اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغزیه با برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغزیه با برق شهر

سلام دوستان میخواستم یک منبع تغزیه با برق 220 ولت ac درست کنم که در خروجی بتوانم 26+ و 26- بگیرم و جریانش هم در حد 200 میلی آمپر باشه کافی هستش ممنون می شم اگه راهنمایی کنید دوستان عزیز .

پاسخ : منبع تغزیه با برق شهر

نوشته اصلی توسط dawd
    سلام دوستان میخواستم یک منبع تغزیه با برق 220 ولت ac درست کنم که در خروجی بتوانم 26+ و 26- بگیرم و جریانش هم در حد 200 میلی آمپر باشه کافی هستش ممنون می شم اگه راهنمایی کنید دوستان عزیز .
    سلام.از سوئیچینگ استفاده کن.مثلا میتونی از همین آی سی های آماده استفاده کنی.الان مشکلت کجاست؟
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

ساده ترین راهش ترانس هست که با جریان کمی که شما میخواین ترانس کوچیک درمیاد
      واگه سوچینگ میخوای از این لینک استفاده کن.http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=47318.0
      دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
        سلام.از سوئیچینگ استفاده کن.مثلا میتونی از همین آی سی های آماده استفاده کنی.الان مشکلت کجاست؟
        ممنون میشم یکی از این ای سی هایی که میگی اسمشو بگی که من دیتا شیت شو دانلود کنم داداشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dawd
          ممنون میشم یکی از این ای سی هایی که میگی اسمشو بگی که من دیتا شیت شو دانلود کنم داداشی
          سلام.البته همونطور که دوستمون گفتن ترانس هم میشه ولی خب مشکلاته خودشو داره از جمله وزن و حجمه بالاتر و راندمان کمتر و ...
          از آی سی های سوئیچنگ مثلا میتونی از TNY یا VIPER یا CR استفاده کنی....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
            سلام.البته همونطور که دوستمون گفتن ترانس هم میشه ولی خب مشکلاته خودشو داره از جمله وزن و حجمه بالاتر و راندمان کمتر و ...
            از آی سی های سوئیچنگ مثلا میتونی از TNY یا VIPER یا CR استفاده کنی....
            من دیتا شیت چند شماره از این ای سی ها رو خوندم چیزی نفهمیدم اگه شمارشو میدونی داداشی لطف کن چون خیلی به این منبع ولتاژ کار ضروری دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dawd
              من دیتا شیت چند شماره از این ای سی ها رو خوندم چیزی نفهمیدم اگه شمارشو میدونی داداشی لطف کن چون خیلی به این منبع ولتاژ کار ضروری دارم.
              سلام.اگه بخوای از سویئیچنگ استفاده کنی شما میتونی از TNY278 یا TNY279 یا TNY280 استفاده کنی و اگه بخوای از وایپر استفاده کنی VIPER12a یا VIPER22a و یا میتونی از CR6224 یا CR6228 یا CR6229 استفاده کنی یا از خیلی از آی سی هایی که من هنوز باهشون کار نکردم ولی خوبن...

دیدگاه

دوستان هر کاری میکنم به نتیجه نمی رسم نمیدونم میخواهم یکی خوب راهنماییم کنه با سپاس فراوان :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  سلام.اگه بخوای از سویئیچنگ استفاده کنی شما میتونی از TNY278 یا TNY279 یا TNY280 استفاده کنی و اگه بخوای از وایپر استفاده کنی VIPER12a یا VIPER22a و یا میتونی از CR6224 یا CR6228 یا CR6229 استفاده کنی یا از خیلی از آی سی هایی که من هنوز باهشون کار نکردم ولی خوبن...
                  داداشی این ای سی ها که گفتی من دیتا شیت شونو دانلود کردم یه نگاهی بهشون انداختم اما در هیچ کدامشون در V OUT ولتا منفی مشاهده نکردم با سپاس فراوان :angry:

دیدگاه

ولتاژ منفی رو شما با طراحی مدارتون درست می کنید به آی سی ربطی نداره
                    مثلا به این صورت که 2 تا خروجی از هم جدا 12 ولت و 6 ولت طراحی میکنی
                    بعد با اتصال سر مثبت 6 ولت به خط زمین 12 ولت شما نسبت به اون خط یه منفی 6 و یه مثبت 12 داری.

دیدگاه

با تشکر ولی شما مداری رو به من معرفی کنید که ولتاژ 27- و 27+ از برق شهر را بگیرم . :biggrin:

دیدگاه

اشتب شد این تاپیکو با اون یکی قاطی کردم جواب دادم.
                        ---
                        شما یه ترانس با سر وسط 18 یا 20 ولت 20 واتی میخای
                        اگه تهرانی میدان امام خمینی پاسازفتوت با این ولتاژ داستن که هیچی اگه نه که میدی برات میپیچن
                        همونجا یه پل دیود 1 آمپری با 2 تا خازن 35 ولت 1000 میکرو بگیر
                        ---
                        اگه برا 4152 میخای یه ترانس 24 ولت با سر وسط 100 وات حداقل می خای تا از حداکثر قدرتش استتفاده کنی
                        پل دیودتم 4 آمپری بگیر. هر کدوم از خازنارم 2200 یا 4700 میکرو بگیر
                        -
                        این ولتاژ 18 یا 20 یا 24 که نوشتم خروجی ac ترانس هست بعد از یکسو شدن و خازن اون 18 و 20 دی سیش میشه 25 تا 28 ولت اون 24 هم میشه 33 ولت dc
                        ---
                        شکل مدارشم دیتا شیت 4152 رو بگیر صفحه دومش هست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X