اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت آمپر با ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت آمپر با ترانزیستور

تقویت آمپر با ترانزیستور امکان پذیر است؟ مداری برای افزایش آمپر بدون افزایش جریان است؟

پاسخ : تقویت آمپر با ترانزیستور

آمپر واحد جریان
    اهم واحد مقاومته
    ولت واحد ولتاژه

سوالت مفهوم نیست

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

آیا میشه آمپر رو قوی کرد بدون افزایش جریان؟
      جریان برق رو میشه ضریب کرد؟
      مثال : از باطری 1.5 1 آمپر 1 1.5 2 آمپر گرفت ؟
      یا پنل خورشیدی رو که 5 ولت نیم آمپر به 5 ولت 1 آمپر تبدبل کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

دیدگاه

سلام
        ببینید یه مثال ساده میزنم شما فرض کن یه بشکه آب داری و میخوای ازش آب بکشی(جریان) حالا چجوری حداکثر جریانو میکشی یا میایی ته بشکه شیر اب نصب میکنی یا قطر شیر رو افزایش میدی خوب اگه شیر رو ته بشکه نصب کردی دیگه نمیتونی پایین تر نصب کنی(بدلیل ساختار بشکه) پس مجبوری قطر شیر رو بزرگ کنی خوب بزرگ کردن قطر شیر هم محدودیت داره یا نمیتونی از یه مقدار بخصوص بزرگترش کنی (ممکنه باتریت مقاومت داخلی زیادی داشته باشه) یا اینکه کلآ سوراخ اونقد بزرگ بشه که بشکه بترکه(مثلآ پاور کامپیوترو اتصال کوتاه کنی درسته حداکثر جریانشم میده اما اگه مدار حفاظتی نداشته باشه ممکنه منفجر بشه یا بسوزه) .
        درمورد باتری و پنل هم همینجوریه اونا حداکثر جریانشو دارن تو حداکثر ولتاژ میدن یعنی دیگه تو اون ولتاژ دیگه نمیشه بیشتر جریان کشید
        در مورد ترانزیستور هم .ترانزیستور نمیاد که قانو ن بقای انرژی رو نقص کنه اگه این جوری بود میشد با یه باتری قلمی برق یه شهرو تامین کرد . ترانزیستور اگه جریانو تقویت میکنه به این صورتکه که میاد از یه جای دیگه انرژی مصرف میکنه تازه یه مقدار از این انرژیم تبدیل به گرما میکنه و بعدش جریان مورد نظر ما رو افزایش میده

دیدگاه

ببخشید من یه آداپتور ۵ ولت ۱ آمپر دارم می خواستم که این ۱ آمپر بشه
          ۲آمپر الان دقیقا راهی هست یا نه؟
          اشکالی هم ندارا ولتاژ تا ۳.۷ بیاد پایین
          ممنون میشم زود راهنمایی کنید*.

دیدگاه

جالب بود. ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mn8485 نمایش پست ها
              درود

برای اینکه 2 آمپر استنفاده کنید باید دامنه ولتاژ رو تا 2.5 ولت کاهش بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mn8485 نمایش پست ها
                درود
                امکان پذیر نیست توان ترانس ( حاضلضرب ولتاژ در جریان) آداپتور ( اگر از نوع سویچینگ نباشد) ثابت است یعنی توان آن 5=1*5 وات است حالا شما میخواهید ولتاژ را کاهش دهید و جریان را افزایش که توان مصرفی میشود 7.4=2*3.7 وات که از توان نامی منبع بیشتر است و امکانپذیر نیست (فیزیک دوره دبیرستان را دوباره مطالعه کنید) .
                اگر آداپتور سویچینگ باشد که باید تغییرات اساسی در مدار شامل ترانزیستورها و... داده شود.

دیدگاه

سلام من یک مدار دارم که 24ولت 100میلی آمپر دارد می خواهم تا جای ممکن آمپر رو
                  افزایش دهم مهم نیست اگر ولتاژ پایین بیاد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید آیا مداری هست که 100میلی آمپر را افزایش دهد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X