اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

pid در عمل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

pid در عمل

یکنفر بالا غیرتا پیدا بشه بدون پیچوندن یک مثال شفاف بزنه و بگه اون تابع error سیستم رو چطوری پیدا میکنن ؟ که بعد ازش مشتق و انتگرال و ... میگیرن ؟

منظورم .(e(t در شکل زیر است

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

پاسخ : pid در عمل

اینم یه مثال واقعی اما با اعداد فرضی :
    یه موتور داریم یه ولتاإ¾ژ دور رو کنترل میکنه: رابطه بین ولتاإ¾ژ و دور درخواستی فرضا اینه rpmD=10vin+5
    حالا یه شفت انکودر داریم که دور واقعی موتور رو به ما برمیگردونه ما پالسهای شفتو میشماریم و با یه D/A یه ولتاإ¾ژ ازش درمیاریم متناسب با دور واقعی مثلا rpmR=20vout
    حالا خطای ما میشه مقدار دور درخواستی منهای دور واقعی که میشه با یه پ امپ درش آورد
    10vin+5 - 20vout

دیدگاه

باتشکر
      اما سوال اصلی اینه که اگر ما فقط به مقادیر لحظه ای نیاز داریم پس چرا تو کتاب کنترل 90000 هزار صفحه راجب لاپلاس و تبدیل لاپبلاس صحبت میشه ؟

دیدگاه

خب داداش من اکثر سیستم ها پاسخهای درجه یک یا دو دارند و شما باید بتونی با پیاده سازی یه کنترلر مناسب اونو کنترل کنی. تو همون 90000 صفحه راجع به کنترلرهای دیگه ای هم صحبت شده مثلا کنترلر پیش فاز - پس فاز

دیدگاه

خیلی بحث جالبیه میشه یک کم بیشتر توضیح بدین ؟ مثلا من اگه بخوام به روش PID دمای یه محیط رو کنترل کنم اونم با یه میکرو مثل AVR توی برنامه نویسی چه تغییراتی باید بدم :rolleyes:یکم سطح پایین توضیح بدین من سواد کنترلیم کمه مرسی :redface:
          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 4850
            خیلی بحث جالبیه میشه یک کم بیشتر توضیح بدین ؟ مثلا من اگه بخوام به روش PID دمای یه محیط رو کنترل کنم اونم با یه میکرو مثل AVR توی برنامه نویسی چه تغییراتی باید بدم :rolleyes:یکم سطح پایین توضیح بدین من سواد کنترلیم کمه مرسی :redface:
            بیا اینجا

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=78278.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X