اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب با کریستال خارجی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب با کریستال خارجی

با سلام و عرض تبریک ولادت امیرالمونین
    من به یک مساله ای با تنظیم کریستال خارجی برخوردم که هنوز دلیل منطقی براش پیدا نکردم توی یک مدار میکرو مگا 16 را روی کریستال خارجی تنظیم کردم برای عیب یابی مدار کریستال رو از مدار خارج کردم اما در کمال تعجب دیدم میکرو هنوز داره کار میکنه در حالی که همون میکرو روی برد برد بدون کریستال خارجی کار نمیکنه دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه راهنمایی کنند ؟!!!
    لازم به ذکر است که اول اتصال کریستال رو قطع کردم بعد هم کریستال رو از رو مدار برداشتم
    *** السلام عليک يا علي بن محمد ايها الهادي النقي يابن رسول الله ***
    اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد وال محمد واخر تابع له علي ذالك

پاسخ : مشکل عجیب با کریستال خارجی

یعنی موقعی که میکرو داشت کار میکرد کریستال رو برداشتی؟ و داشت کار میکرد؟ oo: :eek:

میشه مدارتون رو بذارید؟
    و البته می تونید دوباره این کار رو تکرار کنید و ببینید دوباره اینجوری میشه یا نه؟

دیدگاه

:surprised:

احتمالا وقتی میکرو رو جابجا کردید دوباره پروگرامش نکرده بودید ؟ شاید دوباره برگشته به کریستال داخلی ! که به احتمال زیاد هم همین طور باید باشه .
      یا شاید از ابتدا روی کریستال خارجی نرفته بوده . !
      - به دنبال فرصت عمري تباه کردم ! فرصت جواني ام بود من اشتباه کردم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید جواد
        با سلام و عرض تبریک ولادت امیرالمونین
        من به یک مساله ای با تنظیم کریستال خارجی برخوردم که هنوز دلیل منطقی براش پیدا نکردم توی یک مدار میکرو مگا 16 را روی کریستال خارجی تنظیم کردم برای عیب یابی مدار کریستال رو از مدار خارج کردم اما در کمال تعجب دیدم میکرو هنوز داره کار میکنه در حالی که همون میکرو روی برد برد بدون کریستال خارجی کار نمیکنه دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه راهنمایی کنند ؟!!!
        لازم به ذکر است که اول اتصال کریستال رو قطع کردم بعد هم کریستال رو از رو مدار برداشتم

امکان نداره ، در یک جایی شما اشتباه می کنید. مطمئن باشید چنین چیزی که شما می فرمایید امکان نداره. :read:

دیدگاه

الان داره با کریستال داخلی کار می کنه
          من در یک مداری البته با arm هم دیدیم که وقتی فیوز بیت روی کریستال خارجی باشه و کریستال رو پیدا نکنه یطور خودکار سراغ کریستال داخلی مبره .
          الان تایمری چیزی اگه دارید چک کنید ببینید که سرعت پرسسسورتون اومده پایین

دیدگاه

سلام
            خب دلیلش مثل روز روشنه
            شما فیوز بیت ها را روی نوسان ساز داخلی تنظیم کرده اید
            در این صورت چه کریستال خارجی باشد و چه نباشد میکروکار می کند.
            { خلاف قوانین - پاک شد }
            برد آموزشی ARM: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91977
            آموزش DSP: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=91940
            آموزش Allegro: http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=79877

دیدگاه

سلام
              بجای اینهمه فکر کردن و سوال و جواب میتونستی اول میکرو رو بزاری رو پروگرمر و فیوزبیت ها رو چک کنی (دیگه این اینهمه نابتوری نداشت؟
              روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X