اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی عضویت در سازمان نظام مهندسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی عضویت در سازمان نظام مهندسی

با سلام خدمت تمامی مهندسین و دوستان عزیز
    بنده به تازگی 3 سال از اتمام درسم و گرفتن مدرک کارشناسی برق-الکترونیک میگذرد سوالی که داشتم این است که چگونه وارد نظام مهندسی بشوم؟چه شرایطی میخواهد؟چگونه پروانه کار بگیرم؟؟ و خلاصه در مورد چگونگی ورود به نظام مهندسی مرا راهنمایی کنید.
    با تشکر از تمامی دوستان

پاسخ : چگونگی عضویت در سازمان نظام مهندسی

سلام
    با مراجعه به ساختمان اصلی و پرداخت مبلغ 83000تومان(یکی دو سال پیش) و سایر مدارک میتونید عضو شید اونم واسه یک سال فک کنم و بعدش سالی 2بار امتحان داره که حدودا 20 یا 25تا مبحث داره باید بخونی ودر شهریور ماه (31 شهریور) و اسفند ماه میتونی امتحان بدی
    امتحان جزوه بازه به قول معروف میتونی کتاباتم ببری ولی حداقل نمرت باید 50 باشه تا قبول شی
    بعد قبولی 1یک یا نهایتا دو جلسه دوره اموزشی میزارن و بعدم مدرکتونو میدن
    اگ حضوری برین ساختمونش و بپرسین خیلی بهتره
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با تشکر از محبت و لطفتون از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ منو دادید :applause:
      ببخشید من شنیدم باید سابقه کار داشته باشی حتما درسته؟؟ یا بدون سابقه کار قبلی هم میشه؟؟ سابقه کار حتما باید در راستای برق ساختمان باشه یا فرقی نمیکنه؟؟
      ممنون

دیدگاه

نه ربطی به سابقه کار نداره
        فقط سه سال از مدرکت گذشته باشه
        و بازم میگم حتمی حضوری یه سر بزن شاید قیمت عضویتش بالا رفته باشه

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون دوست گرامی
          باشه حتما میرم حضوری. :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط green fire
            خیلی خیلی ممنون دوست گرامی
            باشه حتما میرم حضوری. :agree:
            سلام
            حضوری برید و از سازمان نظام مهندسی ساختمان در استان خودتون بپرسید بهتره
            چون کلیه مدارک لازم رو بهتون میگه و مبالغی که باید واریز کنید که ممکنه واسه استان های مختلف متفاوت باشه(شاید بتونید مدارک و مبالغ پرداختی لازم رو از سایت مربوط به نظام مهندسی استانتون هم پیدا کنید)
            دلیل اینکه میگن 3 سال از تاریخ فراغت گذشته باشه اینه که مثلا تو این سه سال سابقه ی کاری پیدا کرده باشید که معمولا اکثر ندارن و بعد موقع گرفتن پروانه اشتغال از یه جا به صورت صوری سابقه کار میگیرن.
            بعد از قبولی در ازمون دوره اموزشی وجود نداره
            دوره های اموزشی بعدا و برای ارتقا پایه صورت میگیره
            حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
            خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

ممنون از لطف و راهنماییهای ارزندتون
              خوب این 3 سال سابقه کار سوری رو چطوری میشه جور کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط green fire
                ممنون از لطف و راهنماییهای ارزندتون
                خوب این 3 سال سابقه کار سوری رو چطوری میشه جور کرد.
                خواهش
                شما در ابتدا برید عضو بشید و بعد از عضویت پیگیر باشید و ببینید ازمون بعدی نظام چه زمانی برگزار میشه و بخونید و شرکت کنید و قبول بشید و سپس بعد از قبولی برای اماده شدن پروانه اشتغال پایه 3 شما، ازتون یه سری مدارک تکمیلی و مجددا یه سری پول های واریزی میخوان که یکی از اون مدارک یه گواهی صوری از اشتغال شماست که میتونید از اشنایی یا شرکتی تهیه کنید. از همین الان که حساب کنید با توجه به تاریخی که ازمون بعدی برگزار خواهد شد که نزدیکترین زمان محتمل شهریور ماه هستش و تازه پس از اون مدت زمان اومدن جواب ها و تازه بعد از قبولی اعلام تاریخ برای اقدام به گرفتن پروانه اشتغال شاید نزدیک 1 سالی طول بکشه پس فعلا درگیر اون مسائل نشید و گام به گام پیش برید.
                حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
                خام بودم - پخته شدم - سوختم

