اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چرا در یکسو با خازن افزایش ولتاژ داریم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چرا در یکسو با خازن افزایش ولتاژ داریم؟

سلام.
    دوستان من ترانس رو یکسو میکنم و یه خازن برای صافی میزارم حدودا 4 ولت افزایش ولتاژ دارم.ولی نمی خام این اتفاق بیوفته ،باید چیکار کنم؟
    مثلا به ترانس 12 رو یکسو کردم و یک خازن 16 ولت 1000 میکرو فاراد گزاشتم< شد 14 ولت>چیکار کنم همون 12 باق بمونه؟
    ممنون دوستان
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

پاسخ : چرا در یکسو با خازن افزایش ولتاژ داریم؟

سلام
    میگم چندتا دیود 1n4007 با هم دیگه سری کن و اونا رو بعد از خازن بذار(بایاس مستقیم قرار بده). اونوقت ولتاژ اضافی روی دیودها میفته.
    مثلا اگه ولتاژ هر دیود .6 ولت باشه 3تا که بذاری حله.
    باور کنيم تا چشم بر هم زنيم فرداست،حتي ميشود گفت فردا همين امروز است.
    اگرچه فردا را نميشود پيش بيني کرد،اما فردا را مي توان ساخت، از همين امروز،فکر همه چيز را بايد کرد، فکر داشته ها و دارايي ها را ، در يک کلمه فکر فردا را.

دیدگاه

درود

این افزایش ولتاژ نبیست. در واقع 12 ولتی که شما میگی rms ولتاژ هست نه پیک اون. همینطور در مورد 220 ولت برق شهر. در واقع پیک ولتاژ برق شهر 220*1.4142 هست. یعنی حدود 310 ولت. و اون 12 ولت هم در واقع دارای ولتاژ پیک حدود 17 ولت هست. و از اونجا که شما با dc کردن با دیود و خازن، پیک ولتاژ ورودی رو دارید، با افت .ولتاژ دیود حدود 15 16 ولت در حالت بی باری در خروجی خواهی داشت.

اگه بیشتر بار بکشی از خروجی، افت بیشتری هم خواهی داشت.
      مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
      از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
      جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
      اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

منم همین مشکلو دارم می خوام برای منبع تغذیه متغییر استفاده کنم بعد از اضافه کردن خارن ولتاژ از 26 ولت به 35 ولت میرسه چیکار کنم ولتاژ درست روی ولت متر نوشته بشه ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط drhope نمایش پست ها
          منم همین مشکلو دارم می خوام برای منبع تغذیه متغییر استفاده کنم بعد از اضافه کردن خارن ولتاژ از 26 ولت به 35 ولت میرسه چیکار کنم ولتاژ درست روی ولت متر نوشته بشه ممنون
          درود، این موضوع غیر عادی نیست و طبیعی
          هست.
          برای حل این مشکل چند راه دارین:
          1- با خازن یک مقاومت 22 اهم 10 وات موازی
          کنین. مقاومت مثل مصرف کننده عمل میکنه و
          ولتاژ رو کاهش میده.
          2- از ترانس ولتاژ پایین تر استفاده کنین.
          3- به گفته یکی از دوستان،دیود های سری شده
          قرار بدین.
          هر دیود معمولی حدود 0.7 ولت افت ولتاژ ایجاد
          میکنه.
          موفق و پیروز باشید.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

..با سلام به شما دوست عزیز......
            شما میتوانید ظرفیت خازن را بالا ببرید مثلا تا ۱۰ هزار میکرو فاراد....تا ولتاژ زمانی که مصرف کننده به بار متصل
            است افت ناچیزی داشته باشد.....البته راه دیگری هم وجود دارد ...۱. ..چند عدد دیود با خروجی آداپتور سری *کنید تا به ولتاژ مورد نظر برسید که در این صورت افت ولتاژ دوسر هر دیود به جریان عبوری از دیود بستگی دارد
            و افت دیود از ۰.۶ ولت شروع می*شود و در بار کامل یعنی جریان ماکزیمم دیود به حداکثر یک ولت می رسد ..بنا بر این ولتاژ خروجی باز هم تغییر دارد ....و راه دیگر استفاده از رگولاتور ولتاژ است که برای منبع تغذیه متغییر .
            میتوانید از ...ای سی رگولاتور LM317 که کیفیت بالایی دارد و مدار ساده*ای هم دارد استفاده کنید ....
            مو فق و سلامت باشید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

..با سلام به شما دوست عزیز......
            شما میتوانید ظرفیت خازن را بالا ببرید مثلا تا ۱۰ هزار میکرو فاراد....تا ولتاژ زمانی که مصرف کننده به بار متصل
            است افت ناچیزی داشته باشد.....البته راه دیگری هم وجود دارد ...۱. ..چند عدد دیود با خروجی آداپتور سری *کنید تا به ولتاژ مورد نظر برسید که در این صورت افت ولتاژ دوسر هر دیود به جریان عبوری از دیود بستگی دارد
            و افت دیود از ۰.۶ ولت شروع می*شود و در بار کامل یعنی جریان ماکزیمم دیود به حداکثر یک ولت می رسد ..بنا بر این ولتاژ خروجی باز هم تغییر دارد ....و راه دیگر استفاده از رگولاتور ولتاژ است که برای منبع تغذیه متغییر .
            میتوانید از ...ای سی رگولاتور LM317 که کیفیت بالایی دارد و مدار ساده*ای هم دارد استفاده کنید ....
            مو فق و سلامت باشید.

با سلام دوباره ...در عکس فوق منبع تغذیه دوبل متغییر با
            ..ای سی lm317. ..و lm337...با خازنهای ورودی ۶۸۰۰
            میکروفاراد ....و فیلتر لاین در ورودی..۲۲۰ ولت ..ساخته ام که
            دوستانی که مایلند..نقشه را برایتان بار گذاری کنم

با سلام دوباره ...در عکس فوق منبع تغذیه دوبل متغییر با
            ..ای سی lm317. ..و lm337...با خازنهای ورودی ۶۸۰۰
            میکروفاراد ....و فیلتر لاین در ورودی..۲۲۰ ولت ..ساخته ام که