اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه (حجم یا وزن) آب و دان عبوری از لوله غذا رسان در مرغداری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه (حجم یا وزن) آب و دان عبوری از لوله غذا رسان در مرغداری

سلام دوستان
    میخوام حجم یا وزن آب و دان ای که از طریق لوله به سالن های مرغداری میرن رو محاسبه کنم .
    این لوله از مخزن آب و مخزن دان ، از انبار به سمت سالن ها کشیده شده . من میخوام جیره غذایی رو کنترل کنم.
    کسی میتونه کمک کنه ؟ از چه سنسوری از چه روشی استفاده کنم ؟؟
    مثلا میخوام 50 کیلو دان بره تو سیستم ...
    یا 50 لیتر آب وارد آبخوری ها بشه ...
    یک راهنمایی کوچیک در حد نظر و ایده و تلنگر ... هرچی باشه قبوله :mrgreen:

پاسخ : محاسبه (حجم یا وزن) آب و دان عبوری از لوله غذا رسان در مرغداری

من خودم مکانیزاسیون کشاورزی می خونم. می خوای همه چی رو اتوماسیون کنی؟
    واسه آب کافیه که قطر لوله رو داشته باشی. بعد با دبی می تونی حجم آب رو کنترل کنی(چند تا رابطه ساده توی مکانیک سیالات یا فیزیک هالیدی فکر کنم هست برو ببین)(سنسور فشار یا سرعت واسه آب).
    واسه دونه هم فکر کنم بهتر باشه فکرشو نکنی.

دیدگاه

سلام
      برای آب که فکر کنم باید یدونه کنتور آب با یه دونه انکودر خرجش کنی(چون تا اینجایی که من دیدم تو مرغداری ها پمپاژ ذر اثر نیروی ثقل هست و نمیشه یه دبی ثابت براش در نظر گرفت)
      برای دونه هم باید بین مخزن و نوار نقاله ورودی یه هرم معکوس مانند بذاری( بدیل مسائل مکانیکی هرم بهترین شکل هست!) که زیرش لود سل باشه قرار بدی که دونها بیاد توی این قیف قرار بگیره وزن بشه و بعد از اندازه شدن مسیر انتهای قیف باز بشه و بریزه روی نوار
      البته شاید راه حل دیگه ای هم باشه اما این روش رو برای همچین سیستم هایی زیاد دیدم

دیدگاه

کسی دیگه نظری نداره ؟ :sad:

دیدگاه

برای اندازه گیری میزان دان باید ابتکاری یک کنتور بسازید من یک روش به شما پیشنهاد میدم که نمیدونم شرایط محل بگونه ای خواهد بود که قابل پیاده سازی باشد یا نه.
          روال کار بدین گونه است که شما یک مخزن با ظرفیت مشخص را در نظر بگیرید که مثلا 5 کیلو دان ظرفیت دارد. خروجی مخزن دان را با استفاده از یک ولو یا هر سیستم قابل قطع و وصلی به مخزن 5 کیلویی متصل میکنیم. همین ولو را در خروجی مخزن نیز در نظر میگیریم هر بار میخواهیم مثلا 50 کیلو دان به سالن بفرستیم ابتدا ولو اول را باز میکنیم و بعد از پر شدن مخزن ولو اول را میبندیم و ولو دوم را باز میکنیم. که دان به سالن تزریق میشود. و این کار را 10 بار تکرار میکنیم. برای آب هم به همین روش یا روش استفاده از کنتور میتوان عمل کرد.
          وقتی مخزن 5 کیلویی پر شد باید ولو اول بسته شود. که میتوان از سنسوری هم برای تشخیص این کار استفاده کرد.
          بهر حال اگر این روش کارساز نیست به فکر روشهای پیوسته برای اندازه گیری دبی مواد جامد نباش که خیلی پیچیده و پرهزینه است. و روش عملی تر روش بخشی و یا گسسته است که شاید دیگر دوستان روش بهتری برای پیاده سازی آن پیدا کنند
          مهم نیست چه مدرکى دارید
          مهم این است که چه درکى دارید . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X