اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رطوبت سنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رطوبت سنج

سلام
    وقت بخیر

دوستان برای مکانی نیاز به رطوبت سنجی دارم که رطوبت رو بین بازه 50تا 75 اندازه گیری کنه. دستگاهای مختلفی تو بازار هست ولی چون میخام از 2 رطوبت سنج همراه با 1 دماسنج اونم بصورت مانیتورینگ انجام بدم باید خودم بسازم .

سنسورهای مختلفی تو بازار هست که بیشترینشون که عرف هست و بچه ها استفاده می کنن

SHT 11

HS1101

DHT22

SHT11 که گرون هست و نمیخام استفاده کنم .

خیلی از بچه ها از HS1101 استفاده کردند ولی برای جوجه کشی کسی رو ندیدم که برای کارهای صنعتی و بزرگ از این نوع سنسور استفاده کنه البته یکی از دوستان گفت در دستگاهای که در بازار به فروش می رسه از این نوع سنسور استفاده میکن .کسی از دوستان سنسور این نمونه رو دیده که چی هست ؟؟

حالا سوال :read:

برای استفاده از پروتکل یک سیمه باید از اپ امپ یا چیزی خاصی برای فواصل 15-20 متر استفاده کرد یا نه نیازی نیست ؟؟

شما از 2 سنسور HS1101 و DHT22 چه سنسوری رو پیشنهاد میکنید ؟؟

یکی از دوستان گفت اگر بخای از DHT22 استفاده کنی نیاز به استفاده از ارتباط یک سیمه نیست و کابل بکشی جواب میده .؟؟

در کل ممنون میشم دوستان در این زمینه راهنمایی بفرمایند./

یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

پاسخ : رطوبت سنج صنعتی برای کارخانه قارچی در فواصل طولانی با استفاده از پروتکل یک سیمه

من بودم با 555 میساختمش و فرکانسی که از 555 خارج میشه رو میشه تو فاصله های زیاد ارسال کرد . فقط باید با یه دستگاه دیگه کالیبره بشه

دیدگاه

پاسخ : رطوبت سنج صنعتی برای کارخانه قارچی در فواصل طولانی با استفاده از پروتکل یک سیمه

نوشته اصلی توسط arvinfx
      من بودم با 555 میساختمش و فرکانسی که از 555 خارج میشه رو میشه تو فاصله های زیاد ارسال کرد . فقط باید با یه دستگاه دیگه کالیبره بشه
      من برای کالیبره کردن مشکل ندارم چون 14 تا دستگاه مرجع دارم که بخام کالیبره کنم .فقط مطالب ذکر شده برام مهم هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
        من برای کالیبره کردن مشکل ندارم چون 14 تا دستگاه مرجع دارم که بخام کالیبره کنم .فقط مطالب ذکر شده برام مهم هست
        پس مشکل نمیمونه! همون 555 باید جواب بده

دیدگاه

سلام دکترجان
          شوخی شوخی دکتر هم شدیا :redface:
          دکترجان اگه قیمت برایت مهم نیست همون DHT22 عالیه
          اگه نه hs1101 ولی به این موضوع هم توجه کن که با hs1101 باید دردسر تقویت سیگنال و نویز و کالیبراسیون رو هم به جان بخری
          ولی DHT22 رو مستقیم می تونی تا 20 30 متر سیم بکشی.
          کمک دیگه ای خواستی بگو در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
            سلام دکترجان
            شوخی شوخی دکتر هم شدیا :redface:
            دکترجان اگه قیمت برایت مهم نیست همون DHT22 عالیه
            اگه نه hs1101 ولی به این موضوع هم توجه کن که با hs1101 باید دردسر تقویت سیگنال و نویز و کالیبراسیون رو هم به جان بخری
            ولی DHT22 رو مستقیم می تونی تا 20 30 متر سیم بکشی.
            کمک دیگه ای خواستی بگو در خدمتم
            دوستتون دارم

اره نظرم روی DHT22 هست .
            قیمتش چنده؟؟
            همونطور که گفتم بهتون برای کار صنعتی میخام که باید اطمینان داشته باشم بهش

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
              دوستتون دارم

اره نظرم روی DHT22 هست .
              قیمتش چنده؟؟
              همونطور که گفتم بهتون برای کار صنعتی میخام که باید اطمینان داشته باشم بهش
              شما که میخوای کار صنعتی بکنی باید از یک سنسور صنعتی استفاده کنی
              مثل sht10
              sht11
              که 35 و 45 تومن قیمتشه
              sht15 بهترینه
              فقط یه مشکلی دارن که من توی sht10 باش مواجه شدم اینه که تول سیم نمیتونه زیاد طولانی باشه
              باید یه فکری برای این بشه

دیدگاه

سلام
                من شنیدم این سنسور های رطوبت در رطوبت های بین 90 تا 100 اشبا میشن ودرست نشون نمیدن .این مسله درسته ؟
                روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جعفر رضائی
                  سلام
                  من شنیدم این سنسور های رطوبت در رطوبت های بین 90 تا 100 اشبا میشن ودرست نشون نمیدن .این مسله درسته ؟
                  کدوم سنسور؟
                  sht 10?
                  در رطوبت بالا یا دما کم یا زیاد یکم دقتش میاد پایین ولی همونم دقتش خیلی بالاست نصبت به بقیه سنسور ها

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X