اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

FPGA و gcc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

FPGA و gcc

با درود به کلیه دوستان
    آیا میشه با c هم برای FPGA برنامه نویسی کرد .

پاسخ : FPGA و gcc

یک تصور اشتباه که اغلب در مورد زبان های توصیف افزار مثل VHDL، Verilog، System C و ... وجود داره این است که این ها، زبان برنامه نویسی خطاب میشوند. در صورتی که کسی که به این زیان ها کد می نویسه در واقع در حال توصیف یک سیستم بوده و نه برنامه ای که به صورت ترتیبی در یک ماشین اجرا می شود. در واقع ماهیت همروند بودن دستورات یک زبان توصیف سخت افزار نقطه ی تفاوت عمده ی آن با یک زبان برنامه نویسی مثل C یا Pascal است. بنابراین شکل دستورات زبان اهمیت زیادی نداشته و مهم نحوه ی نمود و اجرای آن بر روی سکوی سخت افزاری است، به عنوان مثال دستور switch در زبان C کاربرد انتخاب داشته در حالیکه در زبان Verilog به صورت یک Multiplexer بر روی چیپ پیاده سازی می شود. بنابراین از آنجاییکه شکل ظاهری دستورات اهمیتی زیادی ندارد زبان های توصیف سخت افزار زیادی بر مبنای C از جمله Impulse C وجود دارند. اگرچه خود زبان Verilog هم شباهت زیادی به زبان C دارد. :smile:
    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

اصلا فصلفه شون هم فرق میکنه. یکشون برای نوشتن برنامه ای که روی یک سیستم اجرا میشه و دیگری برای نوشتن برنامه ای که یک سیستم منطقی رو بوجود میاره !
      فتو بلاگ من
      کاردستی ها :
      روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
      فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
      کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

با تشکر از راهنمایی شما دوستان
        اگه این سوال رو پرسیدم دو دلیل داشت یکی اینکه من یه جایی شنیدم که میشه با gcc برنامه نویسی کرد و اونو تبدیل به کد vhdl کرد
        دوم اینکه من یه تازه کارم و هنوز نمی دونم از کجا باید شروع کنم .

دیدگاه

Optimatation یا بهینه سازی طرح، برای کمترین گیت مصرفی خیلی مهمه که این مسئله نیاز به ملاحظات خاصی داره که خیلی نمیشه Abstract به زبان C برای FPGA کد نوشت.
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X