اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساده سازی توابع بیش از 5 متغیر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام
    خسته نباشید
    من یه برنامه لازم دارم دارم که بتونه توابع بیش از 5 متغیر رو برام ساده سازی کنه
    برای درس مدار منطقی میخوام ( طراحی دیجیتال )
    اگه ممکنه زودتر منو راهنمایی کنید
    ممنون

با سلام
    دوست عزیز لینک زیر رو نگاه بکنید
    http://www.insoluz.com/KMaps/KMaps.zip

دیدگاه

سلام
      مرسی اقا رضا.

دیدگاه

توابع بیش از 5 ورودی

سلام
        خسته نباشید
        چند روز پیش ازتون کمک خواستم برا ساده سازی توابع بیش از 5 متغیر
        1 برنامه لطف کردید و معرفی کردید
        ولی اینم حد اکثر 4 متغیر میگیره و 16 تا خروجی میده
        من میخوام 6 ورودی بدم و 64 تا خروجی بگیرم
        ممنون میشم راهنماییم کنید.

دیدگاه

برنامه EWB همون Electronics Workbench تو ورژن 5.12 که یکی از ورژن های قدیمیه یه ابزاری داشت به نام Logic Converter که 8 تا ورودی می گرفت و 256 حالت رو ایجاد میکرد کارش هم ساده سازی توابع و بدست اوردن توابع منطقی مدارهای دیجیتالی و غیر بود مثلاً تو عکس زیر من یه مدار ساده دیجیتالی با سه ورودی رو کشیدم که این ابزار هم رابطه منطقی استاندارد اون رو و هم رابطه منطقی ساده شده اون رو براتون درمیاره فقط کافیه روی دکمه مربوطه و مشخص شده کلیک کنید در ضمن شما در این ابزار میتونید با تشکیل جدول صحت و ویرایش حالت های اون ( روی هم حالت دوبار کلیک کنید و مقدار 0 یا 1 قرار بدید) جدول دلخواه خودتون رو تشکیل بدید یا حتی در فیلد مربوط به توابع خروجی تابع خودتون رو با استفاده از حروف و اعداد A,B,C,D,E,F,G,H,0,1 بنویسید و اونو ساده کنید ( برای نوشتن حالت NOT یک ورودی مثلاً برای A عبارت 'A را تایپ کنید) کلاً ابزاری مفیدیه و کارتون رو راه میندازه یه مقدار که باهاش ور برید قلق کار دستتون میاد
          اینم اون مدار ساده :

در این عکس هم چگونگی آوردن این ابزار در داخل برنامه نشان داده شده است :

امیدوارم مفید بوده باشه
          در ضمن حجم این برنامه در حدود 10 مگ بایته چون سرعتم پایینه نمیتونم براتون پلودش کنم امیدوارم دوستان بتونن کمک کنند

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            اینم هم شرح کامل ابزار Logic Converter :

حالا می تونید به راحتی تابع منطقی خروجی یه مدار رو بدست بیارید و اونو ساده کنید یا جدول صحتش رو بدست بیارید یا خودتون تابع منطقی خروجی رو تایپ کنید و جدول صحتش رو پیدا کنید و اونو ساده کنید یا جدول صحت رو تشکیل بدید و تابع منطقی خروجی رو بدست بیارید و اونو ساده کنید و یا اینکه مدار دیجیتالی رو با استفاده از گیت های AND و NAND از روی تابع منطقی خروجی و یا جدول صحت بدست بیارید کلاً همون چیزی هستش که شما می خواید

دیدگاه

اره خدائی این ewbچیز باهالیه فقط باید روش روم بکنی چیزهای باهالی داره که یکی از اونا همیه بخش دیجیتاله
              حتی تو ورژن های 87 به بالا یه قسمت واسه طراحی با555و.. به صورت اماده داره
              من تو ورژن 7 اون حتی طارحی با المان های سه بعدی رو دیدم
              این ورژنش تو سی دیه EWB تو مجموعه JBمجوده
              صابرجان دستت درد نکنه

دیدگاه

tnx

سلام
                اقا صابر دستت درد نکنه
                یه دنیا ممنون
                اققا رضا دست شما هم درد نکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X