اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت کلید کنترل از راه دور کولر آبی هوشمند

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت کلید کنترل از راه دور کولر آبی هوشمند

سلام
    من میخوام یک کلید کولر ابی کنترل از راه دور هوشمند درست کنم اگر مداری چیزی دارین رهم بدین یا راهنمایی کنید :question: :surprised: :rolleyes: :job: :bye :nerd: :wow:

پاسخ : ساخت کلید کنترل از راه دور کولر آبی هوشمند

نوشته اصلی توسط sinasat
    سلام
    من میخوام یک کلید کولر ابی کنترل از راه دور هوشمند درست کنم اگر مداری چیزی دارین رهم بدین یا راهنمایی کنید :question: :surprised: :rolleyes: :job: :bye :nerd: :wow:
    من میتونم یه مدار کنترل از راه دورکه با ماژل rf433 (برد حدودا100 الی 200 متر)برات بزارم البته با pic
    منظور از هوشمند چیه؟
    اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinasat
      سلام
      سلام
      قبلا یه برد زدم که با رسیدن رطوبت به یه حد خاصی پمپ آب کولر رو خاموش میکرد و با کم شدم رطوبت دوباره روشنش میکرد
      میتونی عین همین رو واسه دما هم درست کنی
      یه دونه فرستنده گیرنده هم بذاری تنگش و تموم
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

تایمر و ساعت و دماسنج یادتون نره !!
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinasat
          سلام
          سلام مجدد
          اینم اون پروژهکه گفتم
          کافیه خروجی ایسی فرستنده (portb.0)روبه ورودی ماژول فرستنده(پایه دیتا) وخروجی ماژول گیرنده(پایه دیتا)رو به ورودی ایسی گیرنده (portb.0)وصل کنی(ماژول 433)
          کلید پایینی(که به پین portb.1)وصله برا اینه که مدار لحطه ایی کار کنه یا دایم
          اگه کلید قطع باشه(portb.1=0) با فشار هر دکمه لامپ مورد نظر تو گیرنده روشن میمونه تا زمانی که کلید دیگه ایی رو فشار ندی خاموش نمیشه
          اما اگه کلید(portb.1=1)وصل باشه باشه با رها کردن هر دکمه لامپ مربوط به اون خاموش میشه

این ماژل هم فرستده اش وهم گیرنده اش هر کدوم فقط سه پایه داره که یکیشvccویکgend ودیگریش دیتاس
          فقط یادت باشه هم در فرستنده وهم در گیرنده یه مقامت 4.8 کیلو یه سرش ر به زمین وسر دیگه اش رو به پایه دیتا وصل کن
          البته این نمونه خیلی ساده از این پروژه اس و هر طو ک خواستی میتونم ارتقاش بدم
          لینک دانلود
          http://s4.picofile.com/file/7774703438/milad_tandis_433.rar.html

دیدگاه

خیلی ممنون آقا میلاد من یک کلید کولر هوشمند بسازم که کنترل از راه دور 2-برنامه ریزی با تایمر برای خاموش و روشن 3-on/off خودکار به علت گرم بودن هوا و سرد بودن زیاد با ترموستات 4-کمبود فشار آب در ساختمان ترکیدگی یا پارگی شلنگ آب کولر یا شلنگ انتقال به پوشالها5-گریپاژ پمپ 6-قطع آب یا تمام شدن آب کولر 7- گرفتگی قسمت مکش پمپ و یا کاهش دبی آب 8-حفاظت موتورها در برابر قطع و وصل ناگهانی برق 9-مجهز به قفل کودک
            10-- بهره گیری از حافظه جانبی جهت پایدار ماندن تنظیمات در زمان قطعی برق(باطری بکاپ)
            11-نمایشگر میزان دمای محیط با حساسیت فوق العاده جهت روشن و خاموش کردن کولر
            12-نمایشگر میزان دمای محیط با حساسیت فوق العاده جهت روشن و خاموش کردن کولر
            میخوام این امکانات رو داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sinasat
              خیلی ممنون آقا میلاد من یک کلید کولر هوشمند بسازم که کنترل از راه دور 2-برنامه ریزی با تایمر برای خاموش و روشن 3-on/off خودکار به علت گرم بودن هوا و سرد بودن زیاد با ترموستات 4-کمبود فشار آب در ساختمان ترکیدگی یا پارگی شلنگ آب کولر یا شلنگ انتقال به پوشالها5-گریپاژ پمپ 6-قطع آب یا تمام شدن آب کولر 7- گرفتگی قسمت مکش پمپ و یا کاهش دبی آب 8-حفاظت موتورها در برابر قطع و وصل ناگهانی برق 9-مجهز به قفل کودک
              10-- بهره گیری از حافظه جانبی جهت پایدار ماندن تنظیمات در زمان قطعی برق(باطری بکاپ)
              11-نمایشگر میزان دمای محیط با حساسیت فوق العاده جهت روشن و خاموش کردن کولر
              12-نمایشگر میزان دمای محیط با حساسیت فوق العاده جهت روشن و خاموش کردن کولر
              میخوام این امکانات رو داشته باشه
              تمام اینا رو که گفتی میشه داشته باشه ولی خب برنامه نویسیش نیاز به زمان داره منم فصل امتحانتاتم :cry: :cry: :cry2:
              ضمناباطری بک اپ هم نیاز نداره چون این ایسی ها دارای دارای حافظه داخی هستن و هر اطلاعاتی رو که میخوای توی خود ای سی ذخیره کن.وبا قطع برق حتی برای چند سال این اطلاعات از بین نمیرن
              حالا هروقت یه کم بیکار شدم یه خورده تو :eek:سعه اش میدم ومیدارم بر دانلود

اضافه شده در تاریخ :
              باسلام مجدد
              این همون پروژه اس که از دور میتونی ترموستاتش رو تنطیم کنی :cry2: :cry2:

http://s2.picofile.com/file/7774923866/milad_tandis_2.rar.html

دیدگاه

اینجارم ببینی بد نسیت من چند سال پیش یکی ساختم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65867.msg383269#msg383269

راستی این چیزایی که گفتی داشته باشه خیلی بنظرم به درد بخور نیست . با تجربه ای که من دارم 2 تا چیز خیلی مهمه بقیش دیگه زیادیه.
                1. حد بالا و حد پایین داشته باشه تنظیم دما .
                2. یه سنسور مخصوص اگر بتونی بسازی که وقتی سختی آب زیاد تر از یه حدی شد آب رو خالی کنه و دوباره آبگیری کنه خیلی به عمر گولر کمک میکنه.

دیدگاه

سلام. بچه ها من یه مدار کنترل از راه دور 4کاناله رو مونتاژ کردم آیا می تونم ازش بعنوان کنترل از راه دور کولر آبی استفاده کنم در حد روشن کردم پمپ دور کند و دور تند. رله دروازه ولت داره چهار تا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Salmanirani نمایش پست ها
                    سلام. بچه ها من یه مدار کنترل از راه دور 4کاناله رو مونتاژ کردم آیا می تونم ازش بعنوان کنترل از راه دور کولر آبی استفاده کنم در حد روشن کردم پمپ دور کند و دور تند. رله دروازه ولت داره چهار تا
                    درود . بله مقدوره . اگر رله های مدار ، میلون هست برای رله موتور و تند و کند باید از رله قوی تر استفاده کنید .
                    از یک رله برای پمپ . یک رله برای خاموش و روشن موتور و رله سوم برای کند و تند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X