دیدگاه

واقعا ممنون از پاسخ ها و راهنمایهای کاملتون

دیدگاه

سلام دوباره
                    خوب من رفتم ثبت نام کردم حالا بچه ها یک سوال داشتم ازتون؟آیا بجز مباحث منبعی هست برای امتحان تاسیسات برقی که بخونم؟ منابع مفید و پر ثمرو معرفی کنید؟؟
                    ممنون میشم

دیدگاه

مباحث رو بامراجعه به سایت خودنظام مهندسی استان یا دفتر مقررات ساختمان میتونی پیداکنی درضمن بعد ازاینکه انشا... مدرکتو گرفتی یکسری چک لیستهایی هست واسه انجام کار نظارت که معمولا توی سایت همون سازمان استان که عضو شدی وجودداره ومیتونی دانلودکنی

دیدگاه

با سلام
                        نیاز به پایان خدمت دارد یا مثلا یکی مثل من که دانشجوی ارشد است می تواند اقدام کند؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 305500
                          با سلام
                          نیاز به پایان خدمت دارد یا مثلا یکی مثل من که دانشجوی ارشد است می تواند اقدام کند؟
                          نه نیاز نداره

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید
                            من لیسانس تکنولوژی برق قدرت دانشگاه ازاد گرفتم البته ناپیوسته
                            اولا چرا نمیگن مهندسی برق میگن تکنولوژی برق؟؟؟ ایا میشه با این لیسانس تو ازمون نظام مهندسی شرکت کرد؟؟؟
                            نظارت و طراحی و اجرا امتحانشون جدا برگزار میشه یا یکی هست؟؟ چه تفاوت هایی با هم دارند؟؟؟
                            در ضمن 11/94 سه سال از مدرکم خواهد گذشت میخواستم منو راجب امتحان نظام مهندسی راهنمایی کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hesam tmz
                              با عرض سلام و خسته نباشید
                              من لیسانس تکنولوژی برق قدرت دانشگاه ازاد گرفتم البته ناپیوسته
                              اولا چرا نمیگن مهندسی برق میگن تکنولوژی برق؟؟؟ ایا میشه با این لیسانس تو ازمون نظام مهندسی شرکت کرد؟؟؟
                              نظارت و طراحی و اجرا امتحانشون جدا برگزار میشه یا یکی هست؟؟ چه تفاوت هایی با هم دارند؟؟؟
                              در ضمن 11/94 سه سال از مدرکم خواهد گذشت میخواستم منو راجب امتحان نظام مهندسی راهنمایی کنید.
                              سلام
                              کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق با کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی برق از نظر واحدهایی که گذرونده میشه و ... تفاوت داره

4 - 5 سال پیش در کنکور کارشناسی ناپیوسته، رشته انتخابی و دفترچه سوالات و حتی نمره ترازشون هم با هم فرق می کرد
                              البته بیشتر افرادی که کاردانی پیوسته خوندند یعنی دیپلم فنی و حرفه دارند کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی می گیرند و
                              اونهایی که کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق گرفتند بیشترشون کاردانی ناپیوسته هستند یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک خوندند.

معمولا مدرک با پیشوند "تکنولوژی" رو مسکن و شهر سازی قبول نمی کنه ولی شما از سازمان نظام مهندسی شهر محل سکونتتون بپرسید شاید قانون تغییر کرده باشه.

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X