اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور پروژهایی که انجام میدین قیمت گذاری میکنید؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور پروژهایی که انجام میدین قیمت گذاری میکنید؟

سلام دوستان :nerd:
    من قبل از ایجاد این تاپیک توی سایت فریکس یه تاپیک با عنوان چطور پروژهاتون رو قیمت گذاری میکنید ایجاد کردم. این هم آدرسش:

http://www.avrfreaks.net/index.php?n...c&t=132667

حالا می خوام بدونم توی کشور خودمون این روش چطور انجام میشه. هر کی هر پروژه برقی انجام میده لطف کنه بگه و روش قیمت گذاریش رو هم بگه و یه مثال از پروژهاش با قیمتش هم اگه بگه خیلی عالیه!
    یه موقعیت پیش اومده که اگه همکاری کنید فکر کنم به نتایج جالب و خوبی می رسیم مخصوصا که من از متخصص های کشورهای دیگه هم پرسیدم و خودمون رو می تونیم مقایسه کنیم.
    منتظر جواب های شما هستم...

پاسخ : چطور پروژهایی که انجام میدین قیمت گذاری میکنید؟

کاملا توافقی و بسته به شناخت شما و مشتری از پروژه داره
    مثال : ساخت تابلو یه قیمت داره تقریبا همه حدود قیمت رو میدونن شما نمیتونی خیلی پرت بگی
    پروژه های صنعتی و یا احیانا نظامی (اگه پستت بخوره) راحتتر میشه حدود قیمت رو بدست بیاری
    از همین نوع؛ پروژه ای که حداکثر 100 هزارتومن خرج برداشته بود 5 تاش رو دادم دونه ای 1 تومن طرف خیلی خوشحال هم بود؛ یه پروژه دیگه هم که حدود 3 تومن خرج داشت رو قیمت دادم 15 طرف از 7 تومن بالاتر نیومد و پروژه پرید چون خوب بلد نبودم چونه بزنم

دیدگاه

ممنوت از آقای rozeh برای این تایپیک
      خوب قیمت توی هرکاری متفاوته ولی اکثر ملاکهای مهم مثل نوع شهر کیفیت کار تعداد رقبا بودجه طرف و ... نقش اصاصی در قیمت خدمات یا محصولات رو دارند تا ببینیم نظر سایر دوستان چیه
      در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
      گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

سلام. با توجه به گفته های بچه ها، قیمت توی شهرای مختلف فرق میکنه. خب قطعا تو شهرای بزرگ میشه بالاتر گفت. و از اون مهمتر توافقیه مخصوصا اگه پروزه خاصی باشه. من یه مدار که جند تا فرمول ریاضی رو حل میکرد و روی ال سی دی گرافیکی بود و منو هم داشت رو 300 دادم. یه چیزی توی مایه های ماشین حساب بود ولی اختصاصی تر. مثلا برنامه تبدیل واحد هم داشت. همه طبق فرمول مشتری. همین پروزه رو تو شهرای بزرگ میشه تا 1 تومن گرفت
        چقدر این ندیدن ها و نشنیدن ها مردم را خوشبخت کرده (دکتر علی شریعتی)

دیدگاه

بسیار متشکرم که تجربیات خودتون رو با من تقسیم میکنید.
          جالبه! :smile:
          انگار یه جورایی ملاک های ما ایرانی ها انگار با دوستان دیگه توی کشور های دیگه فرق میکنه!
          اونها میزان ریسک و زمان و یه سری ملاک های دیگه داشتن ولی توی کشور ما...

دیدگاه

پاسخ : چطور پروژهایی که انجام میدین قیمت گذا&

انگار یه جورایی ملاک های ما ایرانی ها انگار با دوستان دیگه توی کشور های دیگه فرق میکنه!
            کدوم کشور هارو میگی افغانستان یا آلمان!!!!
            خوب اینجاهم این ملاک موثره ولی نه تا اون حدی که ملاکی مثل بودجه مشتری و... سایر مواردی رو که بالاگفتم رو کم رنگ کنه به هر حال اصل قضیه سر توافق طرفینه و بس!!! :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
              بسیار متشکرم که تجربیات خودتون رو با من تقسیم میکنید.
              جالبه! :smile:
              من یه بار اینطوری قیمت دادم مشتری نزدیک بود بزنتم! باید با جیب مشتری و نیازش و اینکه چقدر برای خودتون جالبه پروژه دقت کنین همین

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : چطور پروژهایی که انجام میدین قیمت گذا&

