اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عینک مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عینک مادون قرمز

(با عرض معذرت نمیدونم تاپیک رو جای درستی گذاشتم یا نه! اگر مناسب نیست مدیران انتقال بدن! :redface
    .
    میخواستم بدونم چطور میتونم عینک مادون قرمز بسازم؟
    اگه میشه دقیقا بگید باید چکار کنم.چون بهش نیاز دارم و باید حتما خودم بسازمش.ممنون

پاسخ : عینک مادون قرمز

کارش چیه؟
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط هیپاتی
      (با عرض معذرت نمیدونم تاپیک رو جای درستی گذاشتم یا نه! اگر مناسب نیست مدیران انتقال بدن! :redface
      .
      میخواستم بدونم چطور میتونم عینک مادون قرمز بسازم؟
      اگه میشه دقیقا بگید باید چکار کنم.چون بهش نیاز دارم و باید حتما خودم بسازمش.ممنون
      خوب اگه یه کم توضیح بیشتری بدی شاید بتونیم کمکت کنیم .

دیدگاه

شما باید یک پرژکتور led مادون قرمز درست کنید
        بهد اونو روی کلاهی جا سازی کنید .
        بعد شما یک دوربین و یک lcd احتیاج دارید . بهترین کار اینه که از یک مبایل استفاده کنید
        حالا هر وقت توی شب پرژکتور روشن کنید شما جلوی خودتونو نمیبینید ولی وقتی که دوربین مبایل
        روشن کنید و توی صفحش نگاه کنید محیط اطرافتون مثل روز روشنه .
        کم حزینه ترین راهش همینه .
        هر چی ال ای دی های فرستنده مادون قرمز بیشتر تصویر بهتری دارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jonbakhsh
          بعد شما یک دوربین و یک lcd احتیاج دارید . بهترین کار اینه که از یک مبایل استفاده کنید
          حالا هر وقت توی شب پرژکتور روشن کنید شما جلوی خودتونو نمیبینید ولی وقتی که دوربین مبایل
          میشه از سیستم دیگه بجای موبایل استفاده کرد یانه؟
          کدوم مدل از گوشی ها این امکانات را داره؟

دیدگاه

چشم انسان قادر به دیدن نور مادون قرمز نیست ولی شما میتونی اون نور رو با هر دوربینی ببینی.برای تست میتونی نور ال ای دی کنترل تلوزیونتون رو با دوربین یه موبایل ببینی.
            دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
              چشم انسان قادر به دیدن نور مادون قرمز نیست ولی شما میتونی اون نور رو با هر دوربینی ببینی.برای تست میتونی نور ال ای دی کنترل تلوزیونتون رو با دوربین یه موبایل ببینی.
              یعنی من دوربین موبایل را روشن کنم .و بعد ریموت کنترل تلویزیون را نزدیک دوربین کنم و یکی از شستی هاش رو فشار بدم . بعد نور ال ای دی مشخص میشه .؟
              جلل خالق

دیدگاه

اره به همین راحتی میتونی امتحان کنی
                خواستن توانستن است !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bstar2
                  اره به همین راحتی میتونی امتحان کنی
                  بله درسته امتحان کردم جالب بود . لااقل برای من که اصلا نمیدونستم . همچین کاری هم میشه کرد . در هر صورت همین نکات پیش پا افتاده هست که اخرش میشیم مهندس و مخترع و غیره دیگه ....... :eek: :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

ببینید من یه جور عینک یا دوربینی میخوام که مثلا چنین کارکردی داشته باشه:
                    میخوام از طریق رنگ هایی که نشون میده میزان گرمای ساتع شده از جسم رو مشخص کنه.این با عینک دید در شب تفاوت داره فک کنم!

دیدگاه

این نمونه عینک هست ولی فکر کنم قیمتش خیلی بالاست و نمیدونم راحت گیر میار یا نه
                      اگه برای گرما میخاید سنسور mlx90614 بخرید یک سنسور دما غیر تماسیه . با اون میتونید
                      دمای اجسام بدون تماس بخونید بعد با دادن به یک نرم افزار تیبدیل به رنگ کنید .
                      خود گوشی ها هم نرم افزاری دارند برای دیدن گرما اجسام . روی نوکیا تست کردم جواب گرفتم
                      با همون روش قبل میتونید با یک گوشی این کارو بکنید.

دیدگاه

این نمونه عینک هست ولی فکر کنم قیمتش خیلی بالاست و نمیدونم راحت گیر میار یا نه
                        اگه برای گرما میخاید سنسور mlx90614 بخرید یک سنسور دما غیر تماسیه . با اون میتونید
                        دمای اجسام بدون تماس بخونید بعد با دادن به یک نرم افزار تیبدیل به رنگ کنید .
                        خود گوشی ها هم نرم افزاری دارند برای دیدن گرما اجسام . روی نوکیا تست کردم جواب گرفتم
                        با همون روش قبل میتونید با یک گوشی این کارو بکنید.
                        به نظرتون استفاده از این سنسور و انجام این کار پیچوندن لقمه دور سر نیس؟
                        الآن ما نیازی به دونستن دمای جسم نداریم که!داریم؟
                        مثلا میشه کاری کرد که شیشه ی عینک حساس به تابش مادون قرمز باشه رنگ اجسامی رو که گرمای بیشتری دارند روشن تر و اجسام سردتر را تیره تر نشون بده؟
                        البته من هنوز طرز کار این دوربین ها یا عینک هارو نمیدونم!!کسی نیست اینجا که آشنایی داشته باشه؟

دیدگاه

سلام به دوستان
                          یکی از دوستان من می گفت که یک نوع فلزیاب (به قول بچه ها گنج یاب) هستش که یک چیزی شبیه دوربین داره و از طریق اون میشه تا عمق مشخصی رو بررسی کرد که طلا وجود داره یا نه...

