اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ردیابی با gps و بدون gps

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ردیابی با gps و بدون gps

سلام اول از همه یک سوال داشتم آیا ردیاب gps ای هست که مثلا وقتی داخل یک ساختمان و دور از پنجره باشه بشه موقعیتش رو ردیابی کرد؟ یا مثلا داخل مترو بشه موقعیتش رو پیدا کرد؟ اگر جواب ها منفی است لطفا بگید که چنین ردیابی وجود داره که داخل ساختمان و زیر زمین کارکنه؟ مثلا به نظرم ردیاب های خیلی کوچیکی که اطلاعاتی ها و برخی پلیس ها از اون برای ردیابی افرادی استفاده می کنند که ممکنه داخل دالان ها و تونل ها و ساختمان های دور افتاده باشند باید این ویژگی رو داشته باشه. این ردیاب ها اگر با gps کار نمی کنند پش چطور کار می کنند و چطور می شه اون ها رو ساخت؟

پاسخ : ردیابی با gps و بدون gps

اینکه مدل هایی باشه که توجاهایی مثل مترو جواب بده رو نمیدونم شاید باشه
    ولی این میدونم که اکثر مدل ها زمانی که ارتباطشون با ماهواره قطع میشه موقعیت مکانیشون رو لحظه به لحظه در کارت حافظشون دخیره میکنند
    و بعدا میشه به اون اطلاعات دستیابی پیدا کرد

دیدگاه

گیرنده های GPS بعلت پایین بودن توان ارسالی از فرستنده ها نمیتونن زیر سقف indoor استفاده بشن. اما برای تست گیرنده ها در زیر سقف میتونید از GPS rpeater استفاده کنید (یه آنتن بیرون قرار میگیره و سیگنالهای دریافتی رو یه آنتن داخلی دوباره در فضای اتاق پخش میکنه)

دیدگاه

گیرنده های GPS بعلت پایین بودن توان ارسالی از فرستنده ها نمیتونن زیر سقف indoor استفاده بشن. اما برای تست گیرنده ها در زیر سقف میتونید از GPS rpeater استفاده کنید (یه آنتن بیرون قرار میگیره و سیگنالهای دریافتی رو یه آنتن داخلی دوباره در فضای اتاق پخش میکنه)
        بله همین طوره.تو کشورهای پیشرفته که سیستم حمل و نقلشون از GPS استفاده میکنه میان یه ایستگاه گیرنده زمینی قرار میدن برای دریافت امواج ماهواره و دوباره همون سیگنال دریافتی رو پس از تقویت منتشر می کنن تا ساختمون های مرتفع مشکلی در دریافت سیگنال ها ایجاد نکنن

دیدگاه

مهندس
          تو خونه و فضای بسته که GPS مارک Garmin رو که دارم امتحان کردم اونم تازه تو طبقه اول نه همکف ، یا اصلا آنتن نمی داد یا 60 متر خطا داشت
          دوستمون FUBA درست میگه ولی اگه DGPS هم داشته باشی باز تو خونه و زیرسقف خطا داره
          فیلما گاهی فقط فیلماً ؛ نه اینکه نباشه ، ولی با اون دقت که مثلا تو فیلم هوش سیاه طرف میره WC ، بعد ماموره رو صفحه مانیتور اونو تو یه فضای 2 در 2 داره!!! مثلا اونو تو یه محیط دایره ای به شعاع 10 متر داشت منطقی بود چون خلاصه زیر سقفه و خطا بالاست
          جواب سوال شما DGPS یا همون GPS دو یا چند فرکانسه هست که توسط یک ایستگاه زمینی فرکانس های دوم یا اگه چند فرکانسه هست بقیه فرکانس ها فرستاده میشه و حداقل قیمتش 50 میلیون تومانه و دقتش تو فضای باز 1mm تا 6mm متغیره ولی فضای بسته رو نمی دونم خطاش قدره. راجع به ساخت هم که گفتین فقط همین رو میتونم بگم که همه اطلاعات ماهواره برای دقت بالا توسط امریکا کد شده اونم اساسی و سایر اطلاعات رو کلا تاکید میکنم کلا به عمد با خطا میفرسته (فرکانس عمومی) و هیچ چیز ثابت و درستی رو من تو این یک ساله ندیدم
          *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X