اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 24 ولت به 13 ولت کمک فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 24 ولت به 13 ولت کمک فوری

قبل از هر چیز سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    یه سوال فوری و خیلی مهم دارم
    چند روز پیش یکی اومد یه اسپیکر حرفه اورد برای تعمیر گفت که این رو جای دیگه داده تعمیر کنن ولی نتونسته
    توی این اسپیکر یه ترانس داشت با خروجی 20 ولت دی سی و 2 تا مدار که یکی 20 ولت بود یکی دیگه 13 ولت تازه فهمیدم که توی این اسپیکر یه مبدل داشته که 20 ولت رو به 12 ولت تبدیل میکرده حتی جای پیچ و هدسینکش بود :eek: :eek: :eek:
    اون تعمیر کار خیر ندیده این مدارو برداشته بوده حالا من یه مدار برای تبدیل 20 ولت به 13 ولت 8 امپر میخوام هرچه ساده تر بهتر اسپیکر کریتیو قدیمی ولی قدرتمنده خواهش میکنم کمک کنید
    خیلی گشتم توی سایت چیزی نبود
    دل سرد نشو

پاسخ : تبدیل 24 ولت به 13 ولت کمک فوری

سلام اخر 12 ولت یا 13 ولت؟؟ نوشتین تویه خود دستگاه مبدل 12 ولت بوده و بعد میخاین 13 ولت بسازید

دیدگاه

پیشنهادم استفاده از MC34063 هست که باهاش مبدل باک درست کنین.دیتاشیتش رو دانلود کنین،توش مدار نمونه داره. که شما باید از اون شماتیکی استفاده کنین که تو خروجی ترانزیستور داره.چون جریانتون بالا هست. و نهایتا اینکه به جای اون ترانزیستورBJT، از MOSFET استفاده کنین.

دیدگاه

دوست عزیز akbar8 حق با شماست راستش انقدر با 12 ولت کار کردم خودم هم قاطی کردم
        دل سرد نشو

دیدگاه

lm2576 میتونه 3 امپر بهت بده. جریان بیشتری بخوای باید با یک ترانزیستور تقویت بکنیش. ماسفت مدار رو پیچیده میکنه و از سطح نوشته هاتون من برداشت کردم که اطلاعاتتون که و توصیه نمیکنم از ماسفت استفاده بکنید. 34063 که اقا شاهرخ معرفی کردند هم خوب جواب میده.

دیدگاه

ممنون که پاسخ دادید
            راستش ایم مدارو با ماسفت بستم
            در حد انفجار داغ میشه ولی کار هم میکنه
            دل سرد نشو

دیدگاه

8 امپر چیزی نیست که بتونه یه ماسفت رو داغ بکنه. نهایتش باید ولرم بشه. تو درایو کردن مشکل داری. بزار چند ساعتی زیر بار بنمونه. به نظرم بسوزه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehrdadnavid
                ممنون که پاسخ دادید
                راستش ایم مدارو با ماسفت بستم
                در حد انفجار داغ میشه ولی کار هم میکنه
                ماسفت خوب درایو نمیشه.از درایورهایی مثل TC4420 استفاده بکن.ساده اما کاربردی...
                توی یه پروژه م از ماسفت حدود 7.5 آمپر جریان ردمیشد، مختصر گرم میشد.تقریبا حدود 50 درجه. به خاطر درایو مناسب.افت ولتاژ درین-سورس در حالت روشنی ماسفت اگه درست یادم باشه کمتر از 0.5 ولت بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X