اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ثبت اطلاعات محیط و استفاده در مراحل بعدی!!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ثبت اطلاعات محیط و استفاده در مراحل بعدی!!!!!

سلام به همه
    لطفا در مورد مشکل زیر در پروژه ام کمک کنید:
    20 تا سنسور در فواصل مختلف از یک جسم که قراره قطر و جنس و ... آنرا اندازه گیری کنند، وجود دارند.
    حالا برای هر قطعه ای که می ذارم ، هرکدوم از سنسورها یک عددی رو نشون میدن.
    می خواستم که یک کتابخونه از قطعه های مختلف درست کنم یعنی اینکه مثلا آهن به طول L و قطر D رو می ذارم این 20 تا سنسور 20 تا عدد مختلف می دن، حالا می خوام این اعداد رو، ی جا ذخیره کنم و بعد از اینکه میکرو Avr رو هم خاموش کردم و دوباره روشن کردم این اطلاعات دیگه ذخیره باشه و از این به بعد دیگه نمی خوام عددای سنسورها نشون بده،چون برای کاربر مفهومی نداره، می خوام اون 20 تا عددی که از سنسورها گرفته بود رو با اعداد فعلی که از سنسورها می گیره و چون همون قطعه با همون مشخصات هست، پس اعداد سنسورها فرقی نمی کنه، پس حالا می خوام فقط مثلا بنویسه قطعه شماره 20 .
    در ضمن یک قطعه در وضعیت های مختلف که قرار بگیره مثلا ممکن 1000 تا عدد مختلف در هر بار برای هر 20 تا سنسور باشه. یعنی اینکه یک آرایه 20*1000 باید برای یک قطعه درست بشه و اینکه غیر ممکنه هر 1000 تا موقعبت را هربار چک کنم و 20 تا عدد سنسور رو یادداشت کنم و حالا وضعیت 2 و 20 تا عدد سنسور .حالا که 1000 تا تموم شد تازه می تونم بگم که قطعه 1 تازه همه حالتهاشو در نظر گرفتم . و حساب کنید که این کار را باید برای 1500 تا قطعه انجام بدم!!!!!! پس لطفا راهی هم برای اینکه در ذخیره اعداد مربوط به سنسورها در 1000 تا حالت اتوماتیک انجام بشه رو هم بگید.
    می خواستم ببینم این کارو چطوری می تونم انجام بدم. ممنون از همه
    سالار

پاسخ : ثبت اطلاعات محیط و استفاده در مراحل بعدی!!!!!

با خوندن مطالب بالا اینجوری شدم
    :eek: oo: :cry: :redface:

عزیز دل برادر خلاصه بگو چکار میخواهی بکنی تا دوستان راهنمایی کنند.
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپ

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپیک را حذف نمایید !
      خواستن توانستن است !

دیدگاه

شما میتونی از حافظه های جانبی مثل انواع eeprom , flash یا حتی از حافظه های micro SD برای ذخیره کردن جدولت استفاده کنی.
        توجه داشته باش که اینکار نوعی تشخیص شی هست پس باید برای مقایسه شی با جدول روش خوبی رو انتخاب کنی (اشیا یکسان از نظر ما ممکنه اختلاف کمی از دید سنسورها داشته باشن)

دیدگاه

درود

بدترین راه اینه که شما هزار حالت رو برای سنسور ها ایجاد کنی. اگه مثلا فقط چرخش هست، میشه با یه موتور به صورj اتوماتیک چرخش های مختلف رو ایجاد کرد و دیتا رو ثبت کرد. بعدش تاره مشکل سرچ داری بین این همه دیتا که ذخیره کردی.

اما راه های خیلی زیاد و نسبتا ساده تر وجود داره که نیاز به اطلاعات بیشتر از شما هست.

مثلا اینکه سنسور ها چی هستند و ایا با هم فرقی دارند و یا صرفا در فواصل مختلف قرار گرفتن.
          جنس همه قطعات یکی هست یا نه.
          ایا هر کدوم دارای مشخصه منحصر به فردی هستند یا نه.
          قطعاتی که قرار میدی برای تست، چه حالت هایی دارند. یعنی اون 1000 حالت چی هستند.
          و ... .
          مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
          از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
          جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
          اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

ممنون از همه دوستان
            دقیقا دنبال همین هستم که مثلا با دست قطعه رو در وضعیتهای مختلف بچرخونم و نمونه برداری عدد سنسورها مثلا هر 100ms یکبار باشد و ظرف 2ثانیه 20 نمونه برداشته باشد. حالا می خوام ببینم نحوه ذخیره سازی اعداد بدست آمده از سنسورها و ریختن داخل یک جدول چگونه است؟در محیط صنعتی کدوم یکی از حافظه های جانبی نویزپذیری کمتری دارند و قابل اعتمادتر هست؟لطفا نحوه خواندن و ذخیره سازی هم بفرمایید. در ضمن در دستگاه نمونه اصلی(آلمانی) در کنار میکرو AT89s52 از 24LC02 استفاده کرده.
            سالار

دیدگاه

صنعتی بودن یا نبودن به حافظه مربوط نمیشه. می تونی از eeprom و یا از flash استفاده کنی.
              اما بحث اینجاست که به نظر من نیازی به گرفتن این همه دیتا نیست. با روشهای دیگه ممکنه بشه با چند نمونه تشخیص رو انجام داد. 24lc02 هم 256 بایت بیشتر نیست و نمیشه این همه دیتا رو در اون ذخیره کرد و بنابراین نمونه دستگاه المانی داره از یه روش دیگه استفاده می کنه.
              مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
              از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
              جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
              اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X