ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2009/03/29
    28
    0

مشکل تنظيمات فرکانس AT917sam7x256

سلام دوستان
    يه lcd 7 اينچي رو به sam256 وصل کردم و تونستم يه تصوير روش بندازم (واسه lcd درايور ssd1963 گذاشتم)
    حالا تصويرش خيلي پرش داره زمان گرفتم حدود 4 ثانيه طول ميکشه تا تصوير روي lcd کامل بشه
    فکر ميکنم مشکل از فرکانس باشه هرکاري ميکنم نميتونم اين قوانيين و قواعد PLL و فرکانس رو تو برنامم پياده کنم
    دوستان اگه کسي بلده راهنمايي کنه :redface:
    2011/12/03
    کرج
    449
    9

پاسخ : مشکل تنظيمات فرکانس AT917sam7x256

نقل قول نوشته اصلی توسط majid97
    سلام دوستان
    يه lcd 7 اينچي رو به sam256 وصل کردم و تونستم يه تصوير روش بندازم (واسه lcd درايور ssd1963 گذاشتم)
    حالا تصويرش خيلي پرش داره زمان گرفتم حدود 4 ثانيه طول ميکشه تا تصوير روي lcd کامل بشه
    فکر ميکنم مشکل از فرکانس باشه هرکاري ميکنم نميتونم اين قوانيين و قواعد PLL و فرکانس رو تو برنامم پياده کنم
    دوستان اگه کسي بلده راهنمايي کنه :redface:
    سلام
    من با lcd7 اینچی کار نکردم ولی ایراد از سرعت میکرو شما نیست شما روی درایور و افزایش سرعت ارتباط با ان کار کنید و همچنین روی فورمت عکس
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    [size=10pt]

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

[/size]
    2009/03/29
    28
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط skiboy
    سلام
    من با lcd7 اينچي کار نکردم ولي ايراد از سرعت ميکرو شما نيست شما روي درايور و افزايش سرعت ارتباط با ان کار کنيد و همچنين روي فورمت عکس
    ممنونم از اينکه پاسخ داديد
    درايور ال سي دي داره با فرکانس 10 مگ کار ميکنه و با توجه به ديتا شيتش و کامندهايي که بهش ميدم اين امر کاملا مشخصه
    ببينيد خروجي ميکرو (portb) داره با فرکانس حدود 4 مگ کار ميکنه در صورتي که من تنظيمات خروجي PLL رو روي 72 مگ تنظيم کردم حالا مشکلم اين تفاوت خيلي بالاي فرکانسه
    توي سري lpc پورت ها مد fast دارن آيا توي سري اتمل هم يه همچين چيزي هست؟
    اصلا ميشه فرکانس روي پورت رو تا حدود 10 مگ بالا آورد
    (البته اين دستور رو هم استفاده کردم براي افزايش سرعت پورت*AT91C_PMC_PCER = (1<<3);
    *AT91C_PMC_PCER = (1<<2)
    2011/05/02
    22
    1

بنظر مي رسه از sam7x استفاده مي كنيد.
    دقت كنيد كه ATMEL تا 55MHz فركانس كاري اين ميكرو رو براي امكانات مختلفش گارانتي كرده.
    براي ارتباط با درايور بايستي از يه پروتكل مثل SPI استفاده كردهه باشيد درسته؟ پروتكل درايورتون چي هست؟
    اگر اينطورهه ، نرخ ارسال و دريافت واحد SPI و ساير پروتكل ها مقدار معيين و استانداردي هست كه از تقسيم فركانس اصلي ميكرو بوجود مي ياد. يعني OverCLK كردن باعث بهبود مشكل شما نمي شه ، حتي ممكنه باعث اختلالاتي در كار پروتكل هم بشه. شما تعيين ضريب تقسيم مناسب در قسمت كانفيگ كردن پروتكل SPI مي تونيد فركانس پروتكل رو تعيين كنيد و تغيير بديد.
    فركانس هسته ي CPU با پايه هاش طبيعتا متفاوت هست ، از لحظه ي فرمان set/clear يه پورت ، تا اجراش ، چند كلاكي طول مي كشه و طبيعتا فركانس PIO ها كمتر هست. البته اين بحث جداي از بحث پروتكل هست ... .
    رجيستر PCER براي افزايش سرعت نيست ، براي فعال كردن واحد تامين CLK براي PIO هاي مربوطه هست و حتما بايستي مقدار دهي بشه.
    سري AT91sam7 هم مد fast براي pio هاش ندارهه.
    It is what it is

2011/12/03
    کرج
    449
    9

ممنونم از اينکه پاسخ داديد
    درايور ال سي دي داره با فرکانس 10 مگ کار ميکنه و با توجه به ديتا شيتش و کامندهايي که بهش ميدم اين امر کاملا مشخصه
    ببينيد خروجي ميکرو (portb) داره با فرکانس حدود 4 مگ کار ميکنه در صورتي که من تنظيمات خروجي PLL رو روي 72 مگ تنظيم کردم حالا مشکلم اين تفاوت خيلي بالاي فرکانسه
    خواهش می کنم
    ببینید شما هدر مربوط به درایور را خودتان نوشته اید ؟
    من دارم با LCD کوچکتر کار می کنم وبا تغییراتی که در هدر داده ام سرعت چند برابر شده البته با میکرو cortex
    شما از روی فلش میکرو عکس ها را load می کنید یا از روی مموری؟

