اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ethernet با lpc1768

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ethernet با lpc1768

سلام
    من میخوام با هدربرد این پروژه رو انجام بدم. نیاز به کار خاصی ندارم. همین که ping بخوره و بتونم یه عدد رو بفرستم یا بگیرم کافیه (همون پینگ هم کلیه)
    میخوام با dm9161 کار کنم. خوبه؟ چیزه بهتری هم هست؟
    واسه dm9161 باید pcb بزنم دیگه؟ بعد این هدربرد رو چطور بهش وصل کنم که نویزش کم بشه؟ رو pcb هدر بزنم بعد هدربرد و pcb رو با بردبرد بهم وصل کنم؟
    یکم تو تاپیکآ‌ها گشتم یخورده دستم اومده ولی این سوالا واسم مونده بود.
    مرسی

پاسخ : ethernet با lpc1768

سلام
    من قبلاً این کار رو انجام دادم برای بُرد خودم. نقشه و عکس PCBش رو هم گذاشتم و نکات فنی رو گفتم. جستجو کن "راه اندازی Ethernet" پیدا می کنی مبحث رو.
    بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
      سلام
      من قبلاً این کار رو انجام دادم برای بُرد خودم. نقشه و عکس PCBش رو هم گذاشتم و نکات فنی رو گفتم. جستجو کن "راه اندازی Ethernet" پیدا می کنی مبحث رو.
      سلام دوست عزیز
      من به آدرسی که گفته بودین به این دوستمون رفتم و فور شیر گفت که این فایل پاک شده اگر زحمتی نیست در پرشین گیگ یا یک سایت ایرانی پلود کنید.
      آدرسی که شما گذاشتین
      سلام
      چطوری وحید ورزش؟!
      چه خبر از کجا؟! چی کارا می کنی؟ پروژه به کجا رسید؟!

من می خوام یه کارِ برنامه نویسیِ سوکت انجام بدم. یه لینک بین میکروکنترلر و کامپیوتر برقرار کنم. اگه شما می تونی کمکم کنی، یه خبری بده لطفاً.

راستی، اینم پروژه ای که برای DM9161 انجام داده بودم. فایل شماتیک راه انداز Ethernet برای میکروکنترلر LPC1768:
      http://www.4shared.com/rar/XzVcc9S2/Ethernet_DM9161A.html?

دیدگاه

سلام
        این نقشه شماتیک مدار:
        http://wdl.persiangig.com/pages/down...t/Ethernet.pdf

موفق باشید

دیدگاه

سلام
          این نقشه شماتیک مدار:

موفق باشید
          ممنون دوست عزیز. اون تاپیک رو دیدم قبلا ولی هیچی از توش نمیشد گرفت.
          این لینکی هم که الان دادین نمیشه ازش دانلود کرد. میگه سرور مشغوله.
          اگه میشه یه سایت دیگه بزاری خیلی خوبه.
          من خودم از http://dl.mobilestan.net/ استفاده میکنم. خوبه.

دیدگاه

ممنون، دانلود شد. امان از دست این پرشینآ‌گیگ....
            بازم ممنون. برم یه نگاهی بکنم

دیدگاه

سلام
              این نقشه شماتیک مدار:

موفق باشید
              سلام
              آقای رستمیدست شما درد نکنه ولی فایل PCB و نکات فنی که گفتین پس کو؟
              بعدم یک خواهش اگر راه داره سورس برنامه هم همراه با PCb و نکات فنی اگر راه داره بزارین.ممنون

دیدگاه

سلام
                قبل از قرار دادن لینک پرشین گیگ تستش کردم درست بود. الآنم تست کردم درسته دانلود میشه.

شرمنده، فایل PCB و نرم افزار رو الآن همراهم ندارم. اصلاً سخت نیست. من آخرین نسخه شماتیک رو گذاشتم که ازش جواب گرفتم. بعد از اون هم با همین شماتیک چند تا بردِ دیگه زدم و بردشون رو ساختم و اونا هم جواب دادن. نگران نباشید، جواب میده. فقط آی سیِ PHY و کانکتورِ RJ45 توی PCB نزدیک به هم باشن.

نکات فنی قبلاً تو یه بحثِ دیگه به تفصیل گفته شده. لینکش اینجاست:
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...8154#msg378154

در موردِ نرم افزار میکروکنترلر هم، مثالِ Easyweb از Keil رو اجرا کنید. تنها تغییری که لازمه بدید اینه که Autonegotiation رو از داخل بدنه تابع init_emac حذف کنید و به صورتِ دستی PHY و واحد EMAC میکروکنترلر رو روی 100Mbps/Full-Duplex قرار بدید. ممکنه بدون اینها هم بتونید در اولین تجربه از برنامه Easyweb جواب بگیرید و HTTP مورد نظر رو ببینید.

