اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار چشمک زن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار چشمک زن

سلام دوستان
    آرزوی پاس کردن واحد ها برای دوستان دانشجو و محصل و موفقیت رو برای همه دوستانو دارم

دنبال یه چشمک زن ساده هستم که با باطری و مقاومت و LED و خازن کار بکنه

دوران دانشجویی با یکی از بچه های الکترونیک دوست بودم که ایشون با خازن و مقاومت و LED (دقیق یادم نیست ) یک چشمک زن ساخته بود من هیچ آی سی یادم نیست استفاده کرده باشه خیلی ساده ساخته بود oo:

توی اینترنت هر چی جستجو کردم نتیجه ای نداشت به دوستمم دسترسی ندارم (از سال 84 خبری ازش ندارم )

میخوام فقط LED چشمک بزنه هر چقدر قطعات کمتری استفاده بشه همون قدر بهتره
    ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
    غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپ

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپیک را حذف نمایید !
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

پاسخ : مدار چشمک زن

بابت پاسخی که دادید ممنونم

مداری که گذاشتی کمی اندازش بزرگ هستش
      میخوام با این باطریهای قرصی یدونه LED رو در وضعیت چشمک زن قرار بدم

تعداد 100 تا لازم دارم که برای این مورد واقعا دیگه نمیدونم چی کار باید بکنم مدارش هر چقدر ساده باشه بهتره

باز اگه ساده تر از این رو هم دوستان داشتن اینجا مدارش رو بزارن ممنون میشم
      ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
      غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

این عکس رو ببینید

دیدگاه

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپ

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپیک را حذف نمایید !
          خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
            یه سوال دارم ساده تر از چی ؟
            شما میتونی مقاومت led رو برداری و با 3 ولت راه اندازی کنی
            بابت پاسختون ممنونم
            من میخوام یک چشمک زن داشته باشم و تعداد 100 عدد هم نیاز دارم

امکان سیم کشی و غیره رو ندارم چون باید در داخل آب شناور باشن و در جریان آب حرکت کنن

هرچقدر قطعات کمتری توش استفاده شده باشه همون قدر بهتره
            روشن موندن مداول زیاد جالب نیست میخوام به صورت چشمک زن داخل آب شناور باشن

از باطری قرصی میخوام استفاده کنم و عایقشون کنم
            اکر مداره ساده تری سراغ دارید معرفی کنید ممنونتون میشم

دیدگاه

خواستن توانستن است !

دیدگاه

ساده تر از اون استفاده از دیاک بجای ترانزیستور هست

لیست قطعات:
                - دیود 1N4001
                - دیاک
                - LED قرمز
                - خازن 22uF 50v
                - مقاومت 470 کیلو اهمی
                - مقاومت 680 اهمی
                هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سوالمو اشتباه مطرح کردم دوستان جوابهای دیگه ای دادن :cry2:

یدونه باطری قرصی + یدونه LED و مقاومت و خازن و ...

میخوام با اینا یدونه پک درست کنم تا زمانی که باطری جربان داره LED چشمک بزنه اندازه این پک نباید بزرگتر از یک سانتی متر مکعب باشه

و از این پک باید 100 تا دونه درست بکنم که هرکدومشون باید مستقل کار بکنه

الان دنبال مداری هستم که با کمترین قطعات بشه با باطری قرصی یدون LED رو به صورت چشمک زن ساخت

اندازه این مدار خیلی مهمه و امکان سیم کشی و اینا هم نیست چون این پک هایی که درست می کنم باید داخل آب باشن و با جریان آب (حرکت آب ) این پک ها به صورت چشمک زن حرکت بکنن

امیدوارم که تونسته باشم خوب توضیح بدم تا دوستان بهتر راهنمایی بکنن

دیدگاه

چرا از led های 7رنگ یا 2رنگ چشمک زن استفاده نمی کنید تو بازار زیاده
                    من تو اینترنت خیلی سرچ کردم ولی اکثرشون یا 2تا ترانزیستور داشتن یا یدونه555 اما اینو پیدا کردم که چیز جالبیه. البته اگه ای سیش تو ایران گیر بیاد.

http://www.instructables.com/id/LFTT...Thingie/#step1

دیدگاه

سلام
                      من این مدار به ذهنم اومد ولی وقتی شبیه سازیش میکنم جواب نمیده
                      میشه اساتید راهنمایی کنن ایرادش چیه ؟
                      زکات علم نشر آن است
                      بیشتر با من اشنا بشین :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                      ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X