اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرکانس امواج GPS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرکانس امواج GPS

سلام.ببخشید من دارم این سوال رو می پرسم ولی خیلی گشتم و تحقیق کردم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم.من چند سوال دارم:
    1-محدوده فرکانسی GPS چنده
    2-امواجی که برای موقعیت یابی استفاده میشن مثل ماهواره های گوگل با چه فرکانسی کار میکنن.

پاسخ : فرکانس امواج GPS

سلام
    در بخش Satellite frequencies رنج فرکانسی رو گفته:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Positioning_System

دیدگاه

برای کاربردهای غیر نظامی 1574MHz

دیدگاه

میشه این فرکانس ها رو با یه اسیلاتور کریستال ساخت؟؟؟ راستی اصلا چجوری میشه با این کریستال های روی یک ولتاژ نوسان ایجاد کرد.چون من هرجقدر این کریستال ها رو به منبع وصل کردم هیچ جوری کار نکردن :mrgreen:

دیدگاه

نمیشه!!!! من چند ساعت گشتم یکی گفته بود با میکرو میشه این کارو کردن یکی دیگه یه آی سی داده بود که بقیه گفته بودن کار نمی کنه که یکی از اون آی سی ها 4060 بود.

دیدگاه

مثلا این مدار خوبه که ببدندمش

دیدگاه

:mrgreen: :mrgreen:
              با 4060 میخای 1575 مگا هرتز بسازی؟؟ :mrgreen: :mrgreen:
              شما بیا یه اوسیلاتورکریستالی خیلی دقیق بساز یا یه دونه دی دی اس
              بعد اون رو با ضرب کننده ببر بالا ...البته به همین سادگی ها هم نیستا ... ولی 4060 برا این کار نیست برادر اخوی :mrgreen:

دیدگاه

اقایون شما واقا فکر می کنید به این راحتی میشه فرکانس 1.8ghzساخت کدوم کریستال این رنج فرکانس را داره .احتمالا چیزی راجب pll نشنیدید یا ضرب کننده های فرکانس ویا ...... اول این که یه دستی به اطلاعاتتون بکشید بعدش تازه میطونم بگم 4060 با اون شماتیک اولا فرکانس 1ghz نمی سازه دوم هر فرکانسی هم بسازه مربعی و دیجیتاله که از نقته نظره ارسال و انتن مناسب نیس سوم این که بابا فکر دریافت امواج gps ویا هک و یا هر کار دیگه ای از این قبیل را از ذهنتون بیرون کنید چون اولا علمش ندارید دوما این ماژول ها تحت لیسانس چند کار خانه است و لایسنسشم فروشی که ندارید اگرم دارید خاهش من به عنوان عضو کوچکی از این مجموعه وارد نشودن به حوضه های هک و اطلاعات است که کسی نمی فهمه کار شما پژوهشی نه امنیتی من یه مدت وارد شدم اصلا جای خوبی نیست . میبرندت جایی که عرب نی انداخت

دیدگاه

تازه به فکر افتادم... توی تاکسی که میشینیم میتونیم جی پی اس رو جم کنیم ... :mrgreen: :twisted:
                  به فکرم نرسیده بود...
                  جی پی اس هواپیما هم اگه توی یه کیف جمر بزاریم که تو اون فرکانس کار کنه خعلی خوب میشه :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X