اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن کوپلاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خازن کوپلاژ

یه ولتاژ ac که vrms ~=400 mv با ولتاژ 12v dc همراه شده حالا میخوام با کمک خازن کوپلاژ ولتاژ ac رو از dc جدا کنم
    چه خازن کوپلاژی مناسبه؟ از کجا تهیه کنمش ؟
    ممنونم

پاسخ : خازن کوپلاژ

سلام
    فرکانس کاری ولتاژ AC چقدره؟
    مقدار خازن رو طوری باید انتخاب کنی که امپدانسش Xc برای سیگنال AC کمترین مقدار باشه.
    اگر دامنه سیگنال AC مهم نیست میتونی هر مقدار خازنی رو قرار بدی.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86_%DA%A9%D9%88%D9%BE%D9%84% D8%A7%DA%98

دیدگاه

مقاومت خازنی (راکتانس) با فرکانس رابطهٔآ‌ معکوس دارد و به صورت زیر محاسبه میآ‌شود:

Xc=1/6.28*Fc

C: ظرفیت خازن،
        f: فرکانس،
        Xc: راکتانس خازن
        با توجه به این رابطه مقدار مقاومت خازنی در ولتاژ دیآ‌سی (f=0) بسیار زیاد است و خازن مانند مدار باز عمل میآ‌کند. اما با افزایش فرکانس راکتانس کاهش میآ‌یابد و خازن رفتهآ‌رفته به حالت اتصالآ‌کوتاه نزدیک میآ‌شود.
        کمتر سخن گویم
        بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

من این خازن رو میتونم از کجا تهیه کنم ؟
          امروز رفتم امجد چند جا سر زدم نداشتن

دیدگاه

با سلام
            بزارین با یه مثال مطلب رو بهتر درک کنیم .

مثلا برای عبور یک سیگنال با دامنه 5 ولت ac و فرکانس 20 کیلوهرتز مثلا اگه یک خازن 1 میکرو فاراد انتخاب کنیم امپدانس اون میشه حدود 30 اهم . حالا این 30 اهم کمه ، زیاده ؟ ولی فکر کنم یه مقدار زیاد باشه و دامنه رو کم بکنه . مثلا 10 میکروفاراد میشه حدود 3 اهم . نظر شما چیه ؟

ممنون
            "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
            در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X