اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فلاش برای دوربین عکاسی با led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت فلاش برای دوربین عکاسی با led

سلام دوستان

یه پروژه می خوام درست کنم که از led با نور سفید به عنوان فلاش برای دوربین عکاسی استفاده کنم، آیا کسی می تونه کمک کنه؟

پاسخ : ساخت فلاش برای دوربین عکاسی با led

سلام
    یک زمانی با استفاده از همین LED سفید یه پروژکتور برای هندی کم درست کرده بودم خیلی بد نبود ولی باید وایت بالانس رو دستی تنظیم کنین وگرنه رنگها حالت غیر طبیعی پیدا می کنند.
    خیلی سخت نیست یه تعداد led رو با هم سری و موازی کنین ( با توجه به ولتاژ کارتون ) و به باتری وصل کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
      سلام
      یک زمانی با استفاده از همین LED سفید یه پروژکتور برای هندی کم درست کرده بودم خیلی بد نبود ولی باید وایت بالانس رو دستی تنظیم کنین وگرنه رنگها حالت غیر طبیعی پیدا می کنند.
      خیلی سخت نیست یه تعداد led رو با هم سری و موازی کنین ( با توجه به ولتاژ کارتون ) و به باتری وصل کنین
      ممنونم دوست من

ولی من قصدم اینه که همزمان با فشردن شاتر این فلش مورد نظر ما شلیک کنه....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghzare
        ممنونم دوست من

ولی من قصدم اینه که همزمان با فشردن شاتر این فلش مورد نظر ما شلیک کنه....
        مشکلی نیست کفشک فلاش شبیه یک کلیده البته تو مدلهای جدید تر یک سویچ الکترونیکی هست فرمان رو از اون بگیرین و با یک ترانزیستور تقویتش کنین و led ها رو با اون روشن و خاموش کنین در این حالت چون دیود ها لحظه ای روشن میشن جریان اعمالی و در نتیجه نور بیشتری میتونین ازش بگیرین البته به پای فلاش زنون نمیرسه ول فکر کنم برای ماکرو خوب باشه چون تو اون حالت فالش زنون اصلا بدرد نمیخوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
          مشکلی نیست کفشک فلاش شبیه یک کلیده البته تو مدلهای جدید تر یک سویچ الکترونیکی هست فرمان رو از اون بگیرین و با یک ترانزیستور تقویتش کنین و led ها رو با اون روشن و خاموش کنین در این حالت چون دیود ها لحظه ای روشن میشن جریان اعمالی و در نتیجه نور بیشتری میتونین ازش بگیرین البته به پای فلاش زنون نمیرسه ول فکر کنم برای ماکرو خوب باشه چون تو اون حالت فالش زنون اصلا بدرد نمیخوره
          می تونید توی ساخت مدارش کمک کنید؟

دیدگاه

سلام داداش کاری نداره که این چینیای عزیز دل برادر هرچی بخوایی رو ساختن و اماده برای مصرف ما
            خوب شما اول یه سری میزنی به لوازم یدکیا بعد ازشون یه فلشر میخوایی که اگر داشته باشن به قیمت 4 اشلوق ارشون میخری
            میاری اما به هر حال میاری وصل میکنی به شاترت عکستو با فلش میگری
            بعدشم حال میکنی :wow:
            اینم بگم که 12 تا led سفید داره و با 12 ولت کار میکنه شاید یه تغیرات کوچولو هم تو قطعاتش دادی
            میتونی به موتور سازیام سر بزنی
            خواستن توانستن است !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X