نوشته اصلی توسط sami222
                خوب اینجاهم این ملاک موثره ولی نه تا اون حدی که ملاکی مثل بودجه مشتری و... سایر مواردی رو که بالاگفتم رو کم رنگ کنه به هر حال اصل قضیه سر توافق طرفینه و بس!!! :nerd:
                جهت اطلاع دوستان پول افغان ها 50 برابر پول ماست :mrgreen: :mrgreen:پس همون افغانو بچسب :biggrin:
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
                  جهت اطلاع دوستان پول افغان ها 50 برابر پول ماست :mrgreen: :mrgreen:پس همون افغانو بچسب :biggrin:
                  میشه بیشتر توضیح بدین قضیه جالب شد oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                    میشه بیشتر توضیح بدین قضیه جالب شد oo:
                    سال 1390 خودم به عینه دیدم افغانیه میگفت من 20 تا تک تومن افغانو با 5000تومن ایران چنج میکنم که میگن الان شده 50برابر به لطف اقای تورم
                    حالا جالب بنده های خدا برای کار میان اینجا
                    یکی دیگه از بچه ها داره افغانستان اگه اشتب نکنم هفته ای 30هزار دلار میگیره ،کارمند برق اونجاس
                    حالا هی بگین چرا 9 مردم گرو5شونه.بخدا و...ض..ع..ا..ق..ت..ص.......خیلی داغونه
                    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

همانطور که دوستان گفتند باید به پروژه و طرف و اهمیت کار نگاه کرد بعد قیمت داد
                      مثلا برای حاموش و روشن کردن از راه دور یه دستگاهی که خودش یه میلیون ارزش چقدر باید قیمت داد؟
                      فوق فوقش صد تومان ولی اگر همین کار را برای یه دستگاهی که خودش 100 میلیون ارزش داسته باشد و کارش حساس با تغییراتی اندک برای اطمینان کار شاید تا چن میلیون هم به راحتی میشه قیمت داد.
                      من برای کنترل یه موتور کوچک ( چپ گرد راست گرد) که با یه میکرو تاینی ساخته بودم قیمت 200 تومتن از مشتریم گرفتم ولی شبیه همین کار را برای یه کار نظامی ( مربوط به صنایع دفاع ) را 3 مبلیون تحویل دادم.
                      اما باید این را بگویم طراحی یک سیستم با کیفیت و ضریب اطمینان بالا قیمت بالا را خواهد داشت
                      باید به کار طرف نگاه کنی و اگز برای یه کار صنعتی 100 تومان قیمت بدی طرف ارزش کارت را نمیداند باید ببینی طرف با این کار چقدر سود میبرد و کارش چقدر است تا شما ازش پول بگیرید. و ....... oo:
                      :redface:
                      کمتر سخن گویم
                      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

با سلام

اینجا تلاش شده نحوه قیمت گذاری پروژه ، فرموله شود:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=48394.90

با سپاس
                        گشتی در لاله زار
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                          اینا که حرف زده بودن از ملبورن(استرالیا)، اسکس (انگلیس) و چند نفر از امریکا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                            من یه بار اینطوری قیمت دادم مشتری نزدیک بود بزنتم! باید با جیب مشتری و نیازش و اینکه چقدر برای خودتون جالبه پروژه دقت کنین همین
                            عجب!!
                            من نمی دونم مردم ندارن یا نمی خوان بدن!!
                            خب واقعا کسی که زحمت میکشه حقشه. من نمی دونم این مردم چطور فکر میکنن! یعنی فقط خودشون مشکل دارن!؟
                            بقیه مشکل مالی ندارن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                              همانطور که دوستان گفتند باید به پروژه و طرف و اهمیت کار نگاه کرد بعد قیمت داد
                              مثلا برای حاموش و روشن کردن از راه دور یه دستگاهی که خودش یه میلیون ارزش چقدر باید قیمت داد؟
                              فوق فوقش صد تومان ولی اگر همین کار را برای یه دستگاهی که خودش 100 میلیون ارزش داسته باشد و کارش حساس با تغییراتی اندک برای اطمینان کار شاید تا چن میلیون هم به راحتی میشه قیمت داد.
                              من برای کنترل یه موتور کوچک ( چپ گرد راست گرد) که با یه میکرو تاینی ساخته بودم قیمت 200 تومتن از مشتریم گرفتم ولی شبیه همین کار را برای یه کار نظامی ( مربوط به صنایع دفاع ) را 3 مبلیون تحویل دادم.
                              اما باید این را بگویم طراحی یک سیستم با کیفیت و ضریب اطمینان بالا قیمت بالا را خواهد داشت
                              باید به کار طرف نگاه کنی و اگز برای یه کار صنعتی 100 تومان قیمت بدی طرف ارزش کارت را نمیداند باید ببینی طرف با این کار چقدر سود میبرد و کارش چقدر است تا شما ازش پول بگیرید. و ....... oo:
                              :redface:
                              بله درست میگین. ولی من هنوز از اینکه تاثیر مردم(طرف) وجود داره برام خنده داره!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X