اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی بورد توسعه برای سری STM32F4

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی بورد توسعه برای سری STM32F4

با سلام
    میکروکنترلر سری STM32 F4 توسط شرکت STMicroelectronics معرفی شده است. هسته این میکروکنترلر مبتنی بر ARM Cortex-M4 بوده با این تفاوت که واحد FPU نیز به آن اضافه شده است. این شرکت ادعا کرده است که میکروکنترلر فوق بهترین میکروکنترلر موجود در بازار بر اساس هسته ARM Cortex می باشد. این میکروکنترلر با تکنولوژی 90nm ساخته شده و دارای فرکانس کاری 168MHz می باشد. در حقیقت این سری مجهز به یک هسته MCU و یک هسته پردازشی DSP است که با استفاده از یک واحد FPU می تواند به حداکثر توانایی خود در انجام محاسبات برسد.
    وجود سه مبدل آنالوگ به دیجیتال 12 بیتی است که دقت آن را می توان افزایش داد به همراه دو مبدل دیجیتال به آنالوگ 12 بیتی از دیگر امکانات سری مذکور است.

سری STM32F4 از حافظه های Static memory controller supports Compact Flash, SRAM, PSRAM, NOR and NAMD Flash پشتیبانی می کند که توانایی این میکروکنترلر را در سازگاری با OS ها نشان می دهد. هم چنین شامل یک بخش Lcd Controler است که می توان به سادگی از آن برای اتصال نمایشگر به منظور کار با محیط OS ها استفاده کرد.
    سه واسط I2C و 4 واسط سریال، سه واسط SPI، دو واسط CAN به همراه پورت USB OTG و شبکه و مبدل موازی دوربین 14 بیتی از دیگر امکانات این سری می باشد.

قصد دارم تا به اتفاق هم اقدام به راه اندازی این سری از میکروکنترلر های ARM کنیم.

پیروز و سربلند باشید
    آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
    پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

پاسخ : طراحی بورد توسعه برای سری STM32F4

نوشته اصلی توسط پویا
    با سلام
    میکروکنترلر جدید سری STM32 F4 اخیرا توسط شرکت STMicroelectronics معرفی شده است
    سلام دوست عزیز خیلی وقته اومدن از جمله برد های موجودش همین برد دیسکاوری هست .
    حقیقتا بسار میکروی عالی هستن من باهاشون کار کردم ولی واسه کار یک مشکل کوچیک وجود داره و اینه که هم به سختی توی ایران گیر میان هم قیمتشون خیلی زیاده (نزدیک به 60 تومن) چون توی چین تولید نمیشن!

دیدگاه

پاسخ : طراحی بورد توسعه برای سری STM32F4

در نخستین قدم یک بورد با امکانات مورد نیازمون طراحی می کنیم که بتونیم تراشه رو با اون راه اندازی کنیم سپس اون رو گستزشش می دیم و سعی می کنم امکانات دیگه اون رو نیز راه اندازی کنیم.
      هدفی که من از طراحی بورد توسعه برای این سری میکروکنترلر دنبالشم پیاده سازی یه نسخه از لینوکس روی تراشه هست. قطعا راه بسیار طولانی تا رسیدن به آن خواهیم داشت. قراره که این تاپیک تبدیل به نخستین و جامع ترین مرجع فارسی زبان برای این سری از میکروکنترلر بشه. قراره در مورد نکته های اولیه طراحی گرفته تا برنامه نویسی و پیاده سازی OS برای اون صحبت بشه.
      پس بریم اولین بورد رو برای این سری تراشه طراحی کنیم.
      آدمی از عالم خاکی نمی آید بدست

عالمی دیگر بباید ساخت و از نو آدمی
      پردازش تصویر با FPGA از صفر تا انتها
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74299.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X