اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیازبه سرعت بالادرpic16f877a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیازبه سرعت بالادرpic16f877a

سلام داداها
    من دارم روی پروژه ی اسیلیسکوپ حرفه ای(باال سی دی گرافیکی) کار میکنم وبرنامه اش رو تقریبا نوشتم(برنامه اش کامل شدمیزارمش تو سایت برا دانلود)
    تو این پروژه من به سرعت بالا یی نیاز دارم یعنی هرچه سرعت میکرو بیشتر باشه میکرومیتونه فرکانس های بالا تری رو ساپورت کنه :applause:
    حالا سوال :nerd:
    بیشترین کریستالی که میشه برا pic16f877aاستفاده کرد چنده 20؟ 24؟ 40؟
    ا
    اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...

پاسخ : نیازبه سرعت بالادرpic16f877a

این میکرو حداکثر 20 مگ کریستال قبول میکنه.بعضی از سری های جدید16 و اکثر سری های 18 کریستال های 40 یا 48 مگ هم قبول میکنن.

دیدگاه

سلام.
      اگر مصر هستید که از PIC استفاده کنید کلاک سری جدید PIC18FxxKxx مانند PIC18F25K22 یا PIC18F45K22 و...
      تا فرکانس 64Mhz قابل افزایش هست. ضمنا برای کارایی بیشتر میتونید از محصولات 16 بیتی میکروچیپ هم استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad066
        سلام داداها
        من دارم روی پروژه ی اسیلیسکوپ حرفه ای(باال سی دی گرافیکی) کار میکنم وبرنامه اش رو تقریبا نوشتم(برنامه اش کامل شدمیزارمش تو سایت برا دانلود)
        تو این پروژه من به سرعت بالا یی نیاز دارم یعنی هرچه سرعت میکرو بیشتر باشه میکرومیتونه فرکانس های بالا تری رو ساپورت کنه :applause:
        حالا سوال :nerd:
        بیشترین کریستالی که میشه برا pic16f877aاستفاده کرد چنده 20؟ 24؟ 40؟
        ا
        برای سرعت بالا، فقط از اسمبلی استفاده کن
        من این کار رو قبلا انجام دادم، درضمن حداکثر کلاک 20 مگاهرتز هست، ولی تقسیم بر 4 میشه و این میکرو، میتونه که با سرعت 5 مگاهرتز دستورات رو از رو فلش بخونه-بعضی از مدلای این آیسی، فقط میتونن حداکثر تا 4 مگاهرتز سرعت داشته باشند.
        من ول کردم، می خوام ببینم که شما هم ول می کنین یا نه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad066
          سلام داداها

سلام

ساخت اسکپ ممکن هست اما قبل از اینکه محدودیت سرعت CPU میکرو براتون دردسر ساز بشه , به مشکل پایین بودن سرعت A/D بر میخورید

تا آنجا که من میدانم A/D سری های 8 بیتی حد اکثر تا 30Khz سرعت دارن

اما این موضوع در سریهای 16 و 32 بیتی فرق دارد , A/D این میکروها گاها دارای تریگر هم هست
          نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
          تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ramezani.t
            سلام

ساخت اسکپ ممکن هست اما قبل از اینکه محدودیت سرعت CPU میکرو براتون دردسر ساز بشه , به مشکل پایین بودن سرعت A/D بر میخورید

تا آنجا که من میدانم A/D سری های 8 بیتی حد اکثر تا 30Khz سرعت دارن

اما این موضوع در سریهای 16 و 32 بیتی فرق دارد , A/D این میکروها گاها دارای تریگر هم هست
            کدومش تریگر داره ؟

دیدگاه

شما با dspic کار کن که مخصوص پردازش سیگنال هست ، همینطور مدلی داره که میتونی ال ی دی tft هم باهاش راه بندازی و میتونی یک لسکوپ خیلی پیشرفته درست کنی
              همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
              کانت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh
                شما با dspic کار کن که مخصوص پردازش سیگنال هست ، همینطور مدلی داره که میتونی ال ی دی tft هم باهاش راه بندازی و میتونی یک لسکوپ خیلی پیشرفته درست کنی
                منبعی برا کار با dspic و ccs میشناسید ؟ من هر چی پیدا کردم برا mickro c بوده .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X