری را نکرده؟

به نظر من پرداخت پول به اون شخصیه که وقتش رو گذاشته و به تاپیکی پاسخ داده، توهین محسوب میشه.
              منم با اقا امیر موافقم
              معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

دوست عزیز قطعا روش شما راه خوبی برای قدردانی از پاسخ های اساتید است اما در این شرایط و تا جا افتادن این فرهنگ زمان زیادی لازم هست
                یاد کارت تلاش یا کارت صد آفرین که تو دبستان بهمون می دادند و می شد باهاش جنس خرید افتادم :redface:
                بنظرم زیاد وجهه خوبی نداره

دیدگاه

سلام
                  من کاملا مخالفم

سلام آقا امیر خوب و سلامت باشین ...
                  چرا وقتی پای مادیات وسط میاد ما میگم زشت هست !!! توهین هست !!! مگه مادیات چیز بدی هست !!!
                  وقتی شما به برادرتون خواهرتون ... عیدی میدین آیا به اونا توهین کردین !!! آیا اون ها نیازی دارن به اون 5 یا 10 هزار تومن !!! ولی اون 5 یا 10 هزار تومن داشتنش چقدر شیرین هست !!! این نوع تشکر هم از این مدل هست ... هیچ گون اجباری در اون وجود نداره ...

ثانیا : اصلا فرض کنیم ابتکاری اندیشیده بشه که در این سایت کتابخانه ای بوجود بیاد که در آن Core های Fpga کد های نوشته شده AVR و ARM و شماتیک ها موجود باشن و کسی بتونه بسته به نیازش ان ها رو خریداری کنه ...

فرض میکنیم الان شما میخواهید Gsm Module را Drive کنین ... ولی شما وقتش رو ندارین ... از پروژه قبلیتون N ریال بدست آوردید ... خوب چه ایرادی داره N/m این پول رو بدین ... هم کارتون زودتر انجام بشه ... هم سریعتر چیزی رو یادبگیرین ؟؟؟
                  به نظر شما کار درست این هست ... من رو چیزی وقت بزارم که دیگران روش وقت گذاشتن ؟؟؟ هزاران و هزاران بار تو کشور ما GSM Module درایو شده ... آیا به نظر شما این کار درستیه ؟؟؟

دیدگاه

وقتی بحث مادی بشه کارها سخت تر میشه
                    دوران دانشجویی -اون موقعی که با علمتون پول بدست نمی آوردین - رو با دوران بعد از اشتغال و پول در آوردن مقایسه کنین .
                    اگه قضیه پولی بشه طرف میاد حساب و کتاب میکنه آیا می ارزه یا نه و ...

دیدگاه

سلام
                      ببینید شما صورت سوال رو عوض کردین و دارین با سوال جدید به من جواب میدین

اصلا بحث روی کتابخانه های سایت و خرید نرم افزار و .. نیست!!!
                      بحث روی پول دادن برای انجام پروژه هم نبود!!!(اگر منظورتون اینه که پول بدیم کسی پروژه رو انجام بده که گروه تخصصی ECA همین الان هم این کار رو انجام میدن. نیازی به تاپیک زدن نیست)
                      نوشته اصلی توسط وحید ایلخانی
                      سلام ...
                      پیشنهادم این هستش که تشکرهای از نوع ریالی با رنگی بولد و متفاوت داشته باشیم ... هر شخصی بتونه یک میزان اعتبار رو از ECA خریداری کنه و به میزانی که اعتبار داره بتونه از افراد تشکر ریالی بکنه ...

شاید بخندین و بگین ... اگر اینجوری بشه ... که کسی دکمه تشکر رو نمیزنه ... اینجوری از اعتبارش کم میشه و به اعتبار پاسخگو اضافه میشه ... خوب من با این مخالفم ... این قضیه یه مدت طول میکشه تا براش فرهنگ سازی بشه .... ولی به عنوان مثال اگر استادی جواب درستی به من بده و من از او تشکر کنم ... تاثیر به صورت فیدبکی خواهد گذاشت ... اساتید جواب های بهتر و قانع کننده تری میدهند ... اشخاص نیز تشکر های مقبولی به ایشان عطا میکنند ... وقتی من نوعی ببینم که استادی به خوبی جواب پرسش من رو داده ... خوب سعی میکنم ایشون رو خوشحال بکنم .

این امر نیز باعث میشود به مرور زمان محتوی سایت بالا برود .
                      بحث من این هست که کسی که استاد دانشگاهه، برای خودش شرکت داره، درآمدش هم خیلی بیشتر از این چندرغازیه که احیانا از طریق تشکر خاص بخواد بهش داده بشه، این پول علاوه بر اینکه ایشان را تشویق نمیکنه، باعث دلخوری هم میشه که چرا زحمت من با پول مقیاس شده اونم با اینقدر پول. یه مثال ساده بزنم شما در نظر بگیر درآمد خودت در حدود 10میلیون تومان در ماهه. الان هم رفتی تو یه دانشگاهی به رایگان داری به دانشجوها درس میدی. سر ماه میان میگن بیا این 50.000 تومان بابت تشکر از این درسی که دادی.بچه ها در یک حرکت خودجوش نفری 1000 تومان گذاشتن رو هم. چه احساسی بهت دست میده؟
                      ارزش کار افرادی که دارن تو این سایت زحمت میکشن خیلی بیشتر از این حرفهاست.

