ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2013/05/31
    9
    0

سنسور رادیواکتیو

سلام.
    یه سوال داشتم.
    من چطور میتونم یه سنسور بسازم که توانایی تشخیص تابش پس زمینه کیهانی رو داشته باشه علاوه بر اینکه توانایی تشخیص پرتو های گاما و آلفا و بتا رو داشته باشه.
    در ضمن تا بش پس زمینه ی کیهانی در محدوده ی ریزموج ها هست.
    خواهش میکنم اگه کسی کمترین اطلاعاتی هم داره دریغ نکنه.
    پیشاپیش ممنون!
    2008/09/29
    6,000
    418

پاسخ : سنسور رادیواکتیو

برای منم اون رادیو اکتیوش جالب بود
    2012/07/01
    میانه
    396
    17

سنسور و بسازی ؟؟؟؟؟؟
    به نظر من بهتره شما با سنسورای اماده یه دستگاهی درست کنی ببینی این دستگاه چطور کار میکنه بعد سنسورو درست کنی پله پله.
    یعنی سنسورو برداری به جاش سنسوری که خودت درست کردی رو بزاری سر جاش و امتحان کنی .
    یه لینک قرار میدم شاید به دردت بخوره
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50398.0
    خواستن توانستن است !
    2008/09/29
    6,000
    418

حالا به فرض که سنسور درست کردیم کجا تستش کنیم؟ اورانیوم دویستو سی و خورده ای رو از کجا میشه خرید؟ :mrgreen:
    2007/05/29
    ایران
    757
    9

پاسخ : سنسور راديواکتيو

نقل قول نوشته اصلی توسط هيپاتي
    سلام.
    يه سوال داشتم.
    من چطور ميتونم يه سنسور بسازم که توانايي تشخيص تابش پس زمينه کيهاني رو داشته باشه علاوه بر اينکه توانايي تشخيص پرتو هاي گاما و آلفا و بتا رو داشته باشه.
    در ضمن تا بش پس زمينه ي کيهاني در محدوده ي ريزموج ها هست.
    خواهش ميکنم اگه کسي کمترين اطلاعاتي هم داره دريغ نکنه.
    پيشاپيش ممنون!
    ساخت سنسور گايگر کار زيادي و تجهيزات ميخواهد - ( بيخيال ساخت سنسور باش) البته با نيمه هادي ها هم يه جوري ميشه ساخت که انون پروژه و کار فعلي ماست که ساخته ايم و نمونه دستگاهش وقتي که قراردادش با سازمان بسته شد شايد خدمتتان عرض کنم ( بخدا 4 سالي است که روش کار کرديم :eek: )
    ولي اگر گايگر بخواهيد و چندين نوع دارم که ميتوانم خدمتتان تقديم کنم
    با مدار و هاي ولتاژ مورد نياز آن حتي با برد و پي سي بي آماده چون قرارداد توليد انبوهش با ........ به اتمام رسيده ( در چند مدل قابل خمل ، رو ميزي و ديواري که به صورت شبکه ميتوان در يک ساختمان نصب کرد( محيطي)
    :redface:
    کمتر سخن گویم
    بیشتر عمل کنیم
    2008/02/20
    777
    4

يه گايگر مولر از روبو اي كيو بخر ... 300 تومنه
    اما تشخيص تابش هاي كيهاني يه چيز ديگس!!!!
    ناسا با اون عظمتش اومده تلسكوپ اكس ، شاندرا فرستاده بالا
    very large array رو توي نيو مكزيكو زده
    هابل رو فرستاده اون بالا! با تلفيق ديتاي خروجي اين سه تا مياد يه خروجي درست ميكنه!!
    " ، در جريان تحقيقاتشون توي پس زمينه ي كيهاني كه بازمونده ي بيگ بنگ هست ، اخيرا يه تمركز سرد توي يه نقطه ي خاص پيدا كردن ، اين تمركز سرد يه انفجار پيشرفت در شناسايي فضا به وجود آورده ، حالا معنيش چيه؟؟؟ ما يه دونه بيگ بنگ نداريم!! مجموعه اي از بيگ بنگ ها و جهان هاي خييييلي زياد ديگه..."
    حاللا اينا چه ربطي داشت به سوال شما نميدونم :mrgreen:
    اما با يه گايگر مولر نميتوني نتايج كيهان شناسي به دست بياري :agree:

