اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با rs485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با rs485

سلام من توی یک پروژه از rs485 استفاده کردم ولی چون شروع کار هست فعلا یک مستر و یک اسلیو دارم
    مشکلی که با این پروتکل دارم اینه که در لحظه اول که استارت میکنم یعنی منبع تغذیه و وصل میکنم سیستم کار خودش و درست انجام میده ولی وقتی که یک قطع و وصل سریع انجام میدم سیستم هنگ میکنه البته باید بگم هیچکدوم از میکروها هنگ نمیکنند ولی دیتای اشتباه نمایش داده میشه
    اگر کسی کار کرده لطف کنه من و راهنمایی کنه یک چند وقتی هست دارم روش کار میکنم و به جواب نمیرسم
    البته باید بگم وقتی تغذیه طرف slave از طرف master تغذیه میشه واین مسیر کوتاه باشه حدود 2 متر هیچ مشکلی بوجود نمیاد اما وقتی طول سیم زیاد میشه نویز ظاهر میشه
    اول میخواستم دو منبع تغذیه جدا داشته باشم ولی هر کاری کردم نتونستم جواب بگیرم من نمیدونم بقیه چجوری توی فاصله 1000 متری جواب میگیرند

پاسخ : مشکل با rs485

اولا که چرا تغذیه رو قطع و وصل میکنی! واسه چی؟ ثانیا ولتاژ مدارت چنده ؟ (میکرو و مبدلت). و اینکه از چه IC برای تبدیل استفاده کردی. اگر میتونی شماتیک رو هم بزار.

دیدگاه

دوست عزیز اول تشکر میکنم بابت جوابی که به من دادید
      قطع ولتاژ برای اینه که موقعی که برق قطع میشه و دوباره وصل میشه ببینم مدار دوباره به کار خودش ادامه میده یا نه (یک جور شبیه سازی قطعی برق شهر)
      برای مدار تغذیه از ترانس و پل دیود و مدار آقای کی نژاد استفاده کردم مبدل ولتاژم هم دو طبقه رگولاتور یکی 12 ولت و 5 ولت هست از خازن تانتالیوم و عدسی 100 نانو هم استفاده کردم

دیدگاه

سلام. اگر هنگ کردن مدار شما به خاطر دریافت داده اشتباه است و شما داده را به صورت مستقیم و خام ارسال می کنید، باید در ارتباط سریال از یک پروتکل ارتباطی استفاده کنید و داده ها را در داخل یک قاب داده قرار دهید و سپس ارسال کنید. این قاب داده در ساده ترین حالت می تواند شامل فیلد شروع، فیلد داده، فیلد پایان و در صورت امکان فیلد تشخیص خطا باشد. در سمت گیرنده باید تمام فیلدهای قاب داده را کنترل کنید و در صورت صحت، داده را برداشت نمایید.

دیدگاه

عزیز جان ، وقتی شما برق رو قطع و وصل میکنی احتمالا ولتاژ 5 ولتت افت زیادی میکنه و میکرو از وضعیت عادیش خارج میشه . شما باید ببینی ولتاژت چقدر افت میکنه و آیا تو محدوده مجاز هست یا نه!
          میتونی این افت ولتاژ رو تا حدی با افزایش ظرفیت خازنهای خروجی رگولاتورهات جبران کنی(البته بستگی به میزان جریان کشی مدارت و مدت زمان قطع بودن ولتاژ داره).
          شما از کجا میدونی که میکروت هنگ نکرده؟ آیا مثلا بعد از ریست یک LED یا Buzzer فعال میشه که بفهمی ریست شده یا اینکه یک LED بصورت پریودیک داره چشمک میزنه که بفهمی هنگ نکرده!
          احتمال میدم میکروت هنگه!

دیدگاه

با سلام مجدد
            دوست عزیز جناب aed با تشکر از جوابی که دادید من با بسکام کار میکنم آیا براتون امکان داره یک مثال از فرستنده و گیرنده بزنید اگه با زبان بر نامه نویسی دیگه هم باشه مشکلی نیست تا حدی آشنایی دارم
            البته بگم توی تیوری و شبیه ساز مشکلی نبود ولی توی عمل ...

دیدگاه

کسی نیست جواب ما رو بده خیلی گیریم

دیدگاه

یعنی هیچ کس با 485 مدار عملی نبسته

دیدگاه

ما همچنان منتظر یاری سبزتان هستیم :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid bahari
                    ما همچنان منتظر یاری سبزتان هستیم :cry2:
                    شماتیک بذار ببینم چیکار کردی
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات
                    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

فایل پروتیوس و بسکام فرستنده و گیرنده
                      http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://sari62.persiangig.com/test.rar

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid bahari
                        فایل پروتیوس و بسکام فرستنده و گیرنده
                        http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://sari62.persiangig.com/test.rar
                        خب ببین دوست عزیز مشکل شما شماتیک برنامه نیست
                        اگه برنامه ایراد داشت زیر 5 متر هم جواب نمیداد
                        شماتیکو اینطوری اصلاح کن درست میشه

خبرشم بده ببینم چیکار کردی
                        درایور شبکه و nRF24L01
                        کاتالوگ محصولات
                        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
                        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
                        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

سلام خدمت دوستان،من با بسکام 21 عدد میکرو کنترلر avr رو شبکه کردم و مشکلی هم ندارم،ارسال دیتا در قالب RS-485 مثل RS-232 هست با این تفاوت که شما باید قبل از ارسال دیتا ای سی مورد نظرو در حالت SEND قرار بدید،همین.آیسی هم که استفاده میکنید اگه ارزون قیمت بخواهید از SN75176 و اگه بهترشو خواستید ADM485 OR MAX485 مناسب این کار هستند،آخرین باری که پروزه شبکه کردن داشتم از 3 مسیر 20 تا میکرو به یک میکرو در فاصله 300 الی 500 متر وصل کردم.اگر با خاموش یا روشن کردن یکی از میکروها مشکل دیتا دارید به احتمال زیاد در دریافت دیتا در مود وقفه اشکال نرم افزاری دارید.بازهم اگه کمکی از دستم بر میاد بفرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Majid-BN
                            سلام خدمت دوستان،من با بسکام 21 عدد میکرو کنترلر avr رو شبکه کردم و مشکلی هم ندارم،ارسال دیتا در قالب RS-485 مثل RS-232 هست با این تفاوت که شما باید قبل از ارسال دیتا ای سی مورد نظرو در حالت SEND قرار بدید،همین.آیسی هم که استفاده میکنید اگه ارزون قیمت بخواهید از SN75176 و اگه بهترشو خواستید ADM485 OR MAX485 مناسب این کار هستند،آخرین باری که پروزه شبکه کردن داشتم از 3 مسیر 20 تا میکرو به یک میکرو در فاصله 300 الی 500 متر وصل کردم.اگر با خاموش یا روشن کردن یکی از میکروها مشکل دیتا دارید به احتمال زیاد در دریافت دیتا در مود وقفه اشکال نرم افزاری دارید.بازهم اگه کمکی از دستم بر میاد بفرمایید
                            با کمال تشکر از پاسخی که دادید امکانش هست نمونه برنامه ای که دارید به من هم بدید تا ببینم مشکل از کجاست خیلی ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
                              خب ببین دوست عزیز مشکل شما شماتیک برنامه نیست
                              اگه برنامه ایراد داشت زیر 5 متر هم جواب نمیداد
                              شماتیکو اینطوری اصلاح کن درست میشه

خبرشم بده ببینم چیکار کردی
                              حتما تا فردا این کارو میکنم و جواب میدم باز هم متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X