اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال: پروگرام کردن LPC1768 با LPT / H-JTAG (Wiggler)o

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال: پروگرام کردن LPC1768 با LPT / H-JTAG (Wiggler)o

من هر کاری کردم نتوانستم LPC1768 را با پروگرامر JTAG ( پارالل - LPT ) برنامه ریزی کنم یعنی اصلا آن را
    نمی شناسد و همان اول Error نشناختتن را میدهد و آی سی را نمی شناسد . من قبلا با همین پروگرامر Sam7S64 و SAM7X256 را پروگرام کرده ام و هیچ مشکلی نبود . حتی روی برد آموزشی کامل ECA-LPC1768
    هم جواب نگرفتم با نرم افزارهای ورژن مخطلف H-JTAG هم تست کردم و جواب نداد .

لطفا اگر کسی این کار را قبلا انجام داده راهنمایی کند یا لااقل بگوید که امکان پذیر هست.
    متشکرم .

پاسخ : سوال: پروگرام کردن LPC1768 با LPT / H-JTAG (Wiggler)o

مهندس جان شماتیک پروگرامرت به همراه شماتیک نحوه اتصال به میکرو رو هم بزار

دیدگاه

سلام به نظر من مشکل از bootloader روی بورد شماست شما توسط فلش مجیک یا jlink فایل bootloader را پاک کن دوباره تست کن منم قبلا چنین مشکلی داشتم البته یک jlink گرفتم مشکلم دیگه حل شد سراغ wiggler دیگه نرفتم وقت شد تست می گیرم خبر می دهم
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

من روی هیچکدام از بردها BootLoader استفاده نکردم و طبق گفته شما اول با Flash Magic کل حافظه را پاک کردم
        ولی بازهم Wiggler برد LPC1768 را نمیشناسد.
        من با همین پروگرامر Wiggler هدر برد ECA - AT91SAM7X256 و همچنین برد دیگر AT91SAM7S64 را
        بدون هیچ مشکل پروگرام میکنم ولی بردهای دیگر LPC1768 و همچنین برد ECA - Evoloution Board LPC1768
        را نمیشناسد و پروگرم نمیکند . البته این بردها را بوسیله Flash Magic میتوانم پروگرام کنم.
        من شماتیک پروگرامر و همین طور اتصال به میکروها را در همه بردها قرار دادم.

<<< لطفا اگر کسی با Wiggler (H-JTAG - LPT Port) o برد و میکروی LPC1768 را پروگرام کرده بگه !؟ >>>

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seyedm
          من روی هیچکدام از بردها BootLoader استفاده نکردم و طبق گفته شما اول با Flash Magic کل حافظه را پاک کردم
          ولی بازهم Wiggler برد LPC1768 را نمیشناسد.
          من با همین پروگرامر Wiggler هدر برد ECA - AT91SAM7X256 و همچنین برد دیگر AT91SAM7S64 را
          بدون هیچ مشکل پروگرام میکنم ولی بردهای دیگر LPC1768 و همچنین برد ECA - Evoloution Board LPC1768
          را نمیشناسد و پروگرم نمیکند . البته این بردها را بوسیله Flash Magic میتوانم پروگرام کنم.
          من شماتیک پروگرامر و همین طور اتصال به میکروها را در همه بردها قرار دادم.

<<< لطفا اگر کسی با Wiggler (H-JTAG - LPT Port) o برد و میکروی LPC1768 را پروگرام کرده بگه !؟ >>>
          شاید پایه ها خوب لحیم نشدن
          شاید ولتاژ کمه
          شاید باید لاجیک پینات رو عوض کنی
          من مستقیم میکرو رو به lpt وصل می کنم، راحت پروگرم میشه، خیلی بی دردسره
          من ول کردم، می خوام ببینم که شما هم ول می کنین یا نه!

دیدگاه

سلام- مشکل من حل شد و پروگرامر کاملا و بدون مشکل کار کرد.
            مشکل از نقشه پروگرامر بود که با LPC1768 سازگار نبود که اصلاح کردم.
            با تشکر فراوان از همه کسانی که راهنمایی کردند و یا حداقل همراهی نمودند و سعی کردند کمکی کنند.
            انسانیت آنقدر پیچیده نیست که ما فکر میکنیم شاید یک گوشه چشمی ...........!!!
            مجددا متشکرم.

دیدگاه

سلام.
              بزرگوار محبت میکنی نقشه اتصال LPC1768 به LPT که اصلاح کردین بذارید؟چون منم این مشکلو دارم البته هسته شناخته میشه ولی وقتی تو برنامه H-jtag دکمه chek میزنم میکرو پیدا نمیکنه.
              با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nightwish_amp
                سلام.
                بزرگوار محبت میکنی نقشه اتصال LPC1768 به LPT که اصلاح کردین بذارید؟چون منم این مشکلو دارم البته هسته شناخته میشه ولی وقتی تو برنامه H-jtag دکمه chek میزنم میکرو پیدا نمیکنه.
                با تشکر
                تصویر شماتیک رو پیدا کردم، ولی متاسفانه فیلتر شده بود و نتونستم لینکش رو پیدا کنم
                به هر حال می تونید تو بخش تصاویر گوگل h jtag رو سرچ کنید.
                من ول کردم، می خوام ببینم که شما هم ول می کنین یا نه!

دیدگاه

سلام .من چندین نقشه jtag تو همون تصاویر گوگل پیدا کردم بازم این مشکل بر طرف نشد.جایی دیگه مطلبی خونم ولی واضح نگفته بود مگفت که برا LPC باید یک پایه دیگه هم وصل بشه.اگه میتونید بیشتر راهنماییم کنید.با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X