2013/05/31
    9
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AMITT
    يه گايگر مولر از روبو اي كيو بخر ... 300 تومنه
    اما تشخيص تابش هاي كيهاني يه چيز ديگس!!!!
    ناسا با اون عظمتش اومده تلسكوپ اكس ، شاندرا فرستاده بالا
    very large array رو توي نيو مكزيكو زده
    هابل رو فرستاده اون بالا! با تلفيق ديتاي خروجي اين سه تا مياد يه خروجي درست ميكنه!!
    " ، در جريان تحقيقاتشون توي پس زمينه ي كيهاني كه بازمونده ي بيگ بنگ هست ، اخيرا يه تمركز سرد توي يه نقطه ي خاص پيدا كردن ، اين تمركز سرد يه انفجار پيشرفت در شناسايي فضا به وجود آورده ، حالا معنيش چيه؟؟؟ ما يه دونه بيگ بنگ نداريم!! مجموعه اي از بيگ بنگ ها و جهان هاي خييييلي زياد ديگه..."
    حاللا اينا چه ربطي داشت به سوال شما نميدونم :mrgreen:
    اما با يه گايگر مولر نميتوني نتايج كيهان شناسي به دست بياري :agree:
    ممنون از پاسختون.
    حالا من از رو هوا نگفتم که میخوام چنین سنسوری بسازم که!
    خب مطالعات فیزیکی داشتم که اینو میگم.(نظریه های بیگ بنگ و تابش پس زمینه و... روهم حفظم!ونمیخوام چیزیو باهاش اثبات کنم!) میدونم که هنوز موفق نشدن یه آشکارساز مخصوص برای تابش پس زمینه بسازن اما میدونم که بعضی از آشکار ساز ها(نه اینکه واسه اینکار ساخته شده باشنا) تا حدودی هشدار وجود این تابش رو میدن.من در همین حد میخوام.
    نمونش،این متنه که برای تست یه نوع آشکارساز به کاررفته:
    (البته جواب اون دوستی که گفته بودن اورانیوم232 برای تستش میخوای از کجا بیاری هم هست)
    Gamma Test:
    As previously commented, all the Geiger tubes detect Gamma radiation which comes from the background radiation, so just turning on the Geiger Counter we will be receiving a random interval of detections which normally goes from 10 to 30 pulses per minute depending on factors such as the altitude, the location, etc.
    Beta and Gamma Test:
    In order to test that our Geiger Counter is detecting Beta and Gamma particles we can use Vaseline Glass. This material contains a very small amount of uranium (0.2%) usually in oxide diuranate form. This material has fluorescent properties when charged with ultraviolet light.

Uranium Glass
    Alpha Test:
    In order to test the Alpha detection we used Americium an element which its isotope form 241Am is used in smoke detectors in a very small amount (0.2μg).

(البته اگه سنسورش رو هم نتونم روی آشکار سازش کار میکنم)

.
    کسی در مورد تیوپ اطلاعات داره؟
    2013/05/31
    9
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mpc
    ساخت سنسور گايگر کار زيادي و تجهيزات ميخواهد - ( بيخيال ساخت سنسور باش) البته با نيمه هادي ها هم يه جوري ميشه ساخت که انون پروژه و کار فعلي ماست که ساخته ايم و نمونه دستگاهش وقتي که قراردادش با سازمان بسته شد شايد خدمتتان عرض کنم ( بخدا 4 سالي است که روش کار کرديم :eek: )
    ولي اگر گايگر بخواهيد و چندين نوع دارم که ميتوانم خدمتتان تقديم کنم
    با مدار و هاي ولتاژ مورد نياز آن حتي با برد و پي سي بي آماده چون قرارداد توليد انبوهش با ........ به اتمام رسيده ( در چند مدل قابل خمل ، رو ميزي و ديواري که به صورت شبکه ميتوان در يک ساختمان نصب کرد( محيطي)
    حالا من که نگفتم گایگر!
    شما اگر آشکار ساز ها و سنسورهای دیگه و ساده تری میشناسید ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    اون گایگر ها رو خودتون ساختید؟
    قیمتش چقدره؟
    2008/09/29
    6,000
    418

نقل قول نوشته اصلی توسط هیپاتی
    ممنون از پاسختون.
    حالا من از رو هوا نگفتم که میخوام چنین سنسوری بسازم که!
    خب مطالعات فیزیکی داشتم که اینو میگم.(نظریه های بیگ بنگ و تابش پس زمینه و... روهم حفظم!ونمیخوام چیزیو باهاش اثبات کنم!) میدونم که هنوز موفق نشدن یه آشکارساز مخصوص برای تابش پس زمینه بسازن اما میدونم که بعضی از آشکار ساز ها(نه اینکه واسه اینکار ساخته شده باشنا) تا حدودی هشدار وجود این تابش رو میدن.من در همین حد میخوام.
    نمونش،این متنه که برای تست یه نوع آشکارساز به کاررفته:
    (البته جواب اون دوستی که گفته بودن اورانیوم232 برای تستش میخوای از کجا بیاری هم هست)
    Gamma Test:
    As previously commented, all the Geiger tubes detect Gamma radiation which comes from the background radiation, so just turning on the Geiger Counter we will be receiving a random interval of detections which normally goes from 10 to 30 pulses per minute depending on factors such as the altitude, the location, etc.
    Beta and Gamma Test:
    In order to test that our Geiger Counter is detecting Beta and Gamma particles we can use Vaseline Glass. This material contains a very small amount of uranium (0.2%) usually in oxide diuranate form. This material has fluorescent properties when charged with ultraviolet light.

Uranium Glass
    Alpha Test:
    In order to test the Alpha detection we used Americium an element which its isotope form 241Am is used in smoke detectors in a very small amount (0.2μg).

(البته اگه سنسورش رو هم نتونم روی آشکار سازش کار میکنم)

.
    کسی در مورد تیوپ اطلاعات داره؟
    یا امامزاده بیژن! یعنی وازلین تششعات بتا و گاما داره! :eek: ولی جالب بود همش داریم تششع جذب میکنیم!
    2009/12/27
    1,730
    264

توري نخي چراغ هاي گازي که به گاز شهري خونه ها وصل ميشه هم راديو اکتيوه- شب نماي عقربه هاي ساعت ها راديواکتيوه! و ...
    سنسور رو ميتونيد بسازيد - خيلي کار سختي نيست ولي حساسيت انچناني نخواهد داشت من خودم قصد ساختش رو داشتم ولي اقاي MPC سنسور 100 تومني چيني هم دارن به نظرم از ايشون بگيرم بهتره
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15