حتماً حتماً حتماً نرم افزار Wireshark رو روی سیستم ویندوزتون نصب کنید. واقعاً نرم افزار با کیفیت و حرفه ای و سطح بالاییه. به راحتی می تونید تمام بسته های Ethernet و IP رو ببینید، حتی اونهایی که خطا دارن و توسط ویندوز نادیده گرفته می شن.

دیدگاه

سلام
                  قبل از قرار دادن لینک پرشین گیگ تستش کردم درست بود. الآنم تست کردم درسته دانلود میشه.

شرمنده، فایل PCB و نرم افزار رو الآن همراهم ندارم. اصلاً سخت نیست. من آخرین نسخه شماتیک رو گذاشتم که ازش جواب گرفتم. بعد از اون هم با همین شماتیک چند تا بردِ دیگه زدم و بردشون رو ساختم و اونا هم جواب دادن. نگران نباشید، جواب میده. فقط آی سیِ PHY و کانکتورِ RJ45 توی PCB نزدیک به هم باشن.

نکات فنی قبلاً تو یه بحثِ دیگه به تفصیل گفته شده. لینکش اینجاست:
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...8154#msg378154

در موردِ نرم افزار میکروکنترلر هم، مثالِ Easyweb از Keil رو اجرا کنید. تنها تغییری که لازمه بدید اینه که Autonegotiation رو از داخل بدنه تابع init_emac حذف کنید و به صورتِ دستی PHY و واحد EMAC میکروکنترلر رو روی 100Mbps/Full-Duplex قرار بدید. ممکنه بدون اینها هم بتونید در اولین تجربه از برنامه Easyweb جواب بگیرید و HTTP مورد نظر رو ببینید.

حتماً حتماً حتماً نرم افزار Wireshark رو روی سیستم ویندوزتون نصب کنید. واقعاً نرم افزار با کیفیت و حرفه ای و سطح بالاییه. به راحتی می تونید تمام بسته های Ethernet و IP رو ببینید، حتی اونهایی که خطا دارن و توسط ویندوز نادیده گرفته می شن.
                  با سلام خدمت شما،
                  بنده برای پروژه ای نیاز دارم که اطلاعات رو توسط TCP/IP بین میکرو (LPC1768) و PC انتقال بدم، ولی مثالایی که دیدم (مثل easy web) همه مبتنی بر web server بودن.
                  توی تاپیک ها که میگشتم دیدم شما تونستید بخصورت خام اطلاعات رو انتقال بدید. (با سوکت)
                  میخواستم اگه میشه راهنمایی بکنید بنده رو

با تشکر فراوان

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

یه سوال،
                    من توی شماتیکی که دوستان از مدارات 83484شون گذاشتن دیدم بعضی ها کریستال اوسیلاتور 25 استفاده کردنو بعضیا هم 50مگ! (البته توی دیتاشیت گفته شده 25مگ)
                    قضیه چیه؟ فرقی نداره و با هر دو جواب میده؟
                    و اینکه از کجا این اوسیلاتور رو میخرید؟ من که توی مشهد پیدا نکردم :| و توی اکثر سایتها هم نبود.

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کنجکاو!
                      یه سوال،
                      من توی شماتیکی که دوستان از مدارات 83484شون گذاشتن دیدم بعضی ها کریستال اوسیلاتور 25 استفاده کردنو بعضیا هم 50مگ! (البته توی دیتاشیت گفته شده 25مگ)
                      قضیه چیه؟ فرقی نداره و با هر دو جواب میده؟
                      و اینکه از کجا این اوسیلاتور رو میخرید؟ من که توی مشهد پیدا نکردم :| و توی اکثر سایتها هم نبود.

با تشکر
                      ارتباط MAC با آی سیِ PHY با یک واسط سریال به نام MII انجام میشه و کلاکش 25MHz هست و 4 تا خط برای Rx و Tx داره. که جمعاً میشه 100Mbps. در بعضی آی سی های PHY این واسط به جای 4 تا خط برای هر مسیر 2 تا خط داره (2تا Rx و 2 تا Tx). برای اینکه به سرعتِ معادل برسه، مجبوره که کلاک رو بگیره 50MHz. اسمِ اینا RMII هست. مخفف ها رو توی گوگل جستجو کنید تا بیشتر راجع بهشون اطلاعات کسب کنید.
                      PHYهای جدید از هر دو تا مد پشتیبانی می کنند (یه پین که سخت افزاری صفر یا یک میشه اینو مشخص می کنه). طراح سیستم باید بدونه که MACش از چه واسطی پشتیبانی می کنه و سخت افزار رو درست ببنده...

