اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت سری با گیت ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت سری با گیت ماسفت

سلام دوستان عزیز و بزرگوار من برای درایو کردن ماسفت IRLR7843 توسط درایور IR2110 یه مشکلی در انتخاب مقاومت سری با گیت که در دیتا شیت درایور هم هست دارم. میدونم این مقاومت به میزان RISE TIME و FALL TIME و QG داره اما نمیدونم محاسبه این مقاومت چجوریه؟ در ضمن درایور IR2110 جریان 2 آمپرو میتونه سینک یا سورس کنه و من نمیدونم ماکزیمم جریانی که ماسفت برای شارژ کردن خازن گیت-سورسش نیاز داره چجوری محاسبه میشه یکی از دوستان گفت برای محاسبه ماکزیمم جریان از رابطه ton(delay)+trise / Qgاستفاده کن حالا نمیدونم درسته یا نه. از اساتید محترم میخوام منو راهنمایی کنم
    بياموز و بي آموز

پاسخ : مقاومت سری با گیت ماسفت

کسی نظری نداره؟
    بياموز و بي آموز

دیدگاه

شما ابتدا باید جریان مورد نیاز برای شارژ گیت حساب کنی و بر مبنای ولتاژ که میخوای به گیت بدی مقاومت رو حساب کنی
      جریان رو میتونی از رابطه Q=I xt بدست بیاری که t همون مجموع زمان صعود و تاخیر روشن شدن ماسفته . q هم مقدار کل بار گیته که باید بیشترین مقدار تو دیتاشیت رو در نظر بگیری
      در نهایت ولتاژ درایور تقسیم بر جریان حساب شده میشه همون مقاوت گیت.

دیدگاه

ممنون که جواب دادین ولتاژ vgs من 5 ولته من چجوری باید جریان مورد نیاز برای شارژ گیت رو محاسبه کنم
        بياموز و بي آموز

دیدگاه

1- زمان روشن و خاموش شدن ماسفت ها خصوصا هگز فت ها خیلی سریع تر از این حرفاست که وجودش تو محاسبه مقاومت گیت تاثیر خاصی داشته باشه.
          2- 2110 با 5 ولت تغذیه اصلا روشن نمیشه و اندر ولتاژ لاک اوت ماسفت رو خاموش میکنه. پس ولتاژ تغذیه رو باید بالاتر از اندر ولتاژ لاک اوت بگیری.

عموما مسافت ها رو با هر سرعتی روشن بکنید با تاثیر پذیری خیلی کمی از زمان روشن و خاموش شدن درج شده در دیتاشیت تغییر وضعیت میدن. چون اون زمان تاخیر درج شده در دیتاشیت معمولا خیییییییییلی کوچیکتر از زمان شارژ خازن گیت سورسه. معمولا بالاترین توانی که درایور میتونه بده رو میدن به سوییچ. مثلا سوییچ میتونه 2 امپر بده و تغذیه 10 ولته. 10تقسیم بر 2 میشه 5 اهم. شما مقاومت کمتر از 5 اهم بزاری ممکنه تو بلند مدت درایور اسیب ببینه. 5 که نداریم. 4.7 بزاری حله. سرعت سوییچ هگز فتها انقدری بالا هست که دیده شده گاهی با مقاومت 2.2 اهمی سوییچ میشن. ولی همونطور که قبلا هم گفتم داری خودتو اذیت میکنی. 10 اهم بزار مطمئنا مشکلی پیش نمیاد.

دیدگاه

الان اگه اینو بگم امیدوارم جناب وزیری به اعصابشون مسلط باشن و دعوام نکنن! :nerd:

چرا از IC درایور استفاده میکنین؟ ترانس پالس خیلی بهتر و تمیزتر کار میکنه.واقعا خیال آدم هم راحته که به این سادگی ها ترانس طوریش نمیشه! هرچی باشه ترانسه نه IC! :nerd:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5438#msg395438

دیدگاه

با 10 اهم موافقم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ
                الان اگه اینو بگم امیدوارم جناب وزیری به اعصابشون مسلط باشن و دعوام نکنن! :nerd:

چرا از IC درایور استفاده میکنین؟ ترانس پالس خیلی بهتر و تمیزتر کار میکنه.واقعا خیال آدم هم راحته که به این سادگی ها ترانس طوریش نمیشه! هرچی باشه ترانسه نه IC! :nerd:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...5438#msg395438

نه داداش چرا دعوا کنم؟ ما کی باشیم؟
                هر کدوم کاربرد خودشو داره. به عنوان مثال فرکانس بره بالای سیصد چهارصد کیلو و نیاز به کنترل دقیق داشته باشیم مثل کلاس d دیگه نمیشه از ترانس استفاده کرد.
                این بنده خدا کلا اطلاعات و تجربه کمی داره تو این زمینه. ترانس پالس نیاز به راه اندازی داره. تازه اگه امادشو داشته باشی!!!. نداشته باشی که باید بپیچی. درایور واسه این اقای بوستر بهتره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X