دیدگاه

بحث من این هست که کسی که استاد دانشگاهه، برای خودش شرکت داره، درآمدش هم خیلی بیشتر از این چندرغازیه که احیانا از طریق تشکر خاص بخواد بهش داده بشه، این پول علاوه بر اینکه ایشان را تشویق نمیکنه، باعث دلخوری هم میشه که چرا زحمت من با پول مقیاس شده اونم با اینقدر پول. یه مثال ساده بزنم شما در نظر بگیر درآمد خودت در حدود 10میلیون تومان در ماهه. الان هم رفتی تو یه دانشگاهی به رایگان داری به دانشجوها درس میدی. سر ماه میان میگن بیا این 50.000 تومان بابت تشکر از این درسی که دادی.بچه ها در یک حرکت خودجوش نفری 1000 تومان گذاشتن رو هم. چه احساسی بهت دست میده؟

منطقیه و تایید میشه
                        تشکر همون حالت غیر مادی رو داشته باشه بهتره
                        نهایت اینکه دسترسی به بعضی امکانات پولی سایت برای افراد فعال رایگان بشه

دیدگاه

1-ای کاش قبل از اینکه این بحث این قدر داغ بشه یه سوالی از مدیریت سایت میشد که اصلا امکان پیاده سازی نرم افزاری همچین چیزی رو تو سایت دارن یا نه.

2-یه پزشک وقتی یکی از بستگان شمارو مداوا میکنه ارزش کارش خیلی بالاست.جان یک انسان رو نجات داده و نمیشه رو این عمل قیمت گذاشت. ولی به هر حال بابت کاری که کرده بهش دستمزد پرداخت میشه.این دستمزد ارزش کار اون پزشک رو پایین نمیاره. نباید ارزش یه کار از لحاظ معنوی با درآمدی که از اون کار حاصل میشه مقایسه بشه.
                          این که از یک نفر تشکر مالی بشه خیلی خوبه و فقط زمانی باعث دل آزردگی فرد میشه که تفکری مشابه اون چه در پست های قبلی بیان شده رو داشته باشه.
                          در کنار اینکه هدیه یا تشکر مالی یه چیز زوری نیست و اگر همچین چیزی پیاده بشه فرد میتونه اون رو برای خودش غیر فعال کنه و چیزی از کسی نگیره.

3-احتمالا عبارت donate رو تو خیلی از سایت های معتبر علمی یا وبلاگ های شخصی که افراد رو پروژه های متن باز کار میکنن دیدید. روشی اختیاری برای این که شما از فردی که داره رو اون مطلب کار میکنه و حاصل کارش رو در اختیار دیگران قرار میده تشکر کنید.قرار دادن بخشdonate کسر شان برای هیچ کس نیست.

4-این که فرهنگ این جور مسائل در کشور ما جا نیافتاده درسته ولی به هر حال هر کاری یه نقطه شروعی داره
                          افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

من با عرض شرمندگی به خاطر داغتر نشدن تاپیک ادامه نمیدم

دیدگاه

سلام
                              ببینید شما صورت سوال رو عوض کردین و دارین با سوال جدید به من جواب میدین

اصلا بحث روی کتابخانه های سایت و خرید نرم افزار و .. نیست!!!
                              بحث روی پول دادن برای انجام پروژه هم نبود!!!(اگر منظورتون اینه که پول بدیم کسی پروژه رو انجام بده که گروه تخصصی ECA همین الان هم این کار رو انجام میدن. نیازی به تاپیک زدن نیست)بحث من این هست که کسی که استاد دانشگاهه، برای خودش شرکت داره، درآمدش هم خیلی بیشتر از این چندرغازیه که احیانا از طریق تشکر خاص بخواد بهش داده بشه، این پول علاوه بر اینکه ایشان را تشویق نمیکنه، باعث دلخوری هم میشه که چرا زحمت من با پول مقیاس شده اونم با اینقدر پول. یه مثال ساده بزنم شما در نظر بگیر درآمد خودت در حدود 10میلیون تومان در ماهه. الان هم رفتی تو یه دانشگاهی به رایگان داری به دانشجوها درس میدی. سر ماه میان میگن بیا این 50.000 تومان بابت تشکر از این درسی که دادی.بچه ها در یک حرکت خودجوش نفری 1000 تومان گذاشتن رو هم. چه احساسی بهت دست میده؟
                              از قسمت اول صحبت هاتون متوجه شدم که من و شما سر اینکه پول و مادیات چیز بدی نیست توافق داریم .
                              هر کسی هم که اینجا میاد ... استاد دانشگاه با درآمد برجی 10 میلیون تومن نیست ... این چیزی که من زیر پستی ببینم 10 نفر تشکر بولد با رنگ آبی یا قرمز کرده اند فکر نمیکنم توهینی به اون شخص محسوب بشه ... به نوعی هم اعتبار محسوب میشه .. اعتباری که راحت بدست نمیاد ... این نوع تشکر به نظر من اعتبار اون شخص رو خیلی بالاتر هم میبره ... چون حداقلش مجانی نیست .
                              در ضمن کسی هم نگفته این پول جبران کاری هست که ایشون انجام دادن ...

به هر حال من در روانشناسی مساله مشگلی نمیبینم ... به قول یکی از دوستان ممکن هست کسی دوست نداشته باشه این نوع تشکر براش فعال باشه ... و اون رو به نوعی توهین ببینه ... میتونه خیلی راحت این امکان رو غیر فعال کنه ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X