دیدگاه

ارتباط MAC با آی سیِ PHY با یک واسط سریال به نام MII انجام میشه و کلاکش 25MHz هست و 4 تا خط برای Rx و Tx داره. که جمعاً میشه 100Mbps. در بعضی آی سی های PHY این واسط به جای 4 تا خط برای هر مسیر 2 تا خط داره (2تا Rx و 2 تا Tx). برای اینکه به سرعتِ معادل برسه، مجبوره که کلاک رو بگیره 50MHz. اسمِ اینا RMII هست. مخفف ها رو توی گوگل جستجو کنید تا بیشتر راجع بهشون اطلاعات کسب کنید.
                        PHYهای جدید از هر دو تا مد پشتیبانی می کنند (یه پین که سخت افزاری صفر یا یک میشه اینو مشخص می کنه). طراح سیستم باید بدونه که MACش از چه واسطی پشتیبانی می کنه و سخت افزار رو درست ببنده...
                        ممنون،
                        اطلاعاتی که فرمودید خیلی بدرد خورد ^_^ و البته نشستم کمی هم دیتاشیت 83848 رو مطالعه کردم و متوجه منظورتون شدم.
                        اما توی کتابخونه ی RL کیل که نگاه میکردم و مثالهای مربوط به بوردهای MCB، توی توابع جایی ندیدم که باید مشخص کنیم از RMII استفاده میکنیم یا MII، و فک کنم توی تابع init_ethernet خودش چک میکنه ببینه کدوم پایه ها متصل هستن و استفاده میشن تا مشخص کنه از RMII استفاده کنه یا MII. درسته؟
                        و اینکه پس این کتابخونه برای هر دو نوع استفاده میشه دیگه؟

با تشکر

دیدگاه

سلام
                          توی توابع با اینا کاری نداریم. همه چی سخت افزاریه. 1768 فقط RMII هست و STM32 فقط MII.
                          اینا مربوط به MAC میشه و شما اصولاً باهاش کاری ندارید فرض بر اینه که، مثه توابع پورت سریال یا SPI، یه داده ای رو میریزی تو بافر و اون بافر میره روی خروجی. دیگه به این کاری نداری که اون وسط چه اتفاقایی داره میافته یا مثلاً 4 خط Tx داری یا 2 تا خط! کافیه سخت افزارت درست باشه تا همه چی مثه آب خوردن واست کار کنه

دیدگاه

سلام،
                            من یه شماتیک پیدا کردم توی نت که گفته بود با 1768 جواب گرفته و البته با شماتیک مربوط به بوردهای خود کیل مثل MCB1700 چک کردم مشکلی نداشت و درست بود. در نتیجه PCB رو زدم و الان که وصل می کنم و پینگ میکنم Destination net unreachable. میده :(
                            دیگه نمیدونم چیکار کنم.
                            جدی این شبکه کشت مارو!
                            برنامه های HTTP_Demo، EasyWeb و TCP net رو روش تست میکنم و فرقی نمی کنه!
                            آیسی شبکه ی مورد استفادمم 83848vvه...

کمی در مورد این خطا جستجو کردم و نتیجه:
                            پیغام خطای Destination Net Unreachable گوینده این است که درخواست پینگی که توسط کامپیوتر شما ارسال شده است، موفق به پیدا کردن مسیری به شبکه مقصد نشده است. هنگامی که شما یک آدرس IP را از کامپیوترتان پینگ می کنید، بسته های پینگ به default gateway ارسال می شوند. این وظیفه default gateway است که این بسته ها را به مقصد درستی ارسال کند. اگر default gateway تان مسیری برای مقصد مورد نظر پیدا نکند شما پیغام “Destination net Unreachable” را دریافت می کنید. این اتفاق در دو حالت ممکن است:

۱- اگر مسیر منتهی به شبکه مورد نظر مسدود باشد.

۲- و یا آدرس مورد نظر در جدول مسیرهای default gateway لیست نشده باشد.

دلایلی که باعث نمایش این پیغام می شوند عبارتند از:

۱- بسته پینگ نمی تواند شبکه مقصد را پیدا کند.

۲- مشکل مسیر یابی بسته

۳- امکان بسته بودن مسیر شبکه مقصد

۴- استفاده از Routing table قدیمی

راه حل:

مراحل برطرف کردن خطای ”Destination net Unreachable” به قرار زیر است:

۱- برق مودم را قطع کنید: البته این راه حل استانداردی نیست، اما در بعضی موارد جواب داده است. وقتی برق مودم را قطع می کنیم و بعد از چند لحظه دوباره آن را به برق وصل می کنیم، جدول مسیریابی قدیمی پاک می شود.

۲- تنظیمات local host را پاک کنید و مطمئن شوید که به درستی انجام شده اند.

۳- default gateway را بررسی کنید.

۴- Firewall را غیر فعال کنید و دوباره بررسی کنید.

۵- جدول مسیر یابی را ریفرش کنید و دوباره پینگ کنید.
                            منبع: http://protect.blog.ir/post/Ping

اما خب من با بورد آموزشی eca مثلاً همین EasyWeb رو تست کردم و از لحاظ gateway مشکلی نداشت و این خطا رو نمیداد :/

ممنون میشم اگه اساتید بتونن کمکم کنن
                            با تشکر

دیدگاه

و اینکه وقتی میکرو رو روشن میکنم خیلی طول میکشه (چند دقیقه) تا LEDهای سوکت شبکه (سمت سیستم) روشن بشن و بعضی وقتا نمیشن باس ریست کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X