اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به معرفی ای سی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به معرفی ای سی

با سلام- خواهشمند است چند اپ امپ با slew rate بیشتر از 150 ولت بر میکرو ثانیه و چند مقایسه گر ولتاژ با زمانهای افت و خیز کمتر از 150 نانو ثایه که در بازار داخل موجود باشد معرفی نمایید.
    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

پاسخ : نیاز به معرفی ای سی

درود

opamps:
    ad8021
    ad829 230v/us
    ad826 350v/us
    AD9631/AD9632 1300v/us
    ad8055 8056 1400v/us
    ad811 2500v/us
    ...

comparators:
    LM111 211 311
    LM119 219 319
    مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
    از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
    جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
    اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

با تشکر از پاسخ --319 را امتحان کردم و چواب نداد-فرمانس کاری مدار من حدا کثر یک مگاهرتز میباشد و 319 حتی در فرکانس 200 کیلو هرتز هم به سختی قابل قبول بود و شیب پالسهایی که ایجاد مینمود قابل قبول نبودومقایسه کننده ی که تست کردم و عالی بود ne529 ولی قیمت ان خیلی گران بود 20000 تومان.اپ امپ ad711 نیز خیلی گران حدود 40000 تومان.

دیدگاه

ne522 هم اگه پیدا کنید خوب هست.
        319 رو قبلا هم کسی گفت که خوب جواب نمی ده. من کار نکردم باهاش ولی تو دیتاشیت 80 نانو ثانیه زده. (حتما دقت کردید که 319 open collector هست دیگه؟)
        چون open collector هست، زمانی که خروجی باید بشه، ترانزیستور قطع میشه. و فقط مقاومت 500 اهم باعث یک شدن میشه. بنابراین اگر خازن ورودی طبقه بعد کوچک نباشه (در حد چند صد پیکو)، rise time به شدت زیاد میشه. بنابراین باید اول خروجی 319 رو بافر کنید و بعد به طبقه بعد بدید.
        مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
        از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
        جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
        اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

بله خروجی با یک مقاومت 1 کیلو پول اپ و بدون بار.

دیدگاه

سلام
            AD745
            بدرد میخوره؟
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با سلام-در دیتا شیت ان نوشته شده که slew rate ان 12.5 ولت بر میکرو ثانیه هست که مناسب کاربرد مدار من نمیباشد در ان مدار باید یک موج دندانه ارها ی فرکانس تا 1 مگاهرتز که در شیب بالا رونده استفاده از این ای سی مشکلی ندارد ولی در شیب پایین رونده ان دچار مشکل میشود زیرا باید بسیار سریع یعنی کمتر از 150 نانو ثانیه با تغذیه 18 ولت باید پایین بیاید که 745 جواب نمیدهد ان شکل موج خروجی یک ای سی میباشد در انجا باید این شکل موج بافر شده و به مدار دیگری داده شود و امکان استفاده مستقیم از خروجی ای سی نمیباشد.در صورتیکه یک ای سی مانند 494 وجود داشته باشد که بتواند در فرکانس یک مگاهرتز کار کند تمام مشکلات حل میشود ولی در غیر اینصورت باید از اپ امپ و مقایسه کننده استفاده کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط marychi
                درود

opamps:
                ad8021
                ad829 230v/us
                ad826 350v/us
                AD9631/AD9632 1300v/us
                ad8055 8056 1400v/us
                ad811 2500v/us
                ...
                قیمتهاشون رو کسی میدونه؟

دیدگاه

سلام
                  خوب مهندس اینو زودتر بگو!
                  UC3825
                  جوان داره-توکل هم داره.
                  موفق باشی.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با تشکر.باید بگیرم و تست کنم دفعه قبل با 3875 امتحان کردم نشد مشکل اونجایی هست که میخوام موج دندان اره ای رو به صورت خارجی به ای سی وصل کنم.اسیلاتور داخلی مزاحم هست .با 494 امتحان کردم شد فقط مشکلش این بود که فرکانس بالا نمیشد کار کرد.

دیدگاه

تقویت کننده های عملیاتی زیر دارای Slew Rate بزرگتر از 150v/us هستند. اما از موجود بودن یا قیمت احتمالی آنها بی اطلاع هستم:

AD380 - AD840 - AD841 - AD843 - AD846 - AD846 - AD847 - AD848 - AD849 - OP64 - OP65 - HA2541 - HA2542 - HA2544 - HA5195 - LM6361 - LM6364 - LM6365 - CA3450 - HA2539

در کاربرد مورد نظر شما هم اگر فقط بحث بافر کردن مورد نظر است و قیمت هم تعیین کننده است، آیا امکان استفاده از طبقات ترانزیستوری برای این منظور وجود ندارد؟
                      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نیاز به معرفی ای سی

نوشته اصلی توسط abbasjebraeily
                        قیمتهاشون رو کسی میدونه؟
                        از پایا یا جوان الکترونیک قسمت سرچ قطعات اگر تا بحال آورده باشند میتونید قیمتشونو ببینید .

دیدگاه

در کاربرد مورد نظر شما هم اگر فقط بحث بافر کردن مورد نظر است و قیمت هم تعیین کننده است، آیا امکان استفاده از طبقات ترانزیستوری برای این منظور وجود ندارد؟
                          مسئله فقط بافر کردن است در حقیقت میخواهم از پایه های 6 و 7 ای سی 4046 خروجی گرفته و به یک مقایسه کننده بدهم و با یک ولتاژ دی سی مقایسه کنم .کوچکترین جریان کشی از این پایه ها فرکانس PLL را بهم میزند.فرکانس هم از 50 کیلو تا یک مگاهرتز متغییر است.

دیدگاه

در گرفتن شکل موج از روی خازن اسیلاتور با توجه به امپدانس ورودی بافر و تاثیر آن در تغییر فرکانس اسیلاتور و در صورتی که حفظ سطح DC هم مورد نظر باشد، راه ها معمولا به opamp ختم می شود. اما با توجه به شرایط مدار شما (که خود بهتر از آن گاه هستید)، گزینه هایی مانند تقویت کننده مبتنی بر fet هم به دلیل امپدانس ورودی بسیار بالا، احتمالا جای بررسی داشته باشد.
                            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

استفاده از fet باعث شلوغ شدن مدار و سخت شدن کشیدن مدار چاپی میشود همچنین پایداری حرارتی مسئله ای حیاتی میباشد زیرا قرار است دو موج دندانه اره ای حاصل از پی ال ال که در پایه های 6 و 7 ان هست با هم جمع شوند و بعد از بافر و تقویت باید دارای دامنه های یکسانی شوند که معمولا در مدار های کسسته این امر بسیار سخت میباشد و بهترین راه همان استفاده از مدار های مجتمع میباشد البته از امپهای با ورودی jfet میتوان استفاده کرد فقط مسئله سرعت اپ امپ و قیمت ان است که بقول معروف باید مقرون بصرفه باشد.بهر حال از توجهتان سپاسگزارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X