اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میلی ولت متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میلی ولت متر

سلام من یک میلی ولت متر دقیق نیاز دارم که باید با pic یا avr طراحی بشه دقتش هم 1mVباشه چطوری باید طراحی کنم چون دقتش بالاست و مبدل ADC میکرو هم 10 بیتیه

پاسخ : میلی ولت متر

نوشته اصلی توسط alialaei110
    سلام من یک میلی ولت متر دقیق نیاز دارم که باید با pic یا avr طراحی بشه دقتش هم 1mVباشه چطوری باید طراحی کنم چون دقتش بالاست و مبدل ADC میکرو هم 8 بیتیه
    سلام
    نه اطلاعاتت اشتباس :eek: :eek: :eek: oo:
    مبدل میکرو ها10 بیته
    اینم یه پروژه میلی ولتمتر
    فقط یک نکته دومقاومت به کار برده شده باید حتما مقادر ذکر شده باشند یاباید اونا رو طوری انتخاب کنی که اون یکی که به مثبت 5 ولت وصله دقیقایک چهارم اون مقاومت باشه که به زمین وصله ضمنا بایدباضریب خطای کم انتخاب شوند در اصل کار این مقاومت ها اینه که یه ولتاژ یه ولت به پینRA3بدن.
    حالا اگه طوری دیگه هم میتونی ولتاژ یک ولت رو به اون پین(RA3)بدی مشکلی نیست(مثلا با دیود زنر)ولی حتماوحتما باید دقیقا یک ولت باشه اون ولتاژ.

RA0ورودی ولتاژه که قراره اندازه گیری بشه که تو پروتوس من یه باتری0.567رو بهش وصل کردم و با ولت متر خود پروتوس هم همون ولتاژ رو نشون میده
    http://s1.picofile.com/file/7780639351/milad_tandis_mili_voltmetet.rar.html
    اگريك فلج مادر زاد در مسابقه دو ماراتون نفراول نشود مقصر فقط وفقط خودش است...

دیدگاه

دوستمون آقا میلاد هم فرمودن، مبدلADC میکروهای معولی 10 بیتی هست.واسه بالا بردن دقت شما باید رفرنس ولتاژ رو خروجی انتخاب کنین و ولتاژ رفرنس رو هم کم بدین(مثلا 1 ولت) توضیح بیشتری خواستی بگو.

دیدگاه

باشه باشه، 10 بیتیه پس :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X