اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با لامپ تصویر sony

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با لامپ تصویر sony

سلام
    من یه تلویزیون sony دارم که کاتد G و B اون ازشون الکترون پخش نمیشه و تصویر کاملا قرمز نشون داده میشه
    با شارژ کردن الکتریکی (های ولتاژ به g1) هم مشکل حل نشد به نظرتون چرا اینتوریه و چه جوری میشه مشکل رو حل کرد
    ان الله مع الصابرین

پاسخ : مشکل با لامپ تصویر sony

تلویزیون شما چند سال کار کرده؟
    ابتدا از سلامت مدار R G B مطمئن هستی؟
    ایا از سلامت کاتدها چی؟
    برای اطمینان از سلامت کاتدها ابتدا یک طرف پایه سه مقاومت یکسان که به پایه کاتد سبز قرمز ابی لامپ تصویر وصل میشوند را از مدار خارج کن بعد یک مقاومت 10 کیلو اجری رو وسط یک تکه سیم افشان لحیم کن یک طرف سیم رو به بدنه گروند مثل بدنه تیونر لحیم کن سر دیگر سیم رو دونه دونه به پایه کاتد لامپ همون سبز قرمز ابی بزن ببین کدوم رنگ رو نداری یا ضعیف هست.هر کدوم رنگها رو نداشتی و یا کم بود اون کاتد خرابه .
    با صرفه تر اینه که لامپ رو همراه با یوک عوض کنی

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
      بله از سلامت مدار RGB مطمئن هستم ولی از سلامت کاتدها نه
      تلویزیون من خیلی قدیمیه ولی بدبختی اینجاست که من خیلی دوستش دارم بعید میدونم لامپش گیر بیاد مدلش KV2730ec هستش
      چی میشه که کاتد خراب میشه ایا راهی هست که بشه زنده اش کرد؟
      به هر حال از راهنماییتون ممنونم کار که گفتید رو انجام میدم نتیجشو میگم
      ان الله مع الصابرین

دیدگاه

اون روشی که گفتم انجام بده !! ببین کدوم کاتد سبز یا ابی یا قرمز ضعیفه بعد همون کاتد شارژ بزن
        کاتدها به مرور زمان چون فلز هست حالت رسوب و اکسید میگیره با شارژ زدن و ضربه های ارام مثل برس مسواک به گان لامپ تصویر مقداری از این رسوبات ار توی کاتد همون رنگ کنده میشه و کاتد تمیز میشه البته این روشها مقطعی هست .بهترین روش تعویض لامپ هست .
        در مورد لامپ هم زیاد گیر میاد بگردی پیدا میشه حول حوش 50 تا 100 هزار هست.

دیدگاه

اقا کاری که گفتید رو من انجام دادم قرمز پر نور بود , ابی خیلی کم رنگ و سبز تقریبا هیچی
          بازم عرض میکنم قبلا شارژ الکتریکی انجام دادم ولی نشد :cry2: ایا راه دیگه ای هست؟...
          ان الله مع الصابرین

دیدگاه

شما هر سه کاتد تک به تک شارژ زدی ؟باید تفنگ همون کاتدی که رنگ نداری شارژ بزنی .اگر افاده نکرد راهی جز تعویض لامپ نیست

دیدگاه

اره رئیس هر سه تا رو شارژ زدم قرمزش بهتر شد ولی دو تای دیگه نه :angry:
              لامپ از کجا گیر بیارم تلویز یون من از این 27 اینچای قدیمی هستش ایا لامپ نو هستش یا نه باد دست دو پیدا کنم
              به نظرتون نمایندگیش داره؟
              ان الله مع الصابرین

دیدگاه

خود نمایندگی ممکن گرون تموم بشه تعمیر گاهای تلویزیون معمولا دست دو و سالم دارند.

دیدگاه

سلام
                  اعمال های ولتاژ به G1 کار اشتباهیه و باعث خراب شدن لامپ میشه جهت شارژ از تاپیک زیر استفاده کنید.
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=36075.0

دیدگاه

سلام
                    بله اتفاقا از مدار شما استفاده کردم ولی افاقه نکرد :angry:
                    به نظرتون راهه دیگهای هست؟
                    ان الله مع الصابرین

دیدگاه

سلام
                      یک زمانی جاهایی بود که گان رو عوض میکردند .
                      شاید هنوز هم این کار رو بکنند.

دیدگاه

شارژ لامپ یه راه قطعی نیست و خیلی وقتها جواب نمیده.شما دقیقا کارایی که تو اون پست گفتم رو انجام دادی؟ اگه اره یه کار دیگه هم میگم که اصلا اصولی نیست و مسئوولیتش به پای خودته. تو شارژ لامپ ولتاژ اعمال شده به پایه G1 و کاتد 300 ولته حالا شما بیا به جای 300 از یه ولتاژ بالاتر مثلا 600 استفاده کن.حالا اگه واریاک داشته باشی میتونی کم کم از 300 بری بالا.یا لامپت راه میفته یا کلا تعطیل میشه.... فقط اگه انجام دادی نتیجشو بنویس
                        اینم بگم که چند روز پیش با این ترفند یه لامپ سیاه سفید رو راه انداختم البته مدتهاس من دیگه تلوزیون تعمیر نمیکنم این لامپ هم مال یه دستگه CNC خیلی قدیمی بود که باید تعمیرش میکردم.

اقا محسن فکر کنم دوره این کارا تموم شده باشه.اگه باشه که بعید میدونم برای لامپای ترینیترون سونی وجود نداره.منم یه زمانی یه 1434 سونی داشتم که سه برابر قیمتش خرجش کردم تا راش انداختم ولی ارزشش رو داشت.

دیدگاه

جناب B2 سلام
                          مرسی که راهنمایی میکنید بله من همون کاری که تو اون پست گفتید رو انجام دادم کاتد قرمز بهتر شد ولی ابی و سبز نه
                          من واریاک ندارم میشه با یه دو برابر کننده ولتاژ 600 رو درست کرد
                          ولی خیلی دوست دارم که این تلویزیون دوباره زنده بشه
                          ان الله مع الصابرین

دیدگاه

من واریاک ندارم میشه با یه دو برابر کننده ولتاژ 600 رو درست کرد
                            ولی خیلی دوست دارم که این تلویزیون دوباره زنده بشه
                            پس اگه مثل من ریسک پذیر هستی با دو برابر کننده هم تست کن و نتیجه رو بگو

دیدگاه

اقا فقط یه چیزی قبل از اینکه بریم سراغ ریسک هیچ روش بی ضرر دیگه ای نیست :biggrin:
                              من خداییش این تلویزیونو خیلی دوست دارم....... :redface:
                              ان الله مع الصابرین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X