توي سري lpc پورت ها مد fast دارن آيا توي سري اتمل هم يه همچين چيزي هست؟
    اصلا ميشه فرکانس روي پورت رو تا حدود 10 مگ بالا آورد
    (البته اين دستور رو هم استفاده کردم براي افزايش سرعت پورت*AT91C_PMC_PCER = (1<<3);
    *AT91C_PMC_PCER = (1<<2)
    نه در میکروی شما حالت fast نداریم؟من با میکروهای ارم سری اتمل زیاد کار نکرده ام ولی به نظرم باز بتوانید سرعت را بالاتر ببرید
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    [size=10pt]

[/size]
    2009/03/29
    28
    0

با تشکر از دوستان عزيز (sharin) و (skiboy) بخاطره پاسخي که دادند
    اين درايور رو يه صورت 8 بيتي پيکره بندي کردم نه به صورت SPI
    با توجه به ديتا شيت گويا ميکرو هاي سري اتمل توانايي راه اندازي پورتها رو با فرکانس هسته ندارند و اين فرکانس تا به خروجي برسه حدود 7 يا 8 برابر کم ميشه
    با توجه به اين (نميدونم بگم ضعف يا ويژگي!!! ) تصميم گرفتم از ميکرو lpc1768 استفاده کنم که اين تقسيم براش 1/4 برابر هست (با توجه به چيزايي که از ديتاشيت فهميدم :read: يعني 100 مگ هسته تو حالت fast حدود 25 مگ رو GPIO ميده) البته اينم بگم که LPC2300 اين تقسيم براش 1/2 هست که ميتونه 72 مگ روبه 36 مگ رو GPIO تبديل کنه
    حالا اين سوال پيش مياد برتري سري اتمل نسبت به سري فليپس چيه که قيمتش اينقدر هم بيشتره؟
    2011/05/02
    22
    1

اتمل كلا امكانات رو تقسيم كردهه در سري هاي مختلف و هر سري تمركزش بيشتر روي يه موضوع هست. مثلا sam7x تمركزش بيشتر روي ارتباطات بودهه ، يعني پروتكل ها رو خوب ساپورت مي كنه .
    مثلا lpc1768 ( چون كار كردم اين رو مثال زدم ) هم SPI و ... دارهه ، اما SPI اي كه در sam7x ارائه شده كجا و SPI اي كه در LPC ارائه شده كجا ... . ( گرچه براي كاراي معمولي اصلا تفاوتي نمي كنه كه اين واحد چقدر كامل باشه. )
    البته به نظرم باز اين موضوع باعث اين همه اختلاف قيمت نبايد بشه ( البته قيمت هاي اين ور هم نبايد ملاك باشه ) ...
    مورد ديگه هم اينكه به نظرم همين سريه sam7 ها واقعا منظم هستن ، چه در pin ها و چه در ريجسترهاي ميكرو و چه در استفاده ازشون ، سبك همگي يه جور هست و خوب تو ذهن مي مونه ...
    در اين مورد كمي مي شه به LPC ايراد گرفت.

اما وقتي كل مزايا و معايب رو با هم جمع كنيم و بذاريم كنار هم ، LPC كلا مناسبتر به نظر مي ياد ،آ*چه قيمت ،آ*چه كارايي ... !
    It is what it is

2011/12/03
    کرج
    449
    9

با تشکر از دوستان عزيز (sharin) و (skiboy) بخاطره پاسخي که دادند
    اين درايور رو يه صورت 8 بيتي پيکره بندي کردم نه به صورت SPI
    با توجه به ديتا شيت گويا ميکرو هاي سري اتمل توانايي راه اندازي پورتها رو با فرکانس هسته ندارند و اين فرکانس تا به خروجي برسه حدود 7 يا 8 برابر کم ميشه
    گفتم که LCD را درست راه اندازی نکردید حداقل از مد 16 بیتی استفاده می کردید لطفا برنامه خود را قرار دهید تا بشه بهتر نظر داد
    با توجه به اين (نميدونم بگم ضعف يا ويژگي!!! ) تصميم گرفتم از ميکرو lpc1768 استفاده کنم که اين تقسيم براش 1/4 برابر هست (با توجه به چيزايي که از ديتاشيت فهميدم :read: يعني 100 مگ هسته تو حالت fast حدود 25 مگ رو GPIO ميده) البته اينم بگم که LPC2300 اين تقسيم براش 1/2 هست که ميتونه 72 مگ روبه 36 مگ رو GPIO تبديل کنه
    حالا اين سوال پيش مياد برتري سري اتمل نسبت به سري فليپس چيه که قيمتش اينقدر هم بيشتره؟
    خب همانطور که قبلا هم گفتم سرعت میکرو و قدرتش یک طرف قدرت برنامه نویسی هم در یک طرف شما باید روی برنامه خود بیشتر کار کنید
    در مورد کاهش فرکانس GPIO نسبت به CPU در بیشتر میکروها همینطور هست در میکرو LPC1768 با توجه به اینکه GPIO روی باس AHB قرار داره سرعت بالایی داره و تقسیم بر 4 پیشنهاد شده ولی شما می توانید تقسیم بر 1 نیز انجام دهید ولی انتظار نداشته باشید سرعتش برسه به 100(چون سرعت GPIO به موارد دیگری نیز بستگی دارد)
    [size=10pt]

[/size]
    2012/07/29
    تهران-عسلویه
    469
    22

دوستان داکیومنت at91sam7x رو مطالعه کردم سوال هایی برام پیش امده
    لطفا راهنمایی کنید
    NVM bit
    bundry scan