اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

BMS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

BMS

سلام
    برای طراحی روشنایی هوشمند یک واحد مسکونی (BMS) و یا آموزش اون کسی منبعی سراغ داره؟
    دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند لطفا راهنمایی کنند. مرسی

پاسخ : BMS

با سلام میگم در نظر دارای با چی روشنایی خانه رو اتوماتیک کنی معمولا تو قسمت bms از سنسورpir و خود ماژول این کار که بسته به پروتکل bms که بصورت یکپارچه عمل میکنن استفاده میکنند من خودم با plc خانه هوشمند راه انداختم دقیقم جواب میده میتونی با استفاده از یک logo و سنسورpir و ریموت کنترلrf آماده و همون کلید های موجود خانه هر قسمت خانه رو هم با کلید دستی هم با ریموت و هم بصورت اتولایت راه بندازی البته اگه gsm هم استفاده کنی میتونی این کار رو از طریق تلفن همراه انجام بدی
    بازم اگه به این صورت میتونم کمکی کنم من در خدمتم
    در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

دیدگاه

من هم دنبال یه مرجع خوب برای یادگیری BMS هستم اما با توجه به نو و جدید بودن موضوع ،چیز زیادی پیدا نکردم
      چه خارجی ، چه ایرانی اگر وجود داره معرفی کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bodyforlive
        با سلام میگم در نظر دارای با چی روشنایی خانه رو اتوماتیک کنی معمولا تو قسمت bms از سنسورpir و خود ماژول این کار که بسته به پروتکل bms که بصورت یکپارچه عمل میکنن استفاده میکنند من خودم با plc خانه هوشمند راه انداختم دقیقم جواب میده میتونی با استفاده از یک logo و سنسورpir و ریموت کنترلrf آماده و همون کلید های موجود خانه هر قسمت خانه رو هم با کلید دستی هم با ریموت و هم بصورت اتولایت راه بندازی البته اگه gsm هم استفاده کنی میتونی این کار رو از طریق تلفن همراه انجام بدی
        سلام منم تو برق کشی ساختمانم
        میشه بیشتر توضیح بدین ممنون
        برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
        راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

دوست عزیز سلام
          اول از همه بین واژه های smart home و bms فرق وجود داره .

دو حالت وجود داره یا میتونی با میکرو و یا پی ال سی کاری رو که میخواهید طراحی کنید ولی خانه هوشمند به معنی واقعی خودش و توانایی اجرای سناریو داری پیچیدگی ها خاص خودش میباشد

برای مطالعه بیشتر در این مورد میتوانید به مستندات استاندارد KNX مراجعه کنید البته استانداردهای دیگری مثل lonwork و bacnet وجود داره که توی ایران در بخش الکتریکی KNX بیشتر روی بورس میباشد و البته قیمت نجومی تجهیزات رو هم باید در نظر بگیرید .
          شرکت های چینی هم هستنذ که استاندارد خاص خودشون رو دارند و بیشتر بر اساس rs485 پیاده سازی شده انذ .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bodyforlive
            سلام
            از راهنماییتون ممنونم. میتونید کتابی در این زمینه معرفی کنید اگه ebook باشه بهتره چون هیچ اطلاعاتی در مورد این موضوع ندارم و میخوام از صفر شروع کنم.

دیدگاه

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان اگه دیر اومدم شرمنده یکم سر کارام شلوغ بود در رابطه با اجرای سناریو باید بگم سیستمی که بنده طراحی کردم دارای حداقل 5 سناریو اصلی همانند خاموشی،خواب،مسافرت،خارج از خانه،بیداری و... هستش که کاملا همانند کلیه سیستم های موجود توی بازار کار میکنه به این وبلاگ که برای خودمه یه سر بزن یه مقاله کوچولو تهیه کردم ******** در مورد بیس کار اطلاعات خوبی میتونه بهتون بده حالا در مورد نحوه سیم کشی و اجرا توضیحاتی میدم امیدوارم کارتون رو راه بندازه

--------
              به علت تبلیغ سایت ویرایش شد.
              در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : BMS

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان اگه دیر اومدم شرمنده یکم سر کارام شلوغ بود در رابطه با اجرای سناریو باید بگم سیستمی که بنده طراحی کردم دارای حداقل 5 سناریو اصلی همانند خاموشی،خواب،مسافرت،خارج از خانه،بیداری و... هستش که کاملا همانند کلیه سیستم های موجود توی بازار کار میکنه به این وبلاگ که برای خودمه یه سر بزن یه مقاله کوچولو تهیه کردم ******** در مورد بیس کار اطلاعات خوبی میتونه بهتون بده حالا در مورد نحوه سیم کشی و اجرا توضیحاتی میدم امیدوارم کارتون رو راه بندازه
                سلام
                لطفا اسم وبلاگتون را بگید
                دنيا آنقدر وسيع هست که براي همه مخلوقات جايي باشد پس به جاي آنکه جاي کسي را بگيريم تلاش کنيم جاي واقعي خود را بيابيم

دیدگاه

اینجا را دیدید؟
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=93200.0
                  آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

سلام
                    BMSیعنی bulding managment systms(انگلیسی بلدم :nice
                    یعنی سیستمهای مدیریت ساختمان وشامل کنترل هوشمند روشنایی،امنیت،سیستمهای سرمایش و گرمایش و... نیز میشودو فقط مربوط به روشنایی نیست
                    مجوی درستی عهد زین جهان سست نهاد که این عجوزه عروس هزار داماد است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X