این نکته رو هم بگم، زمانی که طلا یا فلزی زیر خاک مدفون باشه یک گرمایه زیادی (نمیدونم از چه جنسی) به صورت متراکم دور اون ایجاد میشه.

دوستان کسی نظری داره کلا که اصول اون دستگاه به چه صورت هستش؟
                          راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Control
                            سلام به دوستان
                            یکی از دوستان من می گفت که یک نوع فلزیاب (به قول بچه ها گنج یاب) هستش که یک چیزی شبیه دوربین داره و از طریق اون میشه تا عمق مشخصی رو بررسی کرد که طلا وجود داره یا نه...

این نکته رو هم بگم، زمانی که طلا یا فلزی زیر خاک مدفون باشه یک گرمایه زیادی (نمیدونم از چه جنسی) به صورت متراکم دور اون ایجاد میشه.

دوستان کسی نظری داره کلا که اصول اون دستگاه به چه صورت هستش؟
                            سلام اگه منظور دوستت . دیدن بصورت این که بشه با چشم درون زمین را ببینی و حتی مسلح امکان نداره و منطقی نیست . حتی همون سیستم هایی که بنام گنج یاب تصویری یا GPR تو بازار میبینی اونم فقط میاد جسم داخل زمین را پردازش میکنه و حاله ای که دور جسم هست را با نرم افزار پردازش تصویر درست میکنه و روی LCD نشون میده نه خودت صویر را . پس بیخود خودتا تو این قضیه خسته نکن . این از این
                            زمانی که طلا یا هر فلزی داخل زمین باشه و چندین سال بگذره . خیلی از چیز ها رو اون تاثیر میزاره . مثلا بارون میاد و بعد از مدتی میخواد که اونو تجزیه کنه . و از این قیبل موارد که طلا تو این مورد خیلی جون سخته و به این راحتی ها اکسید یا تجزیه نمیشه . ولی فلزات دیگه چرا که این نقیبل فلزات را جزو فلزات اهنی میگن و طلا و نقره و مس را جزو فلزات غیر اهنی . البته هنگام تجزیه شدن یه مقدار مواد از خودش بصورت فرکانس که همون بوی مواد هست را از خودشون ساطح میکنن ولی اونقدر نیست که قابل حس باشه و باز توصیه میکنم که تو این قبیل مورد هم وارد نشو که جز درد سر و هزینه کردن چیزی عایدت نمیشه .
                            فلزیاب فقط فلزیاب های نوع PI بدرد بخور هست واونم بردی نزدیک به 4 متر بیشتر نداره البته برای تفکیک طلا از غیر طلا فقط میتونه تا 1/5 متر قدرت تشخیص ویا تفکیک داشته باشه . اونم تو زمینی که کاملا پاک باشه از همه لحاظ مثلا زمین نمکی نباشه و املاح نداشته باشه و غیره
                            موفق :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aawww
                              سلام اگه منظور دوستت . دیدن بصورت این که بشه با چشم درون زمین را ببینی و حتی مسلح امکان نداره و منطقی نیست . حتی همون سیستم هایی که بنام گنج یاب تصویری یا GPR تو بازار میبینی اونم فقط میاد جسم داخل زمین را پردازش میکنه و حاله ای که دور جسم هست را با نرم افزار پردازش تصویر درست میکنه و روی LCD نشون میده نه خودت صویر را . پس بیخود خودتا تو این قضیه خسته نکن . این از این
                              زمانی که طلا یا هر فلزی داخل زمین باشه و چندین سال بگذره . خیلی از چیز ها رو اون تاثیر میزاره . مثلا بارون میاد و بعد از مدتی میخواد که اونو تجزیه کنه . و از این قیبل موارد که طلا تو این مورد خیلی جون سخته و به این راحتی ها اکسید یا تجزیه نمیشه . ولی فلزات دیگه چرا که این نقیبل فلزات را جزو فلزات اهنی میگن و طلا و نقره و مس را جزو فلزات غیر اهنی . البته هنگام تجزیه شدن یه مقدار مواد از خودش بصورت فرکانس که همون بوی مواد هست را از خودشون ساطح میکنن ولی اونقدر نیست که قابل حس باشه و باز توصیه میکنم که تو این قبیل مورد هم وارد نشو که جز درد سر و هزینه کردن چیزی عایدت نمیشه .
                              فلزیاب فقط فلزیاب های نوع PI بدرد بخور هست واونم بردی نزدیک به 4 متر بیشتر نداره البته برای تفکیک طلا از غیر طلا فقط میتونه تا 1/5 متر قدرت تشخیص ویا تفکیک داشته باشه . اونم تو زمینی که کاملا پاک باشه از همه لحاظ مثلا زمین نمکی نباشه و املاح نداشته باشه و غیره
                              موفق :nerd: :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:
                              سلام
                              ممنونم از جوابت، همین الان دارم این برد فلزیاب PI لینک زیر رو مونتاژ میکنم به عنوان نمونه اولیه کار...
                              http://www.roboeq.ir/products/detail/%DA%A9%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D9%84%D8%B2%DB%8C%D8%A 7%D8%A8%20%D9%BE%D8%B1%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%20P I/

در مورد نوع GPR میشه بیشتر توضیح بدید؟، البته خودمم الان دارم سرچ میکنم
                              راهي خواهم ساخت ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X