اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور فشار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور فشار

سلام میشه اگه کسی باسنسور فشار کارکرده اینجا کمی توضیح بده من یک سنسور میخوام که بشه باهاش تا 1 باررو اندازه گیری کنم درضمن لطفا سنسور وجود خارجی هم داشته باشه خیلی دنبال st09 گشتم به تقریبا کل ایران هم زنگ زدم اما پیدانشد ممنون ازراهنمایی هاتون

پاسخ : سنسور فشار

سلام
    .قبلا هم یک موضوعع در مورد این شد که گفتم تو لاله زار کوچه بوشهری سنسور IFM یک بار پیدا میشه.هم خروجی آنالوگ وجود داره هم پرشرسوئیچ وجود داره
    کاربراني که از اين پست تشکر کرده اند:

من،تو،او،ما،شما،ايشان و چند نفر از دوستان و همشهريان محترم،الاالخصوص کسبه محل

براي اين ارسال, 99999999 کاربر تشکر اهداء کرده است.

دیدگاه

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپ

جناب حمید رضا رضایی لطفا به دلیل هاستینگ بالا و دادن پول هاستینگ از جیب خود تایپیک را حذف نمایید !
      خواستن توانستن است !

دیدگاه

ازاینکه لطف کردید جواب دادید ممنونم اخه ما که شهرستانی هستیم چطور باید ازتهران تهیه کنیم تقریبا اکثر فروشگاههای اینترنتی رو هم چک کردم هم زنگ زدم اما گفتن ندارن یک نفر هم که معلوم بود فرصت طلبه گفت 70 دلار - من میخوام حرکت دست یک ربات و سنس کنم اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

دیدگاه

شما میخوایین با فشار چطوری اندازه بگیرین ؟
          میشه کمی بیشتر توضیح بدین ؟
          من که سر در نمیارم
          خواستن توانستن است !

دیدگاه

من میخوام فشار رو توی سطوح مختلف اندازه گیری کنم و ازاختلاف اونها به نتیجه مطلوب برسم حالا اگه کسی اطلاعات بیشتری داره یاکارکرده لطفا کمک کنه

دیدگاه

واقعا؟ میشه توضیح بدید چطوری میخواید با فشار سنجی حرکت دست ربات رو سنس کنید؟ راستش من فکر کنم کلا راه رو داری اشتباه میری. میشه توضیح بدی دقیقا چی کار میخوای بکنی؟ جالب شد برام. شاید با سواد اندکمون تونستیم کمی کمک بکنیم.

دیدگاه

احتمالا میخوان وقتی روبات بایکی دست میده میزان فشارو باهاش سنس کنن !؟
                خواستن توانستن است !

دیدگاه

1- در سنسورهای فشار سطحی تعبیه شده که معمولا فشار سیال به اونجا وارد میشه برای همین بایستی نیرویی که ایجاد فشار میکنه به تمام اون سطح اعمال بشه. در اکثر مواقع نیاز به پایپینگ داره
                  2- سنسورهای فشاری که با اسم بارومتر شناخته میشن و فشار هوا رو اندازه میگیرن معمولا تو رنج 1 بار کار میکنند. خیلی از سایتها هم داره مثل جهان کیت یا ایران ماژول
                  3- ببین برای اون کاری که میخوای بکنی نمیتونی از لود سل استفاده کنی؟!

دیدگاه

خیلی ازلطفی که کردید ممنون - من یک سوال دارم امیدوارم بتونید پاسخگو باشید من باسنسور مربوطه تونستم مقدار فشار و دما رو اندازه گیری کنم اما متاسفانه به اون چیزی که میخواستم نرسیدم- ایا اختلاف فشار هوا توی یک اتاق چقدر است ؟

دیدگاه

فشار هوا رو میتونید از سایتهای هوا شناسی با واحد میلی متر جیوه بگیرید. و اما تبدیل اون به میلی بار:
                      مقدار میلی متر جیوه رو ضربدر عدد1.333 بکنید به میلی بار تبدیل میشه.
                      همین الان تهران فشاری معادل 1013.25 میلی بار داره. نزدیک یک بار.

دیدگاه

ممنون اقای وزیری منهم فشار کلی شهر و میتونم اندازه بگیریم ایا شما اطلاع بیشتری درمورد اینکه ایا بشه فشار داخل یک اتاق رو با اندازه گیری خیلی دقیق اندازه گرفت دارید یانه ؟ من دنبال سنسوری میگردم که بتونه بادقت بالا خروجی رو واسه ارتفاع تا مقدار زیر 5 سانتی متر سنس کنه خوشبختانه یک سنسور پیداکردم به نام Hp209if - میخوام ببینم غیر اون چیزی که توی کاتالوگش نوشته ایا کسی بااین سنسور کارکرده میدونم پروتکل ارتباطیش بامیکرو i2c اون چیزهای عمومی داخل کاتالوگ رو فهمیدم اما ازدوستان خواهش دارم اگه کسی با این سنسور کارکرده تجربیاتش و دراختیار بقیه بزاره ممنون

دیدگاه

منظورتونو فکر کنم درست متوجه نشدم. میخواید با روش اندازه گیری فشار ارتفاعتونو از مین بدست بیارید؟ اگه نه منظورتون از 5 سانتی متر چی بود؟ متاسفانه دیتاشیت قطعه ای که گفتید رو پیدا نکردم. فقط hp02 رو دیدم که 300 تا 1100 رو میتونه اندازه بگیره. اگه واقعا میخواید با اندازه گیری فشار به ارتفاع برسید دنبال راه دیگه ای باشید.

دیدگاه

یکی از اصلیترین روشهای بدست آوردن ارتفاع (البته از سطح دریاهای آزاد) اختلاف فشار هواست.
                            فشار در سطح دریاهای آزاد تقریبا 1 بار هست (مقدار دقیقش رو از نت میتونید بدست بیارید)
                            ولی بدست آوردن دقت 5 سانتی متر عملا غیر ممکنه (شما رو یکی دو متر حساب باز کن )
                            این صفحات رو ببین
                            http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu...barfor.html#c1
                            http://forum.parsiking.com/archive/i...p/t-49475.html
                            http://answers.yahoo.com/question/in...1024123AA4kAZd

دیدگاه

از لطفتون ممنون هستم من یک سنسور پیداکردم HP209F ادرس سایتشو زیر میزارم اگه لطف کنید ببینید ونظرتون رو بگید ممنون میشم توی این دیتا شیت تاجایی که من سوادم میرسه و خوندم نوشته بادقت 1 سانتی مترواسه اندازه گیری ارتفاع باز شما هم کنترل کنید ممنون اززحماتتون

http://www.hoperf.com/sensor/barometer_24/704.htm

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X