اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه ماشین حساب ساده به زبان c !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه ماشین حساب ساده به زبان c !

سلام میشه لطف کنین در مورد نوشتن این برنامه راهنماییم کنین؟ میدونم ساده هستا ولی شما این لطفو به من مبتدی بکنین! ممنون! :redface:
    NEVER NEVER NEVER give up

پاسخ : یه ماشین حساب ساده به زبان c !

وقتی یه متغیر داریم مثل op و شرط حلقه while یا for رو میذارن op یا !op یعنی چی؟
    در چه شرایطی برنامه مونو باید به چن تا قسمت جدا تقسیم کرد؟ یعنی نمی شه برنامه یه ماشین حساب ساده رو تو یه قسمت نوشت؟ :eek: :question:
    تابع sprintf با printf چه فرقی داره؟
    چرا تو تابع sprintf اول یه چیزی مثلا buffer می نویسن بعد اون چیزی رو که میخان چاپ کنن؟

دیدگاه

سلام
      تمام پاسخ شما با یادگیری زبان C/C++ کاملا رفع میشه. اول برید این زبان رو یاد بگیرید و همچنین میکرو رو کاملا یاد بگیرید. مخصوصا دیتاشیت مربوطه رو کاملا بخونید. بعد همه جوابهاتو توش پیدا میکنی. اونوقت اگه مشکلی داشتی بیا اینجا بپرس. ما در خدمتیم.
      اگه هم نمی خواید یاد بگیرید می تونید پول بدید به بعضی دوستان که پروژه انجام میدن و خودتون رو خلاص کنید. پروژه ماشین حساب هم فکر کنم گیرت میاد اگه بگردی.

دیدگاه

پروژه اش که پول نمی خواد! خودم مجانی دانلودش کردم! می خواستم یاد بگیرم! کتاب اموزش زبان c همرام نیست که نگاه کنم! ولی بازم ممنون! :cry:

دیدگاه

تو نت فکر کنم هم آموزشش گیرت میاد و هم کتابش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط an3023
            سلام میشه لطف کنین در مورد نوشتن این برنامه راهنماییم کنین؟ میدونم ساده هستا ولی شما این لطفو به من مبتدی بکنین! ممنون! :redface:
            سلام
            آقای طراح زحمت کشیدن توی پست قبلی شما این پروژه بسیار خوب رو گذاشتن :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...4740#msg464740

پروژه به زبان c هست و خیلی هم جالبه

دیدگاه

دست شما و عمو طراح درد نکنه خیلی به درد خورد! :wow:

دیدگاه

سوال: io.h و stdlib.h کاربردشون چیه؟ :read:
                چرا واسه خوندن اعداد از صفحه کلید 4*4 نصف پورت رو ورودی در نظر می گیریم و نصفشونو خروجی؟ چرا نمیایم همه رو ورودی تعریف کنیم و بگیم اگه مثلا pin d.3 و pin d.5 یک شدن مقدار رو بده صفر؟
                یه دستور تو برنامه هست itoa(y,lcd) که y کاراکتر هست و lcd رشته هست من نمی فهمم کارش چیه؟

دیدگاه

سوال: io.h و stdlib.h کاربردشون چیه؟ :read:
                  stdlib هدر فایلی هست که میتونین با lcd کار کنید

چرا واسه خوندن اعداد از صفحه کلید 4*4 نصف پورت رو ورودی در نظر می گیریم و نصفشونو خروجی؟ چرا نمیایم همه رو ورودی تعریف کنیم و بگیم اگه مثلا pin d.3 و pin d.5 یک شدن مقدار رو بده صفر؟
                  خوندن کیبورد به روش ماتریسی هست.شما به صورت ماتریسی یک سری ستون هارو یک میکنین در همون هنگام ردیف هارو اسکن میکنی ، اگه کلیدی فشرده بشه ردیف مورد نظر رو پیدا میکنی و میشه اون دکمه ای که کاربر فشار داده . مثلا دکمه 0
                  شما همینکارو میتونین سخت افزاری هم انجام بدین ،با استفاده از یک ic تبدیل کننده decimal به bcdکیبورد خودتون رو راه اندازی کنین (74ls447)
                  یه دستور تو برنامه هست itoa(y,lcd) که y کاراکتر هست و lcd رشته هست من نمی فهمم کارش چیه؟
                  این تابع متغیر int رو به char* تبدیل میکنه

دیدگاه

خیلیییییییییییییییییییییییی ممنونم!
                    من برنامه رو نوشتم ولی توش از mega16.h استفاده کردم وقتی compile می کنم نوع chip رو مزنه atmega32 و بعد هم تعداد خطوط compile شده رو میزنه 0! :angry:
                    لطفا یه نفر به من کمک کنه!
                    یه سوال دیگه:برنامه ای رو که با codevision می نویسیم تو proteus چه طور ازش استفاده کنیم و باهاش میکرو رو program کنیم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X