اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط atmega32 با 200 عدد میکرو atmega8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط atmega32 با 200 عدد میکرو atmega8

سلام به اساتید محتزم.
    من میخوام با ارتباط RS232 یا 485 با 200 میکرو ارتباط برقرار کنم .این میکروها دمای 200 نقطه به میکرو اصلی ارسال میکنن.من فقط در حد مبتدی با برنامه نویسیه BASCOM
    آشنایی دارم.اگر امکانش هست در مورد مدارش و نحویه برنامه نویسیش کمکم کنید.

پاسخ : ارتباط atmega32 با 200 عدد میکرو atmega8

خوب میخوای اینو عملی ببندی یا فقط تئوریه؟
    در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
    گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

عملی باشه بهتره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
        عملی باشه بهتره
        نمیدونم واقعا میخوای اینو عملی ببندی یان نه برای این میگم که مبنای کارت اشتباهه چون دمای 200 نقطه مثلا کجا رو میخوای اندازه بگیری که 200 تا سنسور و 200 تا میکرو لازم باشه که بخوای با RS232 یا 485 با ارتباطشون بدی oo:

دیدگاه

چنتا سالن دارم که تو هر سالن 30 تا سنسور میخوام نار بذارم.

دیدگاه

سلام دوست عزیز
            rs 232 برد زیادی نداره ! نمی دونم اگر هم میشه بردش رو تقویت کرد من خبر ندارم . من تا 40 - 50 متر باهاش کار کردم ولی بیشتر اذیت میکرد .
            فکر کنم باید یه فکری برای آدرس دهی اونها بکنی که مثلا میکرو اصلی بتونه از روی یک سری عدد تشخیص بده که اطلاعات از کدوم میکرو می یاد .

- به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

با rs485 فکر کنم بشه.چطوزی باید آدرس بدم و چطوری این 200 میکرو یه میکرو اصلی وصل کنم؟

دیدگاه

استفاده از 200 میکرو برای 200 سنسور دما خیلی گرون میشه بهتره دنبال یه روش ارزونتر و کارآمد تر باشید

دیدگاه

یکی از راه هایی که به نظر من می رسه استفاده از سنسور دمای دیجیتال ds18b20 هست که تعداد زیادی از اونها رو میتونید روی یک رشته سیم به هم متصل کنید و تا احتمالا چند ده متر ویا چند صد متر میتونید طول کابل سنسور داشته باشید.
                  وبعد تعداد زیادی از اونها رو با یه میکرو پردازش کنید .

ولی فکر میکم با BASCOM کار سختی باشه . اگر C کار میکردید خیلی بهتر بود(البته به نظر من)

برای ارتباط دهی میکرو ها روش دیگر به جز RS485 استفاده از TWI سخت افزاری هست . که این مساله هم خودش گرفتاری های خاص خودش رو داره .

دیدگاه

سلام.
                    مشخص نکردید که قصد استفاده از چه سنسوری رو دارید و فاصله سنسور ها چه قدر هست تا مستر؟
                    هرچند که تنها راه شما استفاده از پروتکل RS485 هست و بهتره که از یه میکرو تاینی استفاده کنید.
                    البته میشه با مدار های منطقی هم این کار رو کرد اما به دلیل تعدد سنسور ها و ارتباط دو طرفه به صرفه نمیشه.
                    البته اگه قراره تبدیل به یه پروژه صنعتی بشه و دائم در حال کار ، بهتره که به AVR چندان اعتماد نکنید و با همون مدار منطقی طراحی کنید.
                    در مورد سنسور ds18b20 هم بیش از 127 تا نمیشه رو یه باس گذاشت و پروتکل 1wire هم پروتکلی نیست که بتونه با طول کابل خیلی زیاد کار کنه.
                    البته شما که فاصله رو نگفتید.
                    موفق باشید.
                    تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

سنسور دما فقط نیست یک ورودی هم به میکروها وصل می شه و وضعیتش با دما باید ارسال کنم.حداکثر فاصله هم 400 متر هست.نوع آدرس دهی در rs485 و مدار اتصالی این میکرو ها به چه صورتی است؟

دیدگاه

RS-422 اگه اشتباه نکرده باشم 1500 متر برد داره. نمی دونم به کارتون میاد یا نه:

http://en.wikipedia.org/wiki/RS-422

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_elect62
                          سنسور دما فقط نیست یک ورودی هم به میکروها وصل می شه و وضعیتش با دما باید ارسال کنم.حداکثر فاصله هم 400 متر هست.نوع آدرس دهی در rs485 و مدار اتصالی این میکرو ها به چه صورتی است؟
                          مطلب در این مورد زیاده ولی ای کاش با C کار میکردید.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=71279.msg422248#msg422248
                          تولید کننده انواع تابلو فرمان آسانسور با تکنولوژی روز دنیا

دیدگاه

با avr و زبان bascom کسی مثال نداره؟ :sad:

دیدگاه

دوست عزیز در مورد اتصال فیزیکی اون نمی تونم کمکی کنم چون قبلا فقط با rs232 کار کردم .
                              ولی در مورد آدرس دهی می تونید اعداد ثابتی رو در هر میکرو تعریف کنید که با یکدیگر متفاوت باشند و اگر بتونید چند سنسور رو به یک میکرو متصل کنید هم می توانید برای هر سنسور یک ثابت عددی تعریف کنید که برای ارسال اطلاعات دما به میکرو اصلی ابتدا ثابت عددی مشخصه اون سنسور سپس دمای اون رو بفرستید .
                              موفق باشید
                              - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X