اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از آمپلی فایر یک کاناله به صورت دو کاناله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از آمپلی فایر یک کاناله به صورت دو کاناله

با سلام
    مسجد محله ما یک آمپلی فایر قدیمی تک کاناله داره یعنی از یک میکروفن نمیشه دو تا خروجی بلند گو رو کنترل کرد میخواستم بدونم میشه انتهای سیم میکروفن رو دوتا نری بست که به دوتا مادگی جای میکروفن آمپلی فایر متصل بشه که بشه دو تا خروجی بلند گو رو کنترل کرد؟
    اگه نه لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان

پاسخ : استفاده از آمپلی فایر یک کاناله به صورت دو کاناله

نوشته اصلی توسط eca-mohsen
    با سلام
    مسجد محله ما یک آمپلی فایر قدیمی تک کاناله داره یعنی از یک میکروفن نمیشه دو تا خروجی بلند گو رو کنترل کرد میخواستم بدونم میشه انتهای سیم میکروفن رو دوتا نری بست که به دوتا مادگی جای میکروفن آمپلی فایر متصل بشه که بشه دو تا خروجی بلند گو رو کنترل کرد؟
    اگه نه لطفا راهنمایی بفرمایید
    با تشکر فراوان
    سلام
    ببینید دوست عزیز در اصطلاح صوتی وقتی میگن یک آمپلی فایر مثلا" 4 کانال هست یعنی اینکه تعداد پری های میکروفن 4 تا است و در مورد آمپلی هم واژه های مونو و استریو رو بکار می برند.
    این جوری که من از گفته های شما متوجه شدم منظورتون این هست که آمپلی فایر مسجد محله شما مونو ( تک آمپلی فایر ) هست درسته ؟؟؟ راستش گفته هاتون یخورده تناقض داره
    البته اون کاری که می خوای انجام بدی شدنی هست ولی مستلزم اینه که یک سری تغییرات در ساختار دستگاه ایجاد بشه و نیاز به اطلاعات فنی داره. اما در کل باید بگم که نمی تونی به انتهای کابل یک میکروفن دو تا نری ببندی
    اگر تونستی یک عکس از پنل دستگاه بزار تا بهتر راهنماییت کنم. موفق باشید

دیدگاه

استفاده از آمپلی فایر مونو به صورت استریو

با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
      خیلی ببخشید ظاهراً که سوال بی معنی پرسیدم
      شاید بهتر باشه بپرسم چطور میشه با یک میکروفن و یک آمپلی فایر مونو دو تا بلند گو داخل و خارج مسجد رو داشته باشیم و هر کدوم رو هم بتونیم جدا گونه کنترل کنیم؟
      عکسای آمپلی فایر رو هم ببینید شاید بازم اشتباهی دارم
      با سپاس فراوان

دیدگاه

پاسخ : استفاده از آمپلی فایر یک کاناله به صورت دو کاناله

سلام
        با توجه به تصاویر ارسالی باید عرض کنم که دستگاه شما 4 کانال و فقط دارای یک آمپلی فایر داخلی هست (مونو )
        البته یک احتمال هم وجود داره که دستگاه دارای دو تا آمپلی فایر هست و هر دو با یک ولوم دوبل کنترل می شوند ( که این حالت بعیده ولی اگر این طور باشه می تونم بگم سازنده خوب کار نکرده ) به هر حال ...
        با این شرایط شما می تونید بلند گوهای داخل مسجد رو به خروجی های a و b وصل کنید و بلندگوهای خارج مسجد که احتمالا" یونیت باشه رو به خروجی c بزنید
        نکته : اگر بلندگوهای خارج مسجد یونیت (بوق ) هستند باید ترانس مچینگشون رو دربیارید و اون رو به خروجی c وصل کنید که من این کار رو توصیه نمی کنم چون همزمان با زیاد کردن ولوم بلندگوهای داخل صدای بلندگوهای خارج هم زیاد می شوند که این جالب نیست

به طور کلی چون آمپلی فایرتون مونو هست نمی تونید بلندگوهای داخل و خارج رو به طور جداگانه کنترل کنید مگر اینکه یک آمپلی فایر کم توان دیگر برای بلندگوهای خارج مسجد تهیه کنید
        موفق باشید

دیدگاه

سپاس از mohammad1365

با عرض سلام
          میخواستم ازتون به خاطر وقتی که صرف کردین و توضیحات خوبتون تشکر کنم
          خیلی از لطفتون متشکرم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X