اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

`پرگرام کردن 1768 با flash magic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

`پرگرام کردن 1768 با flash magic

با سلام
    از طریق پورت صفر می خواهم lpc1768 را پرگرام کنم آیا تنها اتصال به کامپیوتر کافی است tx , rx, gnd ?
    یا مثل sam باید سخت افزاری اول erase کنم بعد پرگران کنم؟
    و یا مثل st32 ها جامپر boot0 , boot1 وجود ندارد ؟

پاسخ : `پرگرام کردن 1768 با flash magic

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
    با سلام
    از طریق پورت صفر می خواهم lpc1768 را پرگرام کنم آیا تنها اتصال به کامپیوتر کافی است tx , rx, gnd ?
    یا مثل sam باید سخت افزاری اول erase کنم بعد پرگران کنم؟
    و یا مثل st32 ها جامپر boot0 , boot1 وجود ندارد ؟
    به نظر من بهتره که از Jtag استفاده کنی، پرگرم کردن از طریق سریال هم پیچیده هست و هم سرعتش کمتره. این میکرو رو میتونی با به کمک چند تا مقاومت با وصل کردن به پورت پارالل پروگرم کنی.
    من ول کردم، می خوام ببینم که شما هم ول می کنین یا نه!

دیدگاه

فرمایش شما صحیح
      ولی اولا من jtag ندارم ( پرگرامرش رو می گم ) و برای خریدش باید پول بدم در صورتی که پورت 0 و 1 رو روی مدارم بصورت 232 شده دارم و بدون هیچ هزینه ای می تونم پرگرامش بکنم
      ثانیا من منظورم سخت افزار سیستم در مقایسه با پرسسورهای دیگر است چون در مورد st32, sam قبل از پرگرم باید جامپرهایی رو برای پاک کردن و یا در مد بوت قرار دادن ست می کردیم آیا در اینجا هم چنین چیزهایی وجود دارد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط داریوش عباسی
        فرمایش شما صحیح
        ولی اولا من jtag ندارم ( پرگرامرش رو می گم ) و برای خریدش باید پول بدم در صورتی که پورت 0 و 1 رو روی مدارم بصورت 232 شده دارم و بدون هیچ هزینه ای می تونم پرگرامش بکنم
        ثانیا من منظورم سخت افزار سیستم در مقایسه با پرسسورهای دیگر است چون در مورد st32, sam قبل از پرگرم باید جامپرهایی رو برای پاک کردن و یا در مد بوت قرار دادن ست می کردیم آیا در اینجا هم چنین چیزهایی وجود دارد .
        نیازی به خرید چیزی یا گشتن تو بازار نیست دوست من
        من خودم هزار تا سیم فقط از پشت کیس کامپیوترم وصل کردم به چندتا برد بورد و هر آی سی AVR یا ARM رو هم که بخوام رو باهاش پرگرم می کنم.
        فقط کافیه که کامپیوتر شما، پورتی به نام LPT یا پارالل یا همون پورت پرینتر رو دارا باشه. همین- نقشه مدار jtag هم خیلی خیلی ساده هست، اگه گیر آوردم، لینکش رو می ذارم.
        اصلا لینک رو ول کن، پروگرمر همین بغله، یه نگاه میندازم و می گم.
        ...
        3------1kohm ->tms
        4------1kohm->tclk
        5------1kohm->tdi
        11-----tdo
        25-----gnd
        اسم نرم افزارش هم هست jtag flasher - hjtag
        من ول کردم، می خوام ببینم که شما هم ول می کنین یا نه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X