اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظارت برق ساختمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظارت برق ساختمان

سلام بر دوستان عزیز
    من تازه پروانه نظارت نظام مهندسی رو گرفتم.میخواهم پروژه مسکونی را نظارت کنم.لطفا نکاتیکه باید در نظر بگیرم رو به من بگید.می دونم چاه ارت و سطح مقطع سیم ها و .... باید دقت کنم ولی ریز جزییات رو می خوام.به خصوص در مورد اسانسور .اگه عکس از نحوه صحیح اجرا رو دارید و یا عکس های غلط رو خواهشن بگذارید فکر کنم خیلی کمکم کنه

پاسخ : نظارت برق ساختمان

نوشته اصلی توسط fateh
    سلام بر دوستان عزیز
    من تازه پروانه نظارت نظام مهندسی رو گرفتم.میخواهم پروژه مسکونی را نظارت کنم.لطفا نکاتیکه باید در نظر بگیرم رو به من بگید.می دونم چاه ارت و سطح مقطع سیم ها و .... باید دقت کنم ولی ریز جزییات رو می خوام.به خصوص در مورد اسانسور .اگه عکس از نحوه صحیح اجرا رو دارید و یا عکس های غلط رو خواهشن بگذارید فکر کنم خیلی کمکم کنه
    سلام
    اینایی که میگم دقیق یادم نیس ولی 90 درصد درسته
    برای تست چاه باید دستگاه میگر داشته باشی وقاومتش زیر 2 یا 5 اهم باشه
    برای تست ارت ساختمون یه لامپ 100 وات به یه سرپیچ ببند و با رو تا سیم که بهش وصل کردی
    بعد به برق کاره بگو یکی از پریزا رو باز کنه که به چشم ببینی(مثلا واردی ooبعد اون لامپ رو یه سر به فاز یکی دیگه اشتباه نکنم ارت میزنی باید سر 2ثانیه قطع بشه وگرنه سیمی در کار نیس یا یه جای مسیر رو سیم رد نکردن یا...

داداشی شما به نظر من در کنارش یا جای یه مهندس خبره برو ببین چطو کار میکنه یا پیشه یه برقکار اشنا برو
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام
      من پیشنهاد میکنم نشریه 110 رو مطالعه کنی تا به مقررات مسلط بشی ولی در برق ساختمان چیزهایی که مهمه سایز سیمها، رنگ بندی سیمها، استفاده از لوله متناسب با سیمها و استفاده از مینیاتوری متناسب با مداره.

دیدگاه

دوست عزیز اون روش تست ارت رو یه توضیح میدی
        همه انسان ها هدفند پس هیچ گاه آنها را وسیله رسیدن به اهدافت قرار مده

دیدگاه

منم برای نظارت این دستور العمل رو ازیکی ازسایتهای نظام مهندسی فکرکنم اذربایجان شرقی دانلودکردم توی ادرس

http://azarnezam.ir/PSPosts.aspx?post=264
          :NO:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X