اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن یا ریست شدن pic16f873؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن یا ریست شدن pic16f873؟؟؟

سلام .یه میکرو pic16f873 دارم که تو مدار وظیفه روشن کردن سون سگمنت هارو به عهده داره .متاسفانه امروز با روشن کردن مدار نمیدونم چی شد که ای سی رگولاتور 7805 شروع به داغ شدن کرد وتا اومدم بجنبم سون سگمنت ها خاموش شدن :sad:. البته خارج از مدار رگولاتور رو تست کردم خروجی 5 ولت داره وسالمه. الان پایه های خروجی میکرو هم که تو برنامه تعریف شدن خارج از مدارتست کردم که ولتاژ ندارن :sad:.به نظرتون ای سیم سوخته یا ریست شده ویا مشکل دیگه ای داره؟؟؟؟اخه 7تومن پولشو دادم با پروگرام کردنش چیزی حدود 11 تومن شد :angry: :angry: چکار کنم که از سوخته شدنش مطمعن شم؟؟؟
    راستی سون سگمنتها هم سالمن
    پرسيدن هرگز عيب نيست ، ندانستن عيب است...

پاسخ : سوختن یا ریست شدن pic16f873؟؟؟

اگه پایه MCLR (پایه یک) زمین (منفی) شده پس میکرو توی حالت ریسته . اگه نبود میکرو رو بذار روی پرگرامر اگه شناختش سالمه وگرنه خدا رحمتش کنه .

دیدگاه

کریستال و خازن ها رو چک کن
      کلا سیستم اسیلاتور
      هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
      بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
      میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yusef12
        اگه پایه MCLR (پایه یک) زمین (منفی) شده پس میکرو توی حالت ریسته . اگه نبود میکرو رو بذار روی پرگرامر اگه شناختش سالمه وگرنه خدا رحمتش کنه .
        یوسف جان پایه 1 و20 که باید وصل بشن به تغذیه (تو مدار).منظورت چیه که زمین شده یانه؟ :redface:
        من الان میکرو رو اوردم بیرون..

دیدگاه

وقتی پایه یک زمین بشه میکرو ریست میشه . پس وقتی vcc شده پس اینطوری ریست نمیشه .
          من به pic سون سگمنت وصل نکردم ولی به avr ها وصل کردم اگه سون سگمت جریان بکشه میکرو ریست میشه ببین سون سگمنت هات بیشتر از 15ma نکشه (حداکثر 20ma میتونه بده) .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yusef12
            وقتی پایه یک زمین بشه میکرو ریست میشه . پس وقتی vcc شده پس اینطوری ریست نمیشه .
            من به pic سون سگمنت وصل نکردم ولی به avr ها وصل کردم اگه سون سگمت جریان بکشه میکرو ریست میشه ببین سون سگمنت هات بیشتر از 15ma نکشه (حداکثر 20ma میتونه بده) .
            7segها مشکلی ندارن راستش من کل مدارو باز کردم. شاید رگولاتور جریان زیادی کشیده اخه بی نهایت داغ شده بود.فقط موندم علت داغ شدن رگولاتور چی بود که کم کم شروع به داغ شدن کرد؟باید برا تست نهایی برم میکرو رو بدم بزارنش رو پروگرامرببینم میشناستش یا نه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X