اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوربین موبایل و avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوربین موبایل و avr

با سلام ایا امکان اتصال دوربین موبایل مثلا 6600 به avr وجود داره با توجه به اینکه ارتباط دوربین 6600 با cpu موبایل از طریق پرتکل i2c می باشد کسی تا به حال با اون کار کرده و می شه با اون عکس گرفت مثلا سیاه وسفید و بعد اون رو با کمک avr پردازش کرد :nerd:

پاسخ : دوربین موبایل و avr

نمی دونم چرا از این عنوان استقبال نمی کنن شاید موضوعش زیاد هیجان برنگیز نیست! ولی در هر حال داخل این پیوند پایین نشانی سایتی که می شه شماتیک 6600 رو دانلود کرد هست
    http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/12265/Nokia_6600.html

دیدگاه

با سلام دیتا شیت یه دوربین رو گیردم ولی متوجه نشدم که از طریق i2c چطور به اون وصل بشم دوربین رو با چه اسمی باید به میکرو معرفی کنم از دوستان کسی می تونه کمکی کنه؟
      http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/V/S/6/5/VS6524.shtml

دیدگاه

سلام
        البته من متوجه نشدم شما میخواین از دوربین موبایل که از رو گوشی در اوردین کار کنین یا نه دوربین رو خود موبایل هست.
        اگه منظورتون دومیه من یه پیشنهاد دارم که عملی تره:
        شما میتونید قسمت اصلی عملیات پردازشیتون مثل ارتباط با دوربین،گرفتن تصویر،تبدیل اون به سایه و سفید و در اخر تبدیل اون به ماتریس وآرایه رو، در موبایل انجام بدین و از طریق پورت های ارتباطی موبایل بصورت سریال با میکرو ارتباط برقرار کنین.
        این یه برنامه است برای فراخوانی دوربین موبایل به زبان جاوان با تکنولوژی j2me به همراه سورس ها ها و فایل جار:
        http://j2me.mrforum.net/forum-f1/topic-t9.htm?sid=bf096dc16317bda5b9d611e13766a4a4
        ولی اگه به روش خودتون باشه فکر نکنم به این زودیا به نتیجه ای برسین.حالا نظر اساتید و دوستان چی باشه.....

دیدگاه

مطمئنید که دوربین برای ارسال فریم ها از I2C استفاده میکنه ؟! BandWidth I2C برای اینکار فکر میکنم خیلی کمهآ‌ و حدث میزنم از I2c فقط برای کنترل دوربین استفاده میشه و اطلاعات به صورت دیگری انتقال پیدا میکنه .
          فتو بلاگ من
          کاردستی ها :
          روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
          فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
          کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

سرعت i2c در حالت معمولی 400k بایت اما انواع سریع تر اون تا 2 مگا بایت هم میرسن
            می خوستم ببینم می شه مثلا یه دوربین موبایل رو به میکرو وصل کرد و عکس گرفت و اون رو ریخت روی یه mmc با اینکار به گمانم میشه یه دوربین مینییاتوری ساخت یه میکرو smdیه mmc مینی دوربین موبایل هم که کوچکه تازه اگه lcd موبایل هم بهش وصل کنی میشه یه هندی کم ساخت قد یه قوطی کبریت!

دیدگاه

این سایت خیلی کامله یه نگاه بهش بندازید .... فکر کنم به کارتون بیاد
              www.gsmserver.com
              ایمان

دیدگاه

ببخشید که اینجا سوالمو مطرح میکنم

می خواستم بدونم که میشه یه دوربین رو مستقیم به میکرو متصل کرد
                اگه میشه راهنمایی کنین

دیدگاه

بستگی به دوربینت داره که چه خروجی داشته باشه .
                  فتو بلاگ من
                  کاردستی ها :
                  روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                  فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                  کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alef_avr
                    سرعت i2c در حالت معمولی 400k بایت اما انواع سریع تر اون تا 2 مگا بایت هم میرسن
                    می خوستم ببینم می شه مثلا یه دوربین موبایل رو به میکرو وصل کرد و عکس گرفت و اون رو ریخت روی یه mmc با اینکار به گمانم میشه یه دوربین مینییاتوری ساخت یه میکرو smdیه mmc مینی دوربین موبایل هم که کوچکه تازه اگه lcd موبایل هم بهش وصل کنی میشه یه هندی کم ساخت قد یه قوطی کبریت!
                    با سلام
                    باس I2C در دوربینآ‌های موبایل و کلا در image-sensorها فقط برای تنظیمآ‌ها وصحبت کردن با دوربین استفاده میآ‌شود. دیتاآ‌های اصلی روی یک باس معمولا ۸ بیتی منتقل میآ‌شوند. علاوه بر این دو سیگنال همزمانی نیز ارسال میآ‌شود که یکی انتهای خط و دیگری انتهای فریم را مشخص میآ‌کند. حجم اطلاعات و همچنین کلاک دروبین در حدی نیست که بتوان آن را مستقیم به AVR متصل کرد (تصویر VGA خام با سرعت ۲۵ فریم بر ثانیه حدود ۷.۵ مگابایت بر ثانیه است!).
                    برای استفاده از دوربین موبایل دو مشکل دیگر هم وجود دارد اولی مشخص نبودن چیپ دوربین و در دسترس نبودن دیتاشیت آن است و دیگری پایهآ‌های بسیار کوچک دوربین موبایل است (معمولا کانکتورهای استفاده شده در دوربین هم که در بازار در دسترس نیست).
                    من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X