اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی و استفاده از برد صنعتی-کاربردی sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی و استفاده از برد صنعتی-کاربردی sim900

سلام

من جدیدا یه برد صنعتی-کاربردی از فروشگاه eca خریدم. ولی در راه اندازی اون مشکل دارم.

بعد از روشن کردن برد چراغ قرمز چشمک زن حدودا هر یک ثانیه چشمک میزنه و بعد از ده پانزده بار چشمک زدن سرعت چشمک زدنش کم میشه و حدودا هر سه ثانیه یک بار چشمک میزنه.

برای ارسال دستورات به برد از میکروکنترلر atmega32 استفاده می کنم. با ارسال هر دستور تنها چیزی که در رسیور میکرو دریافت میکنم اکو همون دستور فرستاده شده هست و هیچ چیز دیگه ای دریافت نمی کنم. باود ریت میکرو رو روی 9600 و 115200 گذاشتم و امتحان کردم ولی بازم فرقی نکرد.
    نمیدونم مشکلش چیه. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

پاسخ : مشکل در راه اندازی و استفاده از برد صنعتی-کاربردی sim900

یعنی کسی نظری نداره ؟؟؟

دیدگاه

اینقدر کسی جواب نداد تا مشکل حل شد. از کریستال 7.3728 مگاهرتز برای کلاک استفاده کردم جواب گرفتم.
      حالا سوال جدیدم اینه که من کارکترهایی که از ماژول فرستاده میشه رو میتونم بخونم ولی متن کامل رو که از ماژول فرستاده میشه رو نمی تونم سرهم کنم. مثلا از پیام "Call Ready" فقط "Ready" رو میتونم ببینم.
      کسی میدونه برنامم چطور باید باشه؟

دیدگاه

سلام
        از چه روشی دریافت می کنی؟ (وقفه یا معمولی)
        حجم بافر دریافتت چقدره؟
        زندگي را تو بساز ،
        نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
        زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
        زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

سلام
          ممنون که جواب دادید. خوشبختانه مشکلم حل شد. با rs232 به کامپیوتر وصل کردم مشکلی نداشت بعد از یه کریستال خارجی 7.3728 مگاهرتز برای کلاک میکرو استفاده کردم که به خوبی جواب داد.

با وقفه استفاده کردم و حجم بافر رو هم خیلی زیاد در نظر گرفتم یعنی حدود 160